Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Masa Lambası Modelleri Nelerdir?

  • Masa lambaları; kullanım alanları ve farklı dekoratif tarzları ile çeşitli şekillerde bulunmaktadır. Yaşadığımız ev içerisinde veya çalıştığımız ortamlarda ihtiyaç duyabileceğimiz bir aydınlatma türüdür. Masaüstü lambası; ayarlanabilir masa lambası, şarjlı masa lambası ve pilli masa lambası gibi birçok çeşitlerle karşımıza çıkmaktadır. Çeşitlilik bakımından zengin olan masa lambaları kullanım ihtiyacına göre belirlenir. Çocuk odalarında, ders çalışılmasına yardımcı olmak amacıyla çalışma masası ışığı tercih edilir. Kitap okuma, ışığı açma ve kapama bakımından pratik olması ve hoş görünüm katması gibi sebeplerle başucu lambası olarak da yatak odalarında sıkça tercih edilmektedir.
  • Çalışma ortamlarında ise çalışma masası ışığı ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Eğer yapılan iş fazla dikkat gerektiren bir iş ise ayarlanabilir çalışma masası ışığı tam da bu noktada ışığı istenilen uzaklıkta ve derecede ayarlamada yardımcı olacaktır. Global markasının ledli şarjlı katlanabilir masa lambası örnek olarak gösterilebilir. Bu ledli masa lambaları, masa aydınlatma açısından tercih edilen ürünlerdendir. Masa lambası pilli şekilde tercih edildiğinde ise, rahatlıkla istenilen yere götürülebilir ve priz olmayan yerlerde kullanımına devam edilebilir. Götürüldüğü yere bağlı olarak; ofiste, ofis masa lambası, evde ise masa üstü lambader olarak kullanılabilir.
  • Masa aydınlatma ışıkları genellikle bulunacakları ortamın renklerine ve tarzlarına göre seçilmektedir. Birçok renk ve model seçeneğine sahip masaüstü lambası modelleri bulunmaktadır. Küçük masa lambası modelleri yer kaplama açısından avantajlı olan seçenekler arasındadır. Masa lambası led modeli bulunduğu ortama daha sportif bir hava katarken, retro masa lambası modelleri vintage hava katmaktadır. Retro masa lambası örneklerinden biri olan banker lambası tercih edilen modeller arasındadır.
  • Ack, Cata, Global ve Noas markalarının tüm ürünlerine elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Tüm masa lambası modellerini rahatlıkla görebilirsiniz.
 • Çalışma Lambası Nasıl Olmalı?

  • Yapılan işe göre ve kullanıldıkları ortama göre birçok çalışma lambası model seçenekleri vardır. Genellikle sabit bir alanda, masa başında geç saatlere kadar süren bir iş yapılıyorsa veya ders çalışılıyorsa masa ustu lambader tercih edilmelidir. Böylelikle çalışma masa lambası elektrik kesintisi yaşanmadığı sürece yanacaktır.
  • İş gereği, ofis ortamı sürekli olarak değişkenlik gösteren bir işte çalışılıyor ise masa lambası pilli modelleri veya şarjlı masa lambası modellerinin tercih edilmesi kullanıcılar açısından avantajlıdır. Prize gerek duyulmadan ofis masa lambası her ortamda kolaylıkla kullanılabilir. 
 • Masa Lambası Nereye Konulmalı?

  • Uzun saatler masa başında çalışılmasını gerektiren durumlar vardır. Bu sürekli olarak çalışılan bir masa başı iş durumu veya çalışılan bir ders durumu olabilir. Bu durumlarda sabit ve uzun süre bir noktaya doğru bakılacağı için ofis lambası veya ders çalışma lambası gözleri çok yormayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Masa ışığı direkt olarak göze gelmemeli, aydınlatılması istenilen tarafa doğru bakmalıdır.
  • Bir kişi sağ elini kullanıyorsa sola dönük olacağından çalışma lambası sol tarafa yerleştirilmelidir. Kişi eğer sol elini kullanıyorsa masa ışığı sağ taraftan gelmelidir. Masa lambası ampullü ise eğer, aşırı ışık veya yetersiz bir ışık seçimi yapılmamalı, ampulleri ihtiyaca göre seçilmelidir. Masa lambası, başucu lambası veya masa abajuru gibi, dekoratif bir şekilde kullanılacaksa istenilen konumda konumlandırılabilir.
 • Banker Masa Lambası Nerelerde Kullanılır?

