Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 182 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
  • Akü ve Şarj Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları

    • Aküler ve şarj cihazları birbirini tamamlayan ve birlikte kullanım sağlanan ürünlerdir. Piyasada birçok marka tarafından üretilmiş olan akü ve şarj cihazı bulunmaktadır. Bazı akülerde tek bir akü şarj aleti kullanılabilirken bazı tip aküler için farklı güçte ve tipte şarj cihazı ihtiyacı olur. Aküler lityum-iyon, nikel-kadmiyum, nikel-demir, gümüş-çinko, nikel metal-hidrür ve kurşun-asit gibi içerdikleri metallere göre çeşitlere ayrılır. Kurşun-asit aküler ise kendi içinde kuru tip aküler ve sulu tip aküler olmak üzere ikiye ayrılır. Şarj cihazları ise kuru akü şarj cihazı, lityum-iyon şarj cihazı, jel akü şarj cihazı, araç aküsü şarj cihazı ve motosiklet akü şarj cihazı gibi birçok çeşitte üretilmiştir. Akü ve şarj cihazlarının yanı sıra bu ürünler ile birlikte kullanım sağlanan akü test cihazları ve akü bağlantı kabloları da bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde akü ve şarj cihazı bağlantıları sağlanabilir aynı zamanda da test edilebilmektedir. Elektromarketim.com ‘dan EPS, Inform, Lavor, Linetech, Mastech, Mean Well, Mervesan, Tunçmatik ve Valx markalarına ait ürünleri inceleyebilir, ürünler arası karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Akü ve şarj cihazları arasından dilediğiniz ürünleri en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  • Akü ve Şarj Cihazı Nedir?

    • Akü ve şarj cihazları birlikte kullanılan ürünlerdir. Aküleri şarj etme amacıyla kullanım sağlanan akü şarj cihazları, akülerin uzun süre verimli bir şekilde çalışmasına olanak sağlar. Şarj cihazları elektrik enerjisini akülere iletir ve aküler bu enerjiyi kimyasal enerji olarak toplayıp depo eder. Böylece ihtiyaç duyulduğunda, akülü aletlere takıldığında onların çalışmasını sağlar. Aküleri aşırı şarj etmeyecek bir şarj cihazı seçilmesi önemlidir. Çünkü aşırı şarj, akünün ısınmasına neden olur ve bu durumda aküler zarar görür. Bu nedenle şarj aleti seçiminde aküye uygun ürünün seçimi oldukça önemlidir. Genellikle üç çıkışa sahip olan şarj cihazları kademeli şarj etme özelliğine ve şarj göstergelerine sahiptir. Bu sayede şarj kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir. Şarj süreleri akü kapasitesine ve şarj cihazı özelliklerine bağlı olarak değişir. Bir şarj cihazı, farklı aküleri birbirinden farklı sürelerde şarj edebilir. Akü çeşitleri içerisinde yer alan kurşun-asit aküler, kullanımı en yaygın olan akülerdir. Bu aküler içerisinde yer alan sulu aküler genellikte otomotiv aküleri olarak kullanılmakta olup traksiyoner ve stasyoner sulu aküler olmak üzere kendi içinde kullanımına göre çeşitlere ayrılır. Kuru aküler ise valf ayarlı olan kurşun-asit akülerdir. Yüksek teknoloji ile üretilmiş olan bu aküler, AGM ve jel aküler olmak üzere iki çeşittir. Yüksek kaliteli yapıda olan akülere ve akü doldurmada kullanım sağlanan en iyi akü şarj cihazı fiyatlarına Elektromarketim.com web sitemizden ulaşabilirsiniz. Güvenli ödeme ve hızlı kargo imkanı ile istediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
  • Akü ve Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

    • Her akünün içerdiği metallere ve sahip olduğu akım gücüne göre uygun tipte akü şarj makinaları kullanılmalıdır. Şarj cihazını bağlantı noktalarından aküye bağlayarak akü dolumu sağlanabilmektedir. Kullanımı basit ve kolaydır. Şarj cihazı ile aküyü şarj ettikten sonra akü birlikte kullanılacağı cihaza bağlanır. Böylece cihaz kolaylıkla çalıştırılabilmektedir. Akü ömrü ve verimliliği için kullanım koşulları oldukça önemlidir. Bu nedenle akü doluluğu kontrol edilmeli ve aşırı şarjdan kaçınılmalıdır. Çünkü ideal düzeyle şarj doluluğu, akü verimliliği için oldukça önemlidir. Aşırı şarj ve düşük şarj akü ömrünü tükenmesine neden olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.