Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Diğer Test ve Ölçü Aletleri Nelerdir?

  • Test ve ölçü cihazları belirli bir değeri ölçmeye ve hesaplamalar yapmaya yarar. Ölçüm aletleri kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterir. Belirli nicelikleri ölçen ölçme aletleri, yapılarına göre veya ölçtüğü birimlere göre sınıflara ayrılır. Temel ayrımları yapılarına göre analog ölçü aleti ve dijital ölçü aleti olmalarıdır.  Analog ölçü aleti, değerleri üzerinde bulunan ibreli skala ile gösterir ve hassas ölçümlerde oldukça başarılıdır. Dijital ölçü aleti ise değerleri dijital ekranda gösterir ve bu değerlerin bilgisayara aktarılmasını sağlar. Toplayıcı ve kaydedici ölçü aleti cihazları ise bilgileri kaydedip doküman haline getirebilmeleri ile birçok hastane ve faturalama gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Direnç ölçer, ısı ölçer, lazer hizalama, Ph ölçer ve ağırlık ölçer gibi birçok ölçüm cihazı bulunmaktadır. Ölçü Aletleri Nedir ve Ne İşe Yarar? Bloğuna göz atıp ölçü ve test cihazı ile ilgili bilgilere daha detaylı ulaşabilirsiniz.
  • Güç ve Enerji Ölçer

  • Güç ve enerji ölçüm cihazları, birim zamanda tüketilen enerjileri birim cinsinden kaydetmek için kullanılmaktadır. Elektrik ölçüm cihazı akımı ve voltajı ölçerek hesaplar. Dijital ölçü aleti cihazlarındandır. Örneğin; multimetre ölçüm cihazları akım, gerilim ve direnç gücünü ölçer. Dijital ve analog olarak iki şekilde de üretilmektedir. Fluke 117 True Rms Dijital Elektrikçi Multimetresitemassız voltaj algılayan dijital test cihazı modelidir. Mastech 360 TRNA Analog Multimetreise analog multimetredir.
  • Kondansatör Ölçer

  • Kondansatörler, elektrik yüklerini depolayan elektrik ve elektronik devre elemanlarıdır. Bu devre elemanlarını ölçen cihazlara ise kondansatör ölçer ya da LCR metre denmektedir. Unit UT601 Kondansatör ÖlçerLCR ölçüm cihazı elektronik bileşenleri laboratuvarlarda, üretim bantlarında ve bakım noktalarında kontrol edebilir.
  • Lazer Hizalama Cihazı

  • Mimarlık, şehir planlama ve mühendislik gibi birçok sektörde kullanımı bulunan lazer ölçüm cihazı, hizalama işlemi için kullanılmaktadır. Lazer ölçüm cihazı ürünleri bir noktanın diğer noktaya olan kuş bakışı mesafesini ölçmektedir. Lazer hizalama cihazları, makina ve motor gibi araçların mil hizalamalarını hızlı ve doğru şekilde yapmalarını sağlayarak iş süresinin de kısalmasına yardımcı olmaktadır. Unit LM570LD-II 10m Yeşil Çizgi Lazer Hizalama Cihazıyüzeylerin düzgünlüğünü yeşil lazer ile temassız bir şekilde belirlemektedir. Unit LM570R-I 15-30m Kırmızı Çizgi Lazer Hizalama Cihazıise kırmızı lazer ile aynı işlemi görmektedir. Bu iki cihaz da dikey, yatay ve çapraz çizgi projeksiyonu ile birçok projelerde kullanılmaktadır.
 • Test ve Ölçü Aletleri Neden Kullanılır?

  • Test ve ölçüm aletleri birçok şeyi ölçerek, kullanıldıkları alanlarda büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar. Ölçüm cihazları ile maddelerin ve birimlerin ölçümü yapılarak doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. Günümüzde teknolojik cihazların kullanımı oldukça fazladır. Bu cihazların ölçümlerini yapabilmek ve bu ölçümleri hızlı ve pratik şekilde yapabilmek oldukça zaman tasarrufu sağlamaktadır. Birçok şeyi ölçmeye yarayan ölçü aletleri vardır. Örneğin; elektrik sayacı için kullanılan elektrik ölçü aleti hızlı ve doğru bir sonuç vereceğinden yanlış ölçümün oluşturacağı karışıklığın önüne geçmektedir. Termometreler ile ısı ölçülürken, Ph metre ile Ph değerleri ölçülmektedir. Teknogreen VAT-1014 Kalem Tipi Tuz Ph Metreiçerisinde veri tutabilme özelliğine sahip Ph metredir. Test ve ölçüm cihazları içerisinde kablo test cihazı ürünleri de bulunmaktadır. Kablo test cihazı belirli kablo türünü veya diğer kablolu bağlantıların güç ve bağlantısını test eden cihazdır. Unit UT683KIT Kablo Bulucu Test Cihazıkablo arızalarını ve kablolarda meydana gelen süreklilikleri ölçer.
 • Unit Test ve Ölçü Aletleri Nelerdir?

  • Unit ölçü aleti ürünleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Unit markası içerisinde birçok şeyi ölçen ürün bulundurur. Örneğin boru tıkanıklığını ölçmeye yarayan Unit UT661D Boru Tıkanıklığı Tespit Dedektörüveya elektrik elemanlarının elektrik akımına karşı gösterdiği direnç değerini ölçen Unit UT620A Dijital Mikro Ohm Metregibi farklı ölçü aleti fiyatları ve ölçü cihazlarını Unit markasında bulmak mümkündür.
 • Entes Ölçüm Cihazları Nelerdir?

  • Entes, kullanıcılara farklı fonksiyonlarda güç ve enerji ölçer aletleri sunmaktadır. Bu ölçü cihazları geniş fiyat yelpazesi ile her bütçeye uyum sağlamaktadır. Hassas cihazları tehdit eden yüksek enerji darbe gerilimlerini, kendi üzerine çekerek cihazları koruyan aletlere darbe gerilimi koruma cihazı denmektedir. Entes SPD-D Darbe Gerilimi Koruma Cihazıbu işlevi gören ürünler arasındadır. Entes EFC-3-72 20-400 Hz 72x72 mm Frekansmetreise elektrik devrelerinde bulunan frekansları ölçmeye yarayan Entes ölçü cihazı ürünlerindendir.
  • Diğer tüm test ve ölçü aletleri; kaliteli ürün, kolay ödeme ve hızlı kargo avantajları ile elektromarketim.com’da!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.