Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 651 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14
 • Zımpara Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kesici ve aşındırıcı çeşitlerinden biri olan zımparalar, iş parçaları üzerindeki pürüzlerin giderilmesi işlerinde kullanılan ürünlerdir. Hem el hem de makine ile kullanıma uygun birçok zımpara modeli bulunmaktadır. Zımparalar, kullanım alanlarına ve üretildikleri malzemelere göre çeşitlere ayrılırlar. Bant zımparalar, disk zımparalar, kâğıt zımparalar ve cırtlı zımparalar en sık kullanılan zımpara çeşitlerindendir. Bunların yanı sıra şerit, rulo, kalem ve tel zımpara modelleri de bulunmaktadır. Bu zımparalar birbirlerinden kum sayıları ve tasarımları bakımından ayrılırlar. Tekli satın alınabileceği gibi tercihe bağlı olarak çoklu paketlerle de satın alınabilir. Zımpara fiyatları ürün özelliklerine ve kalitesine bağlı olarak belirlenebilir. Zımpara çeşitleri ve fiyatlarını Elektromarketim.com ‘dan inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünleri en uygun fiyat listeleri ile güvenle satın alabilirsiniz.
 • Zımpara Nedir?

  • Zımparalar, pürüzlü iş malzemelerinde kullanılan ve bu malzemelerin yüzeyindeki pürüzlerin temizlenmesini sağlayan aşındırıcı ve kesici modellerinden biridir. Birçok çeşidi olan zımparalar farklı kum sayılarında üretilmişlerdir. Hem el ile kullanılan hem de biz zımpara makinesi ile birlikte kullanılan zımpara modelleri bulunur. Zımparalama işlerinin yanı sıra polisajlama işlerinde de tercih edilen zımpara modelleri ile çalışmak oldukça rahattır. Disk zımparalar dairesel tasarıma sahip olan zımpara modelleridir. Farklı kum sayılarında ve ölçülerde üretilmiş olup, disk zımpara makinelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap, çelik ve daha birçok malzemeler üzerinde kullanıma uygun olan bu ürünler sayesinde temiz çalışmalar yapılabilmektedir.
 • Zımpara Ne İşe Yarar?

  • Ahşap, metal, alçı ya da mermer gibi malzemelerin yüzeylerinin temiz ve pürüzsüz olmasını sağlayan zımparaların kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle mobilyacılıkta kullanımı yaygın olan zımparalar ile aşındırma ve düzeltme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ön zımparalama, kaba zımparalama ve son zımparalama işlemlerinden geçen malzemeler pürüzsüz ve oldukça temiz bir görünüme sahip olurlar.
 • Zımpara Nerelerde Kullanılır?

  • Zımparalar, geniş kullanım alanına sahip olan kesici ve aşındırıcı ürünlerden biridir. Zımparalar genellikle mobilya üreticileri tarafından kullanılsalar da diğer üretim alanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra evlerde ve küçük atölyelerde de kullanımı bulunan zımparalar, boya ve inşaat işlerinde de kullanılabilmektedir. Ahşap, metal, alçı, mermer, duvar gibi pek çok yüzeyde zımparalar ile rahatlıkla çalışılabilmektedir. İş malzemesinin türüne ve yapılacak işleme uygun olarak farklı kum sayılarında olan zımparalar tercih edilir. Zımparalama işleri el ile manuel olarak ya da zımpara makinesine veya matkap ucuna zımpara takılarak gerçekleştirilebilir. Çok kumlu ve kalım zımparalar aşındırma işlemlerinde, ince kumlu zımparalar ise yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılmaktadır.
 • En İyi Zımpara Hangisidir?

  • Piyasada birçok markanın üretmiş olduğu çeşitli özelliklere ve tasarımlara sahip zımpara modelleri bulunur. Zımparaların kum sayıları değiştikçe kullanım amaçları da değişmektedir. Bu nedenle yapılacak işleme ve üzerinde çalışılacak malzemelere en uygun zımpara modellerinin tercih edilmesi gerekir. Makita ve Proxxon markalarına ait zımparalar yüksek kaliteli ve oldukça sağlam yapıda olan en iyi zımpara modelleridir. Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden Makita zımpara modellerini inceleyebilirsiniz. Eğer zımpara, kullanılacağı malzemeye uygun sertlikte değilse zımpara ve iş parçası zarar görebilir. En iyi zımpara yapacağınız iş için en uygun kum sayısına ve sertliğe sahip olan zımparadır. Kazıma ve kaba zımparalama işleri için 60-80 ve 100 kumlu olan zımparaları, zemin düzeltme işlerinde 120-150 kumlu zımparaları, cilalama işlerinde ise 180-220 kum zımparaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.