Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
 • Lehim Pompası Nedir?

  • Lehim pompası havya ve ekipmanları içerisinde bulunan lehimleme yapılan alanı temizlemek için kullanılan yardımcı bir ürün çeşididir. Lehim temizleme pompası, lehimleme yapılacak alanda önceden kalan lehimlerin sökülmesinden sonra kalan lehimleri vakum özelliği ile temizler ve pürüzsüz bir alana sahip olmanızı sağlar. Lehim tabancası veya diğer adı ile bilinen pompalı havya ile sökme yapmak istediğiniz alanı temizleyebilirsiniz. Isıtıp sıvı haline getirip ayırdıktan sonra lehim emme pompası sayesinde temizleyebilirsiniz. Bir diğer adı da havya pompası olan elektrikli lehim pompası, elektronik kart üzerinde yaptığınız işlemlerde karta zarar vermeden işleminiz kolaylıkla bitirmenize yardımcı olur.
 • Lehim Pompası Nasıl Kullanılır?

  • Isıtıcılı lehim pompası modeline göre farklılık gösterse de genelde hepsinin üst tarafında bir düğme bulunur ve bu düğmeye bastıktan sonra pistonu kilitleyerek harekete geçer. Önceden eritilmiş ve sıvı hale getirmiş olduğunuz lehime yakınlaştırdığımızda vakum mekanizması sayesinde içerisine çekme başlar. Lehim tabancalarının uç kısmı genelde yanmaz plastikten yapılmaktadır fakat bazen lehim pompası silikon uç özelliğine de sahip olabilir. Elektrikli lehim sökme pompası ile yapacağınız işlemlerde siz yine de dikkatli bir şekilde lehime yakınlaştırarak kullanırsanız daha güvenli bir yol izlemiş olursunuz. Çekmiş olduğunuz sıvı lehim kısa bir süre sonra pompa içerisinde kurur ve tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra içerisinden çıkarmanız gerekmektedir. Bir süre sonra işleme devam edemez hale geldiğinizi fark edebilir veya işlem performansında azalmalar olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda içeride biriken lehimleri temizlemek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra vakumlu lehim pompası iç kısmında bulunan yayları düzenli olarak yağlamanız ve bakımlarını takip etmeniz lehim pompasının ömrünü uzatmak için faydalı olacaktır.
 • Lehim Pompası Nerelerde Kullanılır?

  • Lehim sökme pompası ihtiyaç dahilinde lehim söküm işlemi gerektiren her türlü alanda kullanılabilir. Elektronik metal alanlarında da devreler arasındaki lehimleme işlemini temizlemek için metal lehim pompası tercih edilir. Böylece memnun kalmadığınız ve hatalı yapmış olduğunuz lehimleme işlemlerinizde lehim pompası sayesinde temizleyebilir ve rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • En İyi Lehim Pompası Hangisidir?

  • Lehim pompası çeşitleri arasında en iyisi bu demek doğru olmayabilir ama kullanıcının beğenisini kazanmış markalar olan Cetaform, Fastbond ve Weller lehim pompası modelleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir en uygun lehim pompası fiyatları ile istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.