Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.
 • Freze Ucu Çeşitleri Nelerdir?

  • Freze Makineleri için tasarlanmış ekipmanlar içinde en önemli olanı freze uçları çeşitleridir. Hem profesyonel alanlarda hem de hobi veya daha amatör alanlarda tercih edilen freze uç çeşitleri vardır. Biçim vereceğiniz malzeme üzerinde yapılan işlem için freze uçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyacınız olan freze ucu seçimi yapacağınız ilkeme ve kendi seviyenize göre değişkenlik göstermektedir. Freze uçları genel olarak dört gruba ayrılır. Bu uç çeşitleri şunlardır; düz freze ucu, oluk açma uçları, pah freze uçları ve kenar oluşturma uçları şeklindedir. Ama karşıma birçok farklı isim ve model ile çıkmaktadır. Ahşap freze ucu, alüminyum freze ucu, freze matkap ucu, karbür freze ucu, metal freze ucu, tırnak freze ucu, mermer freze ucu, gravür freze ucu, elmas freze ucu, el freze ucu, parmak freze ucu, ahşap kanal açma freze ucu ve kalıpçı freze ucu gibi birçok şekilde kullanım alanına ve malzeme tipine göre gruplandırılmıştır. Tüm bu seçenekler arasında freze işlemi bilgi seviyenize ve kullanacağınız malzemenin tipine göre bir seçim yapmak çok daha sağlıklı bir yol olacaktır.
 • Freze Uçları Nasıl Kullanılır?

  • Freze ucu çeşitleri freze makinesi ucuna takılarak işlem yapılacak malzeme üzerinde kullanılır. Eğer birden fazla malzeme üzerinde çalışıyorsanız ve farklı freze uç çeşitlerine ihtiyacınız varsa freze ucu seti tercih edebilirsiniz. Delim yapmak için kullanılan uçlar arasında freze uçları hatasız ve düzgün bir sonuç için en iyi tercihtir. Tek yapmanız gereken beraber kullanacağınız freze ucunu freze makinenizin uç kısmında bulunan mekanizmaya yerleştirmek ve işlem için hazır hale getirmektir. Freze uçlarında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de ölçü seçenekleridir. Açılacak olan delikler ve delim işlemleri için ebat ve ölçülerin önceden belirlenmesi ve freze uç çeşidini ona göre seçmek yapılacak işlem esnasında hatayı en aza indirir. Pek çok seçeneği ve ölçüsü olan freze uçları içerisinde sıklıkla tercih edilen 8 mm freze ucu ve 6mm freze ucu genellikle ahşap freze ucu seti içerisinde yer alır. Freze ucu 6 mm ise delik açmak istediğiniz alanda yapacağınız işlemi ve malzemeyi ona göre hesaplamalı ve güvenilir adımlarla ilerlemeyi hedeflemelisiniz. Tüm freze uçları için kullanım aşaması aynı olmakla beraber takılacak olan freze makinesi ile beraber kullanılmaktadır.
 • Tırnak Freze Ucu Ne İşe Yarar?

  • Günlük hayatımızda artık sıklıkla karşımıza çıkan tırnak freze ucu olarak bilinen seramik freze uçları kişisel bakım alanında tercih edilen bir ekipman haline gelmiştir. Kalıcı oje, tırnak sökme ve şekil verme gibi bakım rutinlerinde tercih edilmektedir. Elektrikli törpü makineleri ve manikür aletleri ile uyumlu olan tırnak freze uçları kullanıcıya kolaylık sağlayarak iş yükünü hafifleten bir freze ekipmanıdır.
 • Freze Ucu Matkaba Takılır mı?

  • Genellikle freze uçları hem freze makineleri hem de matkap çeşitleri ile uyumludur. İhtiyaç durumunuza ve kullanacağınız malzeme için gerekli güce göre freze uçlarınızı matkap freze ucu şeklinde de kullanabilir ve işlemlerinize devam edebilirsiniz.
 • En İyi Freze Ucu Hangisidir?

  • Freze uçları çeşitleri içerisinde en iyisi bu demek doğru bir yönlendirme olmayabilir ama bir tavsiye olarak tercih aşamasında freze ucu seti şeklide tercih etmeniz tüm işlem ve malzeme tiplerinde yapılacak işleminizi zora sokmadan uç değişimi yapmanızı sağlayabilir. Tüm kaliteli yapıları ile Makita freze ucu, Proxxon freze ucu ve Topshop freze ucu modellerini incelemek için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, en uygun freze uçları fiyatları arasından ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.