Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 475 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10
 • Kablo Pabucu ve Yüksük Çeşitleri – Fiyatları

  • Elektrik bağlantıları için üretilmiş olan birçok farklı bağlantı ürün modeli bulunmaktadır. Kablo pabuçları ve yüksükleri bakımından oldukça kullanışlı ürün modelleri bulunmaktadır. Elektrik sistemlerini en iyi şekilde kullanabilmek için bu ürünler kullanmamız gerekmektedir. Kablo birleştirme çalışmalarında tercih edebileceğiniz ürün modelleri arasında yer alırlar. Elektrik tesisatlarında kabloların birbirleri ile bağlanması için kablo pabucu ve yüksükleri kullanılmaktadır. Güvenli bir elektrik bağlantısı için bu ürünleri tercih edebilir, uzun ömürlü kullanımları ile de rahatlık sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden tüm kablo yüksük çeşitleri ve en ucuz fiyatları görebilir, hızlı teslimat yolları ile de hemen sahip olabilirsiniz. Yüksek performanslı çalışma olanakları ile sizlere kolaylık sunan bu ürünler için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Kablo Pabucu Nedir?

  • Kablo pabuçları birçok alanda kullanım sağlanabilen ürünlerdir. Kaliteli ürün seçeneklerine sahip olmaları ile farklı kullanım şekillerine de sahiptirler. Kablo pabucu genel olarak elektriksel uygulamalarda kablo uçlarına takılmak için üretilmişlerdir. Kablo ucuna takılarak kabloyu diğer elektriksel elemanların terminal uçlarını bağlamak için kullanılan bir bağlantı elemanıdır. Kablo pabucu endüstri alanlarında ve uygulama şekline bağlı olarak bazen kablo konnektörü ya da kablo ankrajı olarak da bilinmektedir. Kablo pabuçları iki ayrı ekipmanları birbirleri ile montaj, onarım ve bakım çalışmalarında operatörlere göre kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Motorlu araçlar içerisinde akü bağlantılarını ve elektrik panolarında oluşan şalterlerin bağlantısında kullanımı en yaygın olan örneklerden biridir. Kablo pabucu bağlantı ucu, vida, cıvata ya da klips vasıtası ile de tam işlenmektedir. Bir terminal ile bağlantı noktası üzerinden sıkıştırma yapılarak bağlanmaktadır. Bu işlemler sonucunda montaj çalışmaları tamamlanmış olacaktır. Elektrik pabuçları ile iletkenliği yüksek bakır malzemeler kullanılarak yapabilirsiniz. İletkenlik durumuna arttırmak için üzerleri kalay ya da gümüş ile kaplanmıştır. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kablo pabucu fiyatları ile satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile sahip olabilirsiniz.
 • Kablo Pabucu Nasıl Takılır?

  • Genel olarak kablo pabuçları takılmadan önce birçok alan içerisinde kullanımları sağlanabilmektedir. Kablo birleştirme işlemlerinde tercih edilmektedir. Takılma işlemleri sırasında da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Takılmadan önce pabuç ve kablo uçlarında da kir ve pas gibi durumlar söz konusuysa temizlenmesi gerekmektedir. Kablo olması gerekenden fazla uzun ya da kısa ise açılmamalıdır. Kablonun soyulmuş olan kısmının da tamamı pabuç içerisinde olması gerekir. Kullanımı sağlanacak olan kablo pabucu kesiti kabloya göre uyumlu olması gerekmektedir. Kablo pabucu uygun oranda da tork ve uygun el aleti de de sıkılması gerekmektedir. Bunun dışında da kablo pabuç içine kablo olması gerekenden 1-2mm fazla takılma durumunda pens ile sıkma sürecinde ezilen kablo kendini çeker ve tam ölçüde takılır. İzolesiz olan kablo pabuçları kullanılmış ise montaj sonrasında pabucun açıkta kalmış olan kısmı mutlaka izole edilmesi gerekmektedir. Yanlış bağlantı yapılma gibi durumlarda tehlikeli durumlar yaşanabilmektedir. Bağlantısı yapılacak olan kablo ve pabuç malzemelerinin bağlantı şekilleri kurulacak olan sistemin hem ucuz ömürlülüğü açısından hem de mal ve can güvenliği doğrultusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda da elektrik arızaları gibi durumların çoğunun bağlantı problemleri olduğu da bilinmektedir. Bu sebeple dikkatli bir ürün seçimi ve takılma işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
 • Kablo Yüksüğü Nedir?

