Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 290 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7
  • Röle Nedir?

    • Elektrik devrelerin oluşan akım ve voltaj değerleri yardımı ile akım yolunu açma ve kapama düzeninde çalışmasını sağlayan elektromekanik cihazlardır. Röleler elektriksel olarak çalışmaktadır. Yani üzerinden akım geçtiği zaman çalışan bir üründür. Röleler üç mekanizmadan oluşmaktadır. Bu mekanizmalar bobin, palet ve kontak olmak üzere ayrı ayrı elemanlardır. Bobin kısmı rölenin güç kısmını temsil etmektedir. Palet ve kontak kısımların ise bobin le herhangi bir elektriksel bağı yoktur. Röleler tek bir elemanda birden fazla anahtar kontağına sahip olma özellikleri vardır ve birden fazla yükü aynı anda açıp kapatma işlemini gerçekleştirirler. Röle kullanımı geniş bir alanı kaplamaktadır. Genellikle ev aletleri, uzaktan kontrol sistemleri, elektromekanik sistemler ve daha pek çok alanda tercih edilmektedir. Tüm röle çeşitleri farklı işlev ve görevlere sahiptir. Her bir röle ürünü özel olarak tasarlanarak farklı görevlerin yerini getirmesini sağlayan ürünlerdir.
  • Röle Çeşitleri Nelerdir?

    • Röleler kendi içerisinde farklı modellerden oluşmaktadır. Hem AC hem de DC çalıştırmak üzere kullanılan röleler genel olarak anahtar ve ölçen röleler olmak üzere ayrılmaktadır. Ayrıca tüm röleler kullanım amacı ve devreye bağlanış şekline göre de gruplara ayrılmaktadır. Röleler kullanıldığı alanlarda çalışma prensiplerine göre isimlendirilmektedirler. En çok tercih edilen röle çeşitleri; manyetik röle, dil kontak röle, termik röle ve aşırı koruma rölesi olarak bilinmektedir. Tüm bu rölelerin farklı bağlantı yöntemleri vardır. Röle bağlantı şeması kolay ve belli aşamalardan sonra röle devresini aktifleştirmektedir. Doğru ve dikkatli yapılan bu bağlantılar sorun çıkarmadan işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Tüm bu rölelerin dışında özel olarak üretilen genellikle endüstriyel alanlarda kullanılan röle çeşitleri mevcuttur. Bu ürünlerin röle devresi diğerlerine göre farklılık göstermektedir.
  • En İyi Röle Hangisidir?

    • En iyi röle ürünü için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı tamamen kendi ihtiyacına ve kullanım amacına uygun bir ürün tercih etmelidir. Fakat kullanıcıların genellikle tercih ettiği markalardan olan Schneider, röle konusunda da dikkat çeken bir markadır. Özellikle zaman ayarlı röle ürünleri ile kullanıcılar tarafından tam not alan Schneider diğer röle çeşitleri ile de dikkat çekmektedir. Tüm röle çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun röle fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.