Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 156 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • İnvertör Çeşitleri ve Fiyatları

  • İnvertörler, elektrik sistemlerinde güç dönüştürücü olarak kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde sistem ihtiyacına göre alternatif akım doğru akıma, doğru akım alternatif akıma dönüştürülür. Bunu yaparken gerilim ve frekans düzeyleri de ayarlanmaktadır. Böylece bir yandan sistem güvenli bir şekilde çalışırken diğer yandan da yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur. Piyasada pek çok invertör çeşidi bulunmaktadır. İnvertörler dalga şekillerine göre modifiye sinüs ve tam sinüs olmak üzere iki grupta incelenmektedir. On-grid ve off-grid invertörler gibi solar invertörler bulunmaktadır. Geniş kullanım alanlarına sahip olan inverterler voltaj, güç ve akım gibi teknik özellikleri bakımından da birbirlerinden ayrılırlar. 12-24V, 220-230V 3000W, 1000W inverterler sıklıkla tercih edilir. Yüksek kaliteli invertör çeşitleri ve fiyatlarına Elektromarketim.com üzerinden erişim sağlayabilir, en uygun fiyat listelerimiz ile dilediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
 • İnvertör Nedir?

  • İnvertörler, kullanıldıkları elektrik sistemlerinde gerilim ve frekans ayarlarını da sağlayarak doğru akımı (DC) alternatif akıma (AC) ya da alternatif akımı (AC) doğru akıma (DC) dönüştüren cihazlardır. Evirici ve güç dönüştürücü isimleriyle de bilinen bu ürünler kullanıldıkları sistemler içerisinde yüksek oranda enerji tasarrufu sağlarlar. Çeşitli sistemler içerisinde sıklıkla kullanımı tercih edilen ürünlerdir. İnverterler iki grupta incelenir. Bunlar tam sinüs ve modifiye sinüs inverterlerdir. Bu inverterler birbirlerinden dalga şekilleri ile ayrılmaktadırlar. Modifiye sinüs inverterlerin dalga şekilleri kare iken, tam sinüs inverterler elektrik şebekeleri ile neredeyse aynı olan tam sinüs dalga çıkışı vermektedir. Bunların yanı sıra solar kullanıma uygun olan akıllı inverterler de mevcuttur. Bu ürünlerin kendi içlerinde şarj regülatör devresi bulunmaktadır. Oldukça avantajlı invertör çeşitlerinden biridir. İnvertörler, güvenli ve tasarruflu kullanım imkanı sunması ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Farklı teknik özelliklere sahip olan bu ürünler arasından, birlikte kullanım sağlamak istediğiniz sisteme uygun olarak invertör seçimi yapmanız gerekir. Böylece elektronik cihazlarınız zarar görmeden, uzun ömürlü kullanımlar sağlayabilirsiniz.
 • İnvertör Ne İşe Yarar?

  • Kullanıcıların genellikle elektrik enerjisinden tasarruf etmek ve şebeke elektriğinden dolayı elektronik cihazlarında oluşabilecek hasarların önüne geçebilmek için kullanımı tercih edilen ürünlerdir. İnverterler sayesinde sistemin frekans ayarları, gerilimi ve akımı doğru bir şekilde düzenlenir ve sistem sorunsuz bir şekilde çalışır. Sahip oldukları teknoloji ile hassas bir şekilde gerekli ayarlamalar yapılabilmektedir. Şebekede ortaya çıkan harmonikler, dalgalanmalar ve dengesizlikler nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçilerek cihazların zarar görmesi engellenir ve güvenli kullanımlar sağlanabilir. İnverter çeviriciler sayesinde sistem sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmektedir.
 • İnvertör Nerede Kullanılmaktadır?

  • İnverterler geniş kullanım alanına sahip olan cihazlardır. Modifiye inverterler ve tam sinüs inverterlerin dalga çıkış şekilleri nedeniyle kullanım alanları da değişiklik gösterebilir. Modifiye inverterler dalga şekli nedeniyle ani düşük ya da yüksek akımlardan kaynaklanan harmonikleri anında düzenleyemediği için hassas cihazlar dışında rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Tam sinüs inverterler ise modifiye inverterlerin kullanıldığı hemen her alanda kullanılabilmektedir. İnverterler en çok güneş enerji sistemleri ve rüzgar tribünlerinde kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Bunların yanı sıra kesintisiz güç kaynakları, televizyonlar, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalar, aydınlatma sistemleri, arabalar, tekneler ve karavanlar gibi daha pek çok uygulama alanı bulunmaktadır. Evlerinizde, iş yerlerinizde dilediğiniz tüm alanlarda kullanmış olduğunuz sisteme uyumlu olan inverter modelini seçerek güvenle kullanım sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.