sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Kompresör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kompresör çeşitlerinde birçok marka ve model bulunmaktadır. Kompresörlerin çalışma şekli genel olarak havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek olan basınçlara sıkıştırmaktır. Havayı sıkıştırmak için kullanılan motorlu makineye kompresör adı verilir. Atmosferden aldığı havayı sıkıştırması ile basıncını arttıran makinelere hava kompresörleri denmektedir. Kullanım alanları bakımından ise basınçlı havanın gerekli olduğu ortamlarda hava desteği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Çalışma şekillerine ve kullanılacak alanlara göre seçim yapılabilir.
 • Kompresör Nedir?

  • Tanım olarak, gazları ve havayı daha yüksek basınç ile sıkıştırma işlemlerini yapan bir makinedir. Atmosferden elde edilen havayı alıp sıkıştırarak basıncını arttırmaya yaramaktadır. Havayı ve gazı sıkıştırma işlemlerinin tamamını yapar. Kompresör çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar hava kompresörü, sessiz dişçi medikal kompresör gibi çeşitlerdir.
 • Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

  • Hava kompresörleri çalışma şekillerine göre iki gruba ayrılmaktadır. Hava kompresörü ve pistonlu kompresör olarak kullanılan ürünlerdir. Bu iki grup dışında da farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar vidalı kompresör, merkezkaç kompresör, eksenel akımlı kompresör, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresör, jet kompresör, hidrolik kompresör, gaz ve buhar kompresörü gibi çeşitler söz konusudur. Her birinin çalışma şekilleri farklı olup, amaçlarına göre değişiklikler oluşur. Seçim yaparken kullanacağınız alan için en ideal olanı seçmeniz gerekir. İhtiyacınızdan fazla çalışma aralığı söz konusu ise ekonomik açıdan zorlayabilir. Bu yüzden ihtiyacınızı tam şekilde karşılayacak olanı seçmeniz en doğrusu olacaktır.
 • Kompresör Nasıl Çalışır?

  • Çeşitleri bakımından tüm kompresör modellerinde farklılık olabilmektedir. Çeşitleri arasında yağlı, yağsız, mini ve sessiz kompresör modelleri bulunmaktadır. Hava kompresörü olarak da bildiğimiz bu ürünleri kolay bir şekilde elektromarketim.com üzerinden bulabilirsiniz. Çalışma şekillerine dikkat ederek seçim yaparsanız en verimli performansı sağlayan ürünü seçmiş olacaksınız. En uygun fiyatlı kompresör çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.
 • Kompresör Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından gaz sıkıştırma, işletme ve kontrol mekanizmaları, vakum çözümleri sıkma, kalıp baskı, karıştırma, püskürtme kalıbında, kalıplarda soğutma, dokuma tezgahları, eğme, bükme, cam üfleme gibi birçok örnek verilebilir. Rahat ve kolay kullanımları ile oldukça yüksek performanslı bir çalışma olanağı sunarlar. Sürekli kullanıma uygun olan kaliteli ürün çeşitleri ile kompresör kullanımı sağlanmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz Mytol kompresör fiyatları ile satın alarak kullanım sağlayabilirsiniz.
 • En İyi Kompresör Hangisidir?

  • Kullanımı bakımından en iyi budur demek doğru olmayabilir. Çeşitler arasında teknik özellik ve tasarım olarak farklılıklar bulunmaktadır. Bu sebeple istenilen özelliklere sahip olan ürünü seçmek en doğru seçimi sunacaktır. Kompresör seçerken dikkat edilmesi gerek bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; hava miktarı, işletme basıncı, kompresör tipi, temiz yağsız olan basınçlı hava, özgül güç tüketimi, yüksüz güç tüketimi şeklindedir. Bu durumlara dikkat ederek kompresör seçiminizi rahat şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde en iyi kompresör kullanımını da sağlayacaksınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.