Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.
 • Kapasitif Sensör Nedir?

  • Teknoloji ve üretim seviyesinin gelişmesi sayesinde çok fazla yenilik ve kolaylık ile tanışma fırsatı buluyoruz. Bu alanlarda en çok yenilik alan ürün gruplarından biride sensörler olmuştur. Çok fazla çeşit ve gruba sahip olan bu ürün grubunda sıklıkla tercih edilen modellerden biride kapasitif sensörler diyebiliriz. Kapasitif seviye sensörü çevre şartlarından en az etkilenen ve mesafe ayarlamaların anlama özelliği olan iletken ve iletken olmayan malzemelerin konumunu belirleyen aynı zamanda da malzeme ayrımı yapmayan bir sensör çeşididir. Kapasitif sensör özellikleri sayesinde elektrik alanın değişimi sonucunda etkileşimlerde algılama yapar ve otomatik olarak devreye girerler. Her türlü cisim ve malzemenin varlığı algılaya bildikleri için endüstriyel alanda yaygın bir kullanıma sahiptir.
 • Kapasitif Sensör Çalışma Prensibi Nedir?

  • Kapasitif sensörlerin çalışma prensibi aslında endüktif kapasitif sensör ile aynı diyebiliriz. İç malzeme tasarımı olarak algılayıcı elektrodlara sahiptirler ve bu özellikleri sayesinde metal veya ametal cisimlerin algıma mesafesine girmediği durumlarda osilatör devresini sabitler ve bu frekanslar sayesinde algıma konusunda oldukça geniş bir açıya sahip olurlar. Algılama mesafelerine ve yapılarına göre boyutlarında çeşitlilik gösterirler.
 • Kapasitif Sensör Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kapasitif yaklaşım sensörü kullanım alanı olarak endüstriyel alanda en önde boy gösteren bir ürün çeşididir. Sahip oldukları özellikler sayesinde kalınlık, boşluk, basınç ve sıvı seviye ölçümü yapabilme özellikleri ile tanınırlar. Bu çeşitli ölçüm özellikleri sayesinde genelde kapasitif sıvı seviye sensörü, kapasitif seviye sensörleri, kapasitif yakınlık sensörü olarak karşınıza çıkmaları mümkündür. Bir diğer özelliği ise nemli alanlarda kullanım sağlanabilmesidir. Nemi tanıma özelliği sayesinde ısı ve nem parametrelerine hassasiyet oluşturarak hava temizleme cihazlarında da faaliyet göstermektedirler. Kapasitif endüktif sensör, endüstri sektöründe genelde nem sensörü olarak adlandırılır. Yapabildiği ölçümler sayesinde malzeme ve cisimlerin devamlı hazır olmasını sağlar ve önemli bir katkıda bulunarak iş yükünü hafifletmiş olur.
 • Kapasitif Sensör Bağlantısı Nasıl Yapılır?

  • Kapasitif basınç ölçme sensörleri gerilim olarak 24 VDC besleme tekniğini kullanmaktadır. Bu tekniğe 3 adet kablo yardımı ile besleme yapılır. Bu kabloların 2 tanesi besleme 1 tanesi ise bağlantı kablosu olarak kullanılmaktadır. Gerekli bağlantılar sağlandıktan sonra sinyal kablosu kapasitif sensörü algılamasından sonra çıkış vermektedir. Önemli olan hangi uçlardan besleme yapılacağı ve malzemeye tercihine göre pozitif gerilim ile beslenme durumunda PNP yapılı sensöre geçiş yapılmasıdır.
 • En İyi Kapasitif Sensör Hangisidir?

  • En iyisi bu demek kapasitif basınç sensörleri için uygun bir tabir olmamakla birlikte bunun kararı kullanıcıya bırakılmalı ve ihtiyaç duyduğu alana ve ürün özelliklerine göre karar verilmelidir. Kapasitif sensör fiyatları için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir en uygun Schneider ve Emas markasının kapasitif sensör çeşitleri arasında ihtiyacınıza göre karşılaştırma yaparak bilgi alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.