  • Farklı tasarım ve çeşitlere sahip olan birçok ürün modeli bulunmaktadır. Kablo yüksükleri kabloyu vidalı olarak bir terminal içerisinde sağlam şekilde sabitlemek amacı ile kablo uçlarına takılan bağlantı ekipmanlarından biridir. Yüksük takılarak kablo sonlandırılmış ve iletkenliğini de arttırmaktadır. Kablo yüksükleri metal kısmı bakır malzeme kullanılarak üretilmektedir. Üzerinde de kalay ya da gümüş ile bir kaplama yapılmaktadır. İzolesi ise polyamid ya da PVC kullanılarak tasarlanırlar. Kablo yüksük çeşitleri genel olarak bağlanacağı kesit ile eşleştirilmektedirler. Örnek olarak 2,5’luk bir yüksük 2,5mm2’lik bir kablo ile bağlanması gerekmektedir. Tip olarak da birbirlerinden ayrılan modellere sahiptirler. İzoleli kablo yüksükleri, yüksük ve kablonun buluştuğu alanda poliamid ya da PVC izolasyon çeşitlerine sahiptir. İzolesiz kablo yüksükler, yüksük ve kablonun buluşmuş olduğu noktada da izolasyon bulunmamaktadır. Tekli kablo yüksükleri ise tek bir yüksük ile kablo üzerine takılabilmektedir. Çiftli kablo yüksükleri ise tek yüksük ile iki farklı kabloya takılabilmektedir. Genel olarak çoğu yüksük çeşitleri DIN 46228 standartlarına göre Fransız ve Alman normalarına uygun farklı renk kodları ile üretilmektedir. Seçim aşamasında da bu renk kodlarını kontrol ederek de satın alabilirsiniz.
 • Kablo Yüksükleri Nasıl Takılır?

  • Kablo modelleri genel olarak kablo açısız bir şekilde ve damarlara zarar da vermeden kesilmesi gerekmektedir. Kesilme aşamasında ise yüksüğün uzunluğu ve iletkenliğinin de kesiti göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yüksük takıldıktan sonra da iletken demetinin uçları 0,5mm ölçülerinden fazla dışarı sarkmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Kablo uçları ince ince dağılmayacak şekilde toplanması gerekmektedir ve hafifçe bükülmelidir. Kablo yüksükleri, plastik yüksük girişleri dışında iletken bir tel kalmayacak şekilde yerine yerleştirilmelidir. Yüksük sıkma aparatları ile de belirtilmiş olan tork ölçüleri doğrultusunda sıkılması gerekmektedir. Takılma işlemleri doğrultusunda bittikten sonra kabloların ve yüksüklerin sağlamlığı da hafifçe çekilerek kontrolleri sağlanabilmektedir. Kablo yüksüklerini bu aşamalardan geçirerek kolayca kullanabilirsiniz. Genel olarak tasarımları bakımından da rahatlık sunan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. En ucuz kablo yüksüğü fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Rahat ve kolay kullanım şekilleri ile güvenli bir elektrik kablosu kullanımı sağlayabilirsiniz. Sürekli kullanıma uygun olan modeller olmaları ile de sizlere rahatlık sunarlar. Uzun ömürlü kullanımları ile sizlere daha iyi koşullarda elektrik bağlantısı oluşturmanıza olanak sağlarlar.
 • Kablo Pabuçları ve Kablo Yüksükleri Neden Kullanılır?

  • Kullanım nedenleri genel olarak elektrik sistemleri üzerinde gerekli olmalıdır. Kablo yüksükleri çoğu elektrik bağlantısı için yalıtılmış damarlı kablo ideal bir seçimdir. Damarlı olan kablolar ince yapılı bakır iletkenlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuşlardır. Bu ince yapısı sayesinde kabloyu montaj yapmak için yani uçlarında bulunan plastik muhafazayı sıyırdığınızda uçlarında da dağılma gözlemleyebilirsiniz. Bu dağılmalar da bir yüksük kullanarak toparlanabilmektedir. Kablo gücünü ve sağlamlığını geri kazandırabilirsiniz. İkinci bir neden ise damarlı klemense direkt olarak yüksüksüz şekilde bağlanıp üzerinden de akım geçirilirse kablonun ince iletkenleri dağılma uğrayabileceğinden bağlantı noktasında kısa devre ve ark oluşabilmektedir. Korozyona da açık bir hal gelirler. Kablo klemens ile bir bütün halinde tutunamayacaklarından bağlantı verimi de azalacaktır. Kablo pabuçları kullanım neden ise genel olarak kalıcı bağlantı olması gereken ve direkt olarak bağlantının uygulanmasının sakıncalı olduğu veya mümkün olmadığı alanlarda kullanılmaktadır. Yani kablo pabuçları kullanımları demontaj işlemi yapılarak bağlanan iki elemanın birbirlerinden ayrılmasın gerekmektedir. Aynı zamanda kablo boyutunu da indirgeyerek, kalın kesitli bir kabloyu daha küçük ebatlarda bir terminal ile bağlayabilecekleri için de tercih edilirler. İki farklı noktayı birbirlerine bağlaması için en pratik araçlardan biridir. Genel olarak elektrik bağlantıları içerisinde hem kablo pabuçları hem de kablo yüksükleri olarak kullanabilirsiniz. En uygun fiyat listeleri ile elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri ile de kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.