Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 148 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • Zaman Rölesi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel yapıları bakımından zaman rölesi modelleri bobine enerji verilmesinden veya bobinin enerjisinin kesilmesinden bir süre sonra kontakların konumlarının değişmesini sağlayan bir cihazdır. Zaman röleleri bir devreyi veya sistemi ayarlanan süre ve programlar içerisinde devreye sokacak ya da devreden çıkaracak şekilde tasarlanmışlardır. Genellikle güç devrelerinin kumanda panolarında yararlanılmaktadır. Kontakların değişme zamanına bağlı olarak farklı röle çeşitleri de bulunmaktadır. Çalışma prensibi değerlendirildi zaman röle çeşitlerinin ani konum değiştirebildiğini ve bazılarının da gecikme ile kontak konumunu değiştirdiğini görebilirsiniz. Tüm röle ve zaman rölesi çeşitleri için elektromarketim.com ‘a gelerek en uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile keyifli bir alışverişin tadını çıkarın.
 • Zaman Rölesi Nedir?

  • Tasarımları bakımından elektrik sistemleri içerisinde yer alan kaliteli bir üründür. Zaman rölesi bir devreyi ayarlanan süre içerisinde ya da bu sürenin bitiminde devreye sokmak amacı ile kullanılır. Otomatik kumanda devre elemanı olarak adlandırılmaktadırlar. Kumanda devresinde bulunan güç kontaktörlerin kontrolünü de sağlamaktadır. Aynı zamanda da kumanda görevi görmesi ile kullanışlıdırlar. Kontaktörlere kumanda eden zaman rölesi gecikmeli ve anı açılıp kapanma özelliği bulunan kontaklara sahiptir. Bu kontaklarda açık ve kapalı olarak iki türe sahiptir. Zaman rölesi bobini enerjilendiği zaman da bu kontaklar ani açılır ve ani şekilde de kapanır.
 • Zaman Rölesi Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Elektrik sistemlerinde kullanılan ürünlerdendir. Zaman röleleri istenilen süreye göre programlandıkları için farklı kullanım alanlarına sahiptirler. Sulama sırasında sağladığı kolaylık ile de sulama kontrol gibi işlemlerde de kullanılırlar. Tarımsal ya da bahçe sulama sistemlerinde de su pompalarının kontrolünü programlanma özelliği ile sağlanmaktadır. Aydınlatma kontrolü de zaman rölelerinin programlaması ile sağlanabilmektedir. Örnek olarak bahçe, sokak ve park gibi açık yerlerde ya da bina, hastane, okul, cami gibi de kapalı yerlerde ihtiyaç duyulur. Zaman röleleri aynı zamanda okul zillerinin belirli periyotlarla açılıp kapanmasını da sağlamaktadır. Elektromarketim.com üzerinden kullanım sağlayacağınız alana uygun gelecek zaman rölelerine göz atabilirsiniz. Kolay ve güvenli ödeme seçeneklerini kullanarak da keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.
 • Zaman Rölesi Kontaktöre Nasıl Bağlanır?

  • Yapıları bakımından zaman rölesinin bağlanması işlemi temelde pratik ve kolaydır. Zaman saatini kurarken ilk olarak L ucunu bağlamak gerekmektedir. L ucu gelmesi gereken faz iken N ucuna bağlanması gereken de nötr olarak iletken olması gerekir. Bu şekilde de zaman rölesinin enerji alması da sağlanmış olacaktır. Enerji sağlandıktan sonra ise kontağın uç kısmına 220V civarında çalışma gereken bir cihaz bağlanması durumu söz konusudur. Birden fazla fz kullanılması gerekmektedir. Diğer ucuna da alıcıdan gelen iletkenlerin nötr hatta ulaşılması işlemi yapılır.
 • En İyi Zaman Rölesi Hangisidir?

  • Elektrik sistemleri içerisinde yer alan zaman saati modelleri birçok alan içerisinde kumanda işlemin yapmak üzere kullanılır. Bu sebeple de farklı çalışma prensiplerine ve tasarımlarına sahip çeşitleri bulunur. Her elektrik devresi içerisinde farklı bir ürün modeli kullanılıyor olması ile kullanım alanlarına bakılarak seçim yapılması gerekmektedir. Bu sebeple de en iyi zaman rölesi budur demek çok doğru olmayacaktır. En iyi zaman rölesi kullanımı için kullanım sağlayacağınız devreye uygun olmasına dikkat ederek seçebilirsiniz. Bu şekilde en iyi çalışma performansını da sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile zaman rölesi modellerine ulaşabilirsiniz. En ucuz zaman rölesi fiyatları ve fırsatları kaçırmadan satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.