Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 128 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Su Terazisi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Tamirat ve yapı malzemeleri içerisinde birçok farklı ölçü aletleri de bulunmaktadır. Ölçü aletleri daha çok profesyonel alanlar içerisinde kullanımı sağlanmaktadır. İşlerde kullanımlarını sağlayabilmeniz için tasarlanmış olan ölçü cihazlarıdır. Ölçü aletleri arasında bulunan su terazisi de hem profesyonel alanlarda hem de amatör kullanımlarda karşımızı çıkmaktadır. Kullanım şekilleri bakımından rahatlık sunan bu ürünler oldukça kullanışlı seçeneklere sahip olması ile kullanıcılara da kolaylık sunarlar. Ölçü aletleri ne kadar pratik bir kullanım sunarsa o kadar iyi bir çalışma performansı görülmektedir. Tüm ölçü aleti çeşitleri ve en ucuz su terazisi fiyatları için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Güvenli ödeme seçeneklerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile satın alarak, hemen sahip olabilirsiniz.
 • Su Terazisi Nedir?

  • İnşaat sektörü içerisinde kullanımları sağlanan önemli araçlardan bir tanesi de su terazisi çeşididir. Su terazileri genelen olarak yapıları bakımından eğiminin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için kullanımları sağlanan araçlardan biridir. Bu su terazileri ile uzun matematiksel hesaplamalar olmadan eğim ayarlama işlemlerinde kolayca yapılmaktadır. Ebatları bakımından su terazisi çeşitleri kullanım alanlarına göre üretilmektedir. Ebatları standart 25 cm ve mini olarak da 23 cm olacak şekilde üretilmiş olan su terazileri bulunmaktadır. Kullanım şekillerine bağlı olarak da büyük ve geniş zeminlerde de büyük standart su terazi modelleri kullanılmaktadır. Yapıları bakımından uygun olan terazinin kullanılması hem işlemleri kolay bir şekilde halledebilmenize hem de daha doğru hesaplama yapılmasını sağlamaktadır. Özellikleri bakımından da su terazilerinin doğru bir hesaplama yapabilmesi amacı ile bazı özellikleri taşıması da gerekmektedir. Bu özellikleri taşıyan su terazilerini standart dışı olacağı şekilde hem doğru ölçüm yapmamakta hem de sıkıntılı bir kullanım oluşturmaktadır. Su terazisi için olması gereken özellikler belirli maddeler ile verilmektedir. Dikey su tüpü, yatay su tüpü ve açılı su tüpüdür. Su terazilerinde bu üç yapı aynı anda bulunuyor olması gerekmektedir. Üçü de her türlü eğimin hesaplamasında rol oynamaktadır.
 • Su Terazisi Nasıl Kullanılır?

  • Kullanım şekilleri bakımından su terazisi hesaplama işlemini suyun hareketlerine göre yapmaktadır. Su ve denge unsurları bakımından bir arada durabilmesi için kullanılan cihaz eğim ölçümünde büyük bir olanak sağlamaktadır. Terazi eğimleri bakımından dikey, yatay ve 45 derece olması şeklinde ölçme özelliği bulunmaktadır. Su terazileri yatay ölçümü için bir yatay su tüpü kullanılmaktadır. Yatay zemin üzerinde yatay şekilde konumlandırılmaktadır. Bu yatay su tüpü içerisinde bulunan su yatay şekilde dengeye gelebilmesine olanak sunmaktadır. Denge işlemi sayesinde de zeminin düzlüğü ayarlanabilmektedir. Dikey zeminlerde kullanım şekilleri ise dikey su tüpü sayesinde gerçekleşmektedir. Dik bir şekilde zemine tutulan terazilerin dikey su tüpünde suyun dengeye gelmesine yardımcı olur. Bu şekilde de zeminin dik bir hale gelmesini sağlamaktadır. Üçüncü bir tüp olan açılı tüp modelleri ise 45 derecelik bir eğim