Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2024 ürün görüntüleniyor.
 • Otomasyon ve Kontrol Cihazları Çeşitleri – Fiyatları

  • Genel olarak bu cihazları elektrik sistemleri içerisinde görmekteyiz. Kullanımları genel olarak elektrik sistemleri için geçerli olmaları ile birçok alanda kullanımlarını görebilirsiniz. Farklı kullanım seçeneklerine sahip olan ürün modelleri ile rahat ve kolay kullanım sağlayabilirsiniz. Otomasyon kontrol cihazları içerisinde birçok farklı ürün modeli bulunması ile de seçim aşamasında sizlere kolaylık sunarlar. Elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürünlere en uygun fiyat listeleri ile ulaşarak satın alabilirsiniz. Kullanımları ile yüksek performanslı bir çalışma olanağı sağlayabilirsiniz. Üstün kaliteli ve yüksek performanslı olmaları ile de kullanıcılara rahatlık sunarlar. Elektromarkeitm.com üzerinden en ucuz otomasyon ve kontrol cihazı fiyatları ile satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile sahip olacağınız bu ürünler ile kaliteli kullanımın tadını çıkarın.
 • Otomasyon Kontrol Cihazları Nelerdir?

  • Ürün çeşitleri arasında birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Geniş ürün çeşitlerine sahip olmaları ile birçok alanda kullanımları sağlanabilen ürünlere sahiptirler. Kullanımları bakımından birçok alan için geçerli olmaları ile kullanıcılara rahatlık sunarlar. Devre kesici ürünler ile de daha güvenli bir elektrik tesisatı kurulumu yapabilirsiniz. Genel olarak koruma sağlanabilmesi için devre kesici ürünler bulunur. Bunlar sigorta çeşitleri içerisinde yer alan ürünlerdir.
  • Şalter Çeşitleri

  • Genel olarak farklı tasarım ve özelliklere sahip birçok şalter çeşidi bulunmaktadır. Otomasyon ve kontrol cihazları içerisinde de bu çeşitleri görebilirsiniz. İlk olarak pako şalter çeşitlerinden bahsedelim. Pako şalter çeşitleri; elektrik sistemleri içerisinde kullanılır. Bir eksen etrafında döndürülerek kontak yuvalarına mil arka akaya sıralanır. Bu şekilde kullanımları sağlanmaktadır. Sınır şalter çeşitleri limit şalter olarak da bilinmektedr. Hareketli mekanizmaları ile tasarlanmışladır. Elektriksel bir anahtar modelidir. Güç şalteri ise açık tip güç şalteri olarak adlandırılır. Yüksek performanslı çalışma şekilleri ile yüksek kısa devre kesme kapasitesine sahiptir. Manyetik şalter modelleri de oldukça üstün performanslıdır. Kullanım alanına uygun olan çeşidi seçerek rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Basınç şalteri modelleri basınç yüksek alanlarda anahtarlama işlemini yapabilmek için kullanılır. Acil durdurma şalteri çeşitleri de asından anlayacağınız üzere acil durumlarda devreye giren bir anahtarlama sistemidir. Transfer şalteri çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Enerji transferi olan alanlar içerisinde kontrollü çalışma sunarlar. Motor koruma şalteri de oldukça kullanışldır. Özellikleri bakımından elektrik tesisatının motor koruma işlemine yapar. Motor koruma şalteri çeşitleri ile daha güvenli kullanım sağlayabilirsiniz. 
  • Buton Çeşitleri

  • Buton çeşitleri arasında birçok ürün modeli yer alır. Genel olarak bu tür ürünler endüstriyel alanlarda çalışma üzerine tasarlanmıştır. Işıklı buton ve ışıklı kolon gibi ürün modelleri bulunur. Aynı zamanda sinyal lambası gibi ürün çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Işıklı buton modelleri genel elektrik sistemleri içerisinde kullanımları sağlanan kaliteli ürünlerdir. Işıklı kolon çeşitleri ise LED teknolojisine sahiptir. Led ışıklı kolon modelleri dikkat çekici olması için kullanılır. Uyarı mekanizması olarak ekipmanlar ile çalışma alanları içerisinde tercih edilmektedir. Sinyal lambası çeşitleri de oldukça ilgi gören ürünlerdir. Özellikleri bakımından elektrik panoları içerisinde monte edilerek kullanılır. Vidalı ve geçmeli sinyal lambaları modelleri arasından elektrik panosuna uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz. Gösterge ışıkları da Schneider markasının üretmiş olduğu ürünlerdendir. Elektrik panosu ya da elektrik tesisatı içerisinde kullanımlarını görebilirsiniz. 
  • Kontak Çeşitleri

  • Elektrik kontağı modelleri elektik tesisatları içerisinde kullanımı gerekli olan ürün çeşitlerinden biridir. Röle ve şalter gibi elektrik devrelerinde bulunan cihazların devre açma ya da kapama çalışmalaırnda karşımıza çıkar. 
  • Motor ve Sürücüler