  • Banker masa lambası, dekoratif görünüm açısından retro masa lambası olarak birçok ofis ve ev ortamına vintage bir görünüm katar. Karşımıza ofis lambası olarak çok fazla çıkabilmektedir. Genellikle bu yeşil masa lambası, tarzı bakımından vintage olmasının yanında, masa aydınlatma özelliğini yeterli bir şekilde karşılıyor olması ile birçok tarz seven kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Klasik tasarımı ile zamansız bir parça olması, her dönemde popülerliğini yaşatmaktadır. Ofis lambası kullanımı dışında, bazı kullanıcılar tarzlarına göre başucu lambası olarak kullanırken, bazıları ise ders çalışma lambası olarak kullanabilmektedir.
 • Led Masa Lambası Modelleri Nelerdir?

  • Led masa lambas; renk, ebat ve yararlandığı elektrik kaynağı bakımından çeşitlilik göstermektedir.
  • Şarjlı Led Masa Lambası

  • Ledli masa lambaları çeşitlerinden sıkça tercih edilen modellerin başında farklı renk seçenekleri içeren “şarjlı led masa lambaları” gelmektedir. Şarjlı masa lambası olmaları, priz gerektirmeden her ortamda masa aydınlatma özelliği yarattığı için kullanıcılara pratik gelmektedir. Şarjlı çalışma masası led lambalarına örnek olarak; “Global Dimlenebilir Şarjlı Led Masa Lambası” modelleri verilebilir.
  • Masa Lambası Pilli Modeller

  • Bir diğer masa ledleri çeşidi olan; “masa lambaları pilli” modelleri gücünü pilden aldığı için, pil bitmesi durumunda yerine başka pil konulması ile kullanımına devam edilir. “Global Beyaz Led El Feneri ve Masa Lambasıhem el feneri hem de led masa lambası olmasıyla örnek gösterilebilir. Farklı renk çeşitleri ve uygun masa lambası fiyatları ile masa ledleri elektromarketim.com’da!
  • E14 Duylu Masa Lambası

  • Duy tiplerine göre de masa lambaları birbirlerinden ayrılmaktadır. Genel olarak e14 duylu masa lambaları da oldukça çeşide sahiptir. E14 duy tipine sahip olanları buna uygun olan ampuller ile tercih edebilirsiniz. Dilerseniz E14 duylu ampul çeşitlerine de bakabilirsiniz.
  • E27 Duylu Masa Lambası

  • Ampuller ile uyum sağlayabilmesi amacı ile E27 duylu masa lambaları vardır. Bu duy tipine sahip olan tüm ampuller ile kullanımlarını sağlayabilirsiniz. E27 duylu ampul çeşitlerine de göz atabilirsiniz.
 • En İyi Masa Lambası Hangisidir?

  • Masa lambaları, akşam veya gece çalışılmasını gerektiren işler veya gece çalışmasını seven kişiler tarafından kullanılan çalışma lambası çeşitleridir. Masa aydınlatma konusunda yüksek işleve sahiplerken, düşük enerji harcayarak da tasarruf etme özelliklerine sahiptirler. Ders çalışma lambası, öğrencilerin derse iyi bir şekilde odaklanmasına yardımcı olurken, masa çalışma lambaları ise ayrıntı ve dikkat gerektiren işlerde çalışanların verimli olmasına yardımcı oluyor.
  • Masaüstü lambası seçerken, beklenti ve ihtiyaçları karşılıyor olması en önemli unsurlardan biridir. En iyi masa lambası, ihtiyacı en iyi ve verimli şekilde karşılayan masa lambasıdır. Kitap okumak veya çok fazla dikkat gerektirmeyecek gibi durumlarda masa lambası ampulleri düşük watt seçilebilir. Ders çalışmak, proje çizmek veya proje hazırlamak gibi ayrıntı ve dikkat gerektiren durumlarda ise masa lambası ampulleri ihtiyaca göre yüksek watt olacak şekilde seçilebilir. Yön değiştirebilir modelleri masa üstü ışık ayarlamada farklı opsiyonellik sunarken, kablosuz modelleri de ışığın istenilen tarafa konumlandırılmasında size kolaylık sağlayacaktır.
  • Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra tarz bakımından da masa abajuru seçimi önemlidir. Masa abajuru çeşitlilik bakımından oldukça fazla olduğu için, konulacak ortamın tarzına ve rengine göre alıcılara zengin bir masa aydınlatma yelpazesi sunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.