Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
 • Mengene ve İşkence Çeşitleri ve Fiyatları

  • Mengene ve işkenceler tamir ve yapıştırma gibi işlerde parçanın sıkıştırılmasını sağlayan aletlerdir. En çok marangozlar, doğramacılar ve mobilyacılar tarafından kullanılmasının yanı sıra tamir atölyelerinde, kaynakçılıkta ve daha birçok alanda da tercih edilmektedir. Malzeme yapısına, kapasitesine ve tipine göre çeşitleri bulunmaktadır. Mengeneler, işkenceler ve kıskaçlar genel olarak benzer işler için kullanım sağlanan ürünlerdir. Mengeneler; mini mengeneler, kompakt makine mengeneleri, saatçi mengenesi, boru mengenesi ve marangoz mengenesi çeşitleri ile kullanıcılara sunulmuştur. İşkencelerin; el işkenceleri, tabla işkenceleri, masif sıkma işkenceleri, marangoz işkenceleri gibi çeşitleri vardır. Kıskaçların ise mandal tip, yaylı, kademe ayarlı kıskaç gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu aletlerin fiyatları kalitelerine, üretildikleri malzemelere, sıkma kapasitelerine ve ebatları gibi özelliklerine göre belirlenmektedir. İşkence ve mengene fiyatları ve çeşitlerine Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.
 • Mengene ve İşkence Çeşitleri Nelerdir?

  • Mengene ve işkenceler ya biri sabit diğer hareketli ya da ikisi de hareketli çenelerden oluşan ve çeneleri yardımı ile malzemenin sıkıştırılmasını sağlayan aletlerdir. Oldukça kullanışlı ürünlerdir ve kullanıcılar tarafından da fazlasıyla tercih edilirler. Çeşitli markaların üretmiş olduğu birçok mengene, işkence ve kıskaç çeşidi bulunmaktadır. Bu ürünler kapasiteleri, üretildikleri malzemeler, ebatları gibi çeşitli özellikleri bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Demir döküm, çelik gibi malzemelerden üretilmiş olan mengene işkencelerin yanı sıra ağaçtan üretilmiş olan modelleri de mevcuttur. Kullanım alanları ve fonksiyonları bakımından mengene çeşitleri arasında marangoz mengenesi, boru mengenesi, saatçi mengenesi, köşe mengene, ayaklı ve el mengeneleri, pah mengene, kazancı mengenesi, mini mengeneler ve kompakt makine mengenelerini sayabiliriz. Sıkıştırma ve sabitleme işlerinde kullanım sağlanan bu ürünler, farklı alanlarda birçok şekilde kullanılabilmektedir. İşkenceler de bir mengene çeşidi olup, pratik kullanım imkanı sunmaktadırlar. İşkence mengeneler pense görünümünde olan mandal işkenceler, tetikli işkenceler, tabla işkenceleri, el işkenceleri ve marangoz işkenceler gibi farklı özelliklere sahip şekilde birçok çeşitte üretilmişlerdir. Kıskaç çeşitleri ise mandal tip yaylı kıskaçlar, kademe ayarlı kıskaçlar şeklinde sıralanabilmektedir.
 • Mengene ve İşkence Nasıl Kullanılır?

  • İşkence ve mengeneler hobi ya da profesyonel amaçlı işlerde kullanılabilmektedir. İki çene arasında iş parçasının sıkıştırılarak yapıştırılması, tamir edilmesi için tasarlanmıştır. İki yüzeyi birbirine tutturmak için belirli bir basınç uygulanır. Üzerinde çalışılacak iş parçalarına uygun mengene, işkence ya da kıskaç tercih edilmeli, iş parçasına uygun kapasitede alet ile çalışılmalıdır. Bu aletler kapasitesinin üzerinde kullanılırsa sıkıştırma özelliğini kaybeder. Dişlilerinde oluşan yalama nedeniyle istenilen sıkıştırmayı gerçekleştiremez. Marangozlar tarafından kullanımı sıklıkla tercih edilen bu ürünler, mobilyacılıkta, doğramacılıkta yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sac metal ile çalışanlar ve kaynakçılar da mengene ve işkenceleri kullanmaktadır. Profesyonel kullanımlarının yanı sıra, evlerde, iş yerlerinde ve daha birçok alanda ufak tefek işler için amatör kullanım da sağlanabilmektedir. Kullanımı rahat ve güvenli olan mengene ve işkenceler ile uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde çalışılabilmektedir.
 • En İyi Mengene ve İşkence Hangisidir?

  • Piyasada farklı kullanım alanlarına uygun çeşitli fonksiyonlara sahip işkence, mengene ve kıskaç modelleri mevcuttur. Bu ürünlerden herhangi biri için en iyisi budur demek doğru olmayabilir. Kullanım alanı, malzeme kalınlığı gibi etkenlere göre çeşitlilik gösteren ürünler arasından seçim yaparken ürünlerin teknik özelliklerinin karşılaştırılması gerekir. Kullanıcı ihtiyaçları ve beklentileri ile ürünlerin karşılaştırılması kullanıcıyı en iyi ürüne ulaştırır. Bessey ve Topart marka mengene işkenceler bu kategoride öne çıkan markalardır. Yüksek kaliteli yapıları ile uzun ömürlü ve rahat kullanım imkanı sunarlar. Sizler de kaliteli mengene ve işkence çeşitlerine Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Ürün karşılaştırmalarını kolaylıkla yaparak en uygun ürünleri en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.