sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 114 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Kondansatör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kondansatör kelime anlamı olarak sığaç demektir. Diğer bir ismi ise kapasitör olup, elektrik enerjisini elektrik alan ve depolayan iki uçlu devre elemanıdır. Temel olarak iki tane iletken planının arasında yalıtkan bir madde konulması ile elde edilmektedir. Devre üzerinde ve denklemlerde C harfi olarak gösterilmektedir. Birimi ise Farad yani F olarak belirtilir. Kaliteli yapıları ile birçok alanda kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Kondansatör çeşitleri birçok ürün modeline sahip olması ile kullanımları da kolaydır. Üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen kondansatör çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Entes gibi kaliteli markaların ürün seçeneklerine ulaşabilir, en ucuz kondansatör fiyatı ile de satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ile satın alabilir, hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz. Yüksek performanslı kullanım için kondansatör modellerine web sayfamızdan göz atın.
 • Kondansatör Ne İşe Yarar?

  • Kullanımları bakımından kondansatör doğru aküm DC iletmeyip, alternatif akımı AC iletme özelliği taşımaktadır. Özellikleri sayesinde birçok devre üzerinde farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir. Kondansatörler güç kaynağı devrelerinde filtreleme, güç aktarım hatları üzerinden gerilim düzenlemesi, güç akışının kontrolü ve rezonans devrelerinde istenilmekte olan frekansı üretmede kullanımları sağlanmaktadır. Görevleri bu şekilde sırlanabilmektedir. Oldukça kullanışlı ürün seçenekleri olmaları ile birçok alanda kullanıcılara yardımcı olurlar. Genel olarak üretim amacına uygun kullanımları sağlanması gereken ürünlerdir. Seçim aşamasında dikkat edilerek kullanım sağlanacak olan ihtiyacına göre satın alınması gerekmektedir. Tüm kondansatör çeşitleri ve fiyatları elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat listeleri ile hazırlanmıştır. Sürekli kullanıma uygun olan bu ürünleri alarak yüksek performanslı bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.
 • Kondansatör Çalışma Prensibi Nedir?

  • Kondansatör yapısı bakımından iki adet iletken arasın yer almakta olan yalıtkan ile oluşturulabilen üründür. Yalıtkan kısım boş olabildiği gibi dielektrik özelliği sayesinde bir maddeden de oluşabilmektedir. Örnek olarak cam, plastik, mika, seramik ve kağıt gibi ürünlerdir. Çalışma prensipleri bakımından kondansatör ürünleri gerilim uygulandığı zaman iletken plakalar birbirlerine göre eşit ve ters değer sahip elektrik yükü ile yüklenmektedir. Bu durum ile plakalar arasında bir elektrik alanı oluşmasına sebep olmaktadır. Bu iki plaka ile yalıtkan maddeden dolayı herhangi bir yük akışı yani elektrik akımı olmamaktadır. Yük değişimi sadece kondansatör çeşitlerinin iki ucu aracılığı ile bağlı olarak devre üzerinden gerçekleşmektedir. Kondansatörün kapasitans değeri ile plakalar arasında oluşan gerilim volt oranı denmektedir. Genel olarak kaliteli çalışma şekilleri ile birçok alanda bu ürünleri tercih ederek kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Kondansatör çeşitleri ve fiyatları sizler için elektromarketim.com ‘da en ucuz fiyat listeleri ile bulunmaktadır. Kampanya ve fırsatlarımızdan da yararlanarak bu ürünlere sahip olabilir, en uygun fiyatlar ile ekonomik bir alışverişin tadını çıkarın.
 • Kondansatör Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları açısından genel olarak elektrik sistemleri içerisinde tercih edilirler. Genel olarak kullanımları için uygun olan alanlar tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi ise farklı tipte olan kondansatör elektrik devrelerinde değişik bir amaç için kullanılabilmesidir. Kullanım alanına uygun olan yerlerde tercih ederseniz çok daha güvenli ve yüksek performanslı kullanım olanağı sağlayabilirsiniz. Kaliteli ürün yapıları ile sizlere rahatlık sunacak bu ürünlere en kolay ve hızlı şekilde elektromarketim.com ‘dan ulaşabilir ve en uygun fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz. En ucuz kondansatör fiyatları ile satın alıp, hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz. Genel kullanımları bakımından da sizlere kolaylık sunacak bu ürünler ile çalışma alanlarınızın kalitesini arttırabilirsiniz.
 • Kondansatör Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. İlk ve en önemli olan genel olarak kullanım alanlarıdır. Kullanım alanına uygun olan modelleri seçerseniz çok daha iyi bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kapasite değer, çalışma gerilimi, polarizasyon, tolerans, sıcaklık katsayısı ve kaçak akım gibi maddelerde seçim aşamasında önemlidir. Teknik yapılarına da dikkat ederek seçimini yaparsanız en iyi kullanım imkanını sağlayabilirsiniz. Özellikleri bakımından da küçük bir not olarak; bozulan devreler üzerinde kondansatörleri her zaman için daha yüksek bir gerilim değeri ile değiştirme işleminiz mümkündür. Bu teknik ölçülere göre değerlendirerek satın alabilir ve çalışma ortamınızı yenileyebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.