Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.
 • Perçin Tabancası Ne İşe Yarar?

  • Günlük hayatımızda da sıklıkla tercih ettiğimiz perçin tabancaları her evde bulunması gereken ve tamirat ve tadilat işlemleri için gerekli bir ürün grubudur. Perçinleme işlemi için kullanılan ve tasarım olarak tabancaya benzemesi ile perçin tabancası olarak geçmektedir. Perçinleme işlemi iki parçanın sökülmeyecek bir biçimde birbirine birleştirilmesi için kullanılmaktadır. Bu birleştirme işlemine perçinleme denmektedir. Birbirine tutturulmak istenilen parçaların perçin çap ve ölçüsüne uygun olarak deliklerin açılması için matkap yardımı gereklidir. Yapılan perçinleme işlemi sayesinde kolayca sökülmeyen birleştirme sağlanmış olur. Sökme işlemi gerektiğinde mutlaka matkap veya el taşı ile perçin başını eritme işlemi yapılmalıdır. Perçin adı verilen parçaların tabanca yardımı ile birbirine bağlanması ve sökülmeyecek sağlamlıkta olmasını hedefleyen perçin tabancaları birçok alanda tercih edilmektedir.
 • Perçin Tabancası Nasıl Kullanılır?

  • Perçin tabancaları perçinleme işlemi için kullanılan el aletleridir. Perçinleme yapılacak parçanın cinsine göre bakır, pirinç veya alüminyum perçin kullanılmalıdır. Perçin delikleri açıldıktan sora iki parçanın birbirine bağlanması için perçinleme makinası ile sıkma işlemi yapılmaktadır. Önemli olan perçin ölçüsü ve çapıdır. Uygun çapa sahip perçin işlem gerçekleştirilmelidir. Perçin tabancanın uç kısmına yerleştirilerek işlem yapılacak yüzey üzerinde bulunan delik içerisinde tekrar eden sıkma işlemi ile bağlanmalıdır. Tüm bu yapılan işlemlerin sonunda perçinleme işlemi gerçekleşir ve perçin tabancası sayesinde sağlam bir bağlantı elde edilmiş olur. Dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu yapılacak perçinleme işlemi ve perçin çivilerinin uygun çap ve boyutta olmasıdır. Kontrol edilmeden yapılan perçinleme işlemi hata verir ise mutlaka matkap yardımı ile perçin ucunun eritilmesi gerekmektedir.
 • Perçin Tabancası Çeşitleri Nelerdir?

  • Perçin tabancası çeşitleri çalışma şekillerine göre akülü perçin tabancası, mekanik perçin tabancası, elektrikli perçin tabancası ve havalı perçin tabancası, somun perçin tabancası, şarjlı perçin tabancası olarak birden fazla gruba ayrılmaktadır. Havalı pop perçin tabancası genelde pop perçin olarak bilinmektedir ve perçin atılması için kullanılan bir modeldir. Çektirmeli perçin somun tabancası olarak da bilinen bu tabancalar sıklıkla kullanılan modellerden biridir. Kullanım alanı malzeme tipine göre birden fazla çeşidi olan perçin tabancaları genellikle tamirat, tadilat, gemi üretimi, mobilya montajı, inşaat ve atölyelerde tercih edilmektedir. Kullanılacağı malzeme türüne göre farklı modellerden yardım almak gerekebilir.
 • Perçin Çeşitleri Nelerdir?

  • Perçin çakma makinası ile beraber kullanılan perçin çeşitleri genellikle iki yamalı perçin ve bindirmeli perçin olarak bilinmektedir. Bunların dışında bombe başlı perçin, mercimek başlı perçin, silindirik perçin, yivli perçin, onlock perçin, somunlu perçin ve havşa başlı perçin çeşitleri de bulunmaktadır.
 • Perçinleme Çeşitleri Nelerdir?

  • Perçinleme işleme amaçlarına yönelik olarak farklı uygulama şekilleri ile bilinmektedir. Çatı ve köprü konstrüksiyonlarda kullanılan perçin çeşitleri sağlam perçinlemeler olarak geçmektedir. Su tankı ve mutfak gereçleri gibi yüzeylerde tercih edilen perçinleme yöntemi sızdırmaz perçinleme olarak bilinmektedir. Buhar kazanı, basınçlı yağ ve su tankları için tercih edilen yöntem ise sızdırmaz perçinleme olarak geçmektedir. Bunların dışında özel perçinleme olarak bilinen çektirmeli pop perçinleme ve patlatmalı perçinlemelerde özel işlemlerde tercih edilmektedir.
 • En İyi Perçin Tabancası Hangisidir?

  • En iyi perçin tabancası için tek bir örnek vermek doğru bir yol olmayacaktır. Birden fazla model ve çeşidi olan perçin tabanlarında önemli olan kullanıcın ihtiyacına göre bir tercih yapmasıdır. Yapmak istediği perçinleme işlemi ve perçin çivisi tipine göre aynı zamanda kendi bütçesine uygun perçin tabancası fiyatı hakkında kendi kararını vermesi çok daha sağlıklı bir yoldur. Fakat birden fazla platformda uygun ve kaliteli havalı perçin tabancası fiyatları ile ilk sıralarda yer alan Osaka perçin tabancası modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Tüm perçin tabancası çeşitleri için elektromarketim.com’a gelerek Osaka, Gison, Makita, Würth ve Cetaform markalarının bulunduğu en uygun perçin makinası fiyatları ile ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar için üye olmayı ve her gün yenilenen kampanyalardan haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.