  • İçerisinde pek çok motor ve sürücü çeşidi bulunmaktadır. Genel olarak servo sürücü modelleri elektrikli servo mekanizlamalarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Step sürücü çeşitleri ise elektrik enerjisi dönme hareketini dönüşmetürmek için kullanılan bir cihazdır. Servo motor ise herhangi bir mekanizmanın işleyişini izleyerek algılamaktadır. Yan bir geri besleme düzeneği olması ile hem denetleyen hem de hatayı gideren bir otomatik aygıt modelidir. Robot teknolojisinde kullanımları sağlanan ürünlerdir. Senkron motor da bir elektrik motoru modelidir. Sabit durumlarda milin dönüşü besleme akımı için frekans ile senkronize edilmektedir. Bir AC elektrik motoru modeli olup, yüksek performanslı çalışma sunarlar. Dc motor çeşitleri doğru akım motoru olarak üretilmiştir. Genel olarak elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmek için kullanımları sağlanır. Son olarak redüktör çeşitlerinden bahsedelim. Redüktör özellikleri bir dönme hareketinin devir tork oranını dişleri ile değiştiren bir sistemdir. Dişli sisteme sahip olan elektrik devresi ürünlerdinden biridir. 
  • Röle Çeşitleri

  • Elektrik devreleri içerisinde birçok farklı ürün modeli yer almaktadır. Elektromanyetik bir anahtar modeli olan röle elektrik tesisatlarında kullanılmaktadır. Üzerinden akım geçtiği anda çalışan bir devre elemanı modelidir. Röle çeşitleri bobin, kontak ve palet olarak üç farklı bölümden oluşur. Bobin kısmı röle yapısına göre giriş kısmıdır. Palet ve kontak ise bobin ile herhabgi bir bağlantısı bulunmaz. Elektirk debreleri içerisinde röle çeşitlerini rahatça kullanabilirsiniz.
  • Diğer Otomasyon Ürünleri

  • Otomasyon sistemlerinde çok fazla ürün bulunmaktadır. Bunun sebebi ise her elektrik ve kontrol işlemleri için kolay kullanım sağlanabilmesidir. Her alana uygun olacak kullanımı sağlanan cihazlar üretilmiştir. Bunlara örnek olarak endüstriyel PC ekranları da verilebilir. İş takibi için üretilmiş olan bu ekranlar ile kolay kontrol sistemi oluşturulur. Kontrolör çeşitleri ise Schneider ve Wago markalarının üretmiş olduğu kaliteli ürünlerdir. Özellikleri bakımından hız devir sayısı ve poziyon durumunlarının denetimlerini yapmaktadır. Kontrol ünitesi ve kontrol paneli gibi Schneider marka ürünler bulunur. Daha rahat bir çalışma sağlanması için kullanımları sağlanır. Kontrol ünitesi tüm elektrik devresinde olan işlemleri görebilmenizi sağlar. Kontrol paneli de hem görebilme hem de kontrol edebilme işlemlerinde oldukça rahat bir çalışma sağlar. Bu sayede daha güvenli bir elektrik tesisatı yaratabilirsiniz. Yol verici cihazları yumuşak yol verici olarak da billinirler. Motor uçları uygulunan gerilimi yumuşak ve kararlı bir şekilde kademeli olarak arttırıır. Bu işlemleri yapabilmek için yol verici cihazları elektrik sistemlerinde yer alır. Sensör çeşitleri ise elektrik devrelerinde algılama işlemlerini yapan manyetik alana sahip cihazlardır. İçerisinde farklı özelliklere sahip birçok sensör çeşidi vardır. Kullanım alanlarına göre seçim yapabilirsiniz. Potansiyometre çeşitleri ise akım ve gerilim kontrolü yapmak için kullanılır. Hız kontrol cihazı çeşitleri de kullanımları bakımından birçok alan içerisinde tercih edilebilmektedir. Elektrik devreleri içerisinde oldukça rahat bir çalışma imkanı sunarlar. Schneider markasının üretmiş olduğu kaliteli ürünlerden biridir. Asal switch çeşitleri de anahtarlama işlemini yapan ürünlerden biridir. 
 • Otomasyon Kontrol Cihazları Ne İşe Yarar?

  • Elektrik sistemlerinde kullanımları gerekli olan otomasyon ve kontrol cihazları oldukça iyi bir kullanım imkanları bulundurmaktadır. Sürekli kullanıma uygun olan ürün çeşitleri ile sizlere kolaylık sunarlar. Genel olarak baktığımızda bu ürünler elektrik tesisatları için üretilmişlerdir. Elektrik kurulumu esnasında kullanım sağlanacak olan elektronik cihazlara en sağlıklı enerjiyi verebilmek için çalışmaları tercih edilmektedir. 
 • En İyi Otomasyon ve Kontrol Cihazı Hangisidir?

  • Hepsi farklı ürün yapısına, teknik özelliğe ve kullanım alanına sahiptirler. Kendi içlerinde de farklı çeşitleri bulunması ile en iyisi budur dememiz doğru bir söylem olmayacaktır. Hepsi genel olarak kullanımları bakımından sizlere kolaylık sunan ürünlerdir. Seçim aşamasında kullanım alanlarına ve teknik özelliklerine göre karar verirseniz eğer en iyi otomasyon ve kontrol cihazı modellerini kullanabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden hepsi en uygun fiyat seçenekleri ile bulunmakta olup, sizlere rahat ve kolay kullanım imkanları ile yüksek performans sunacaklardır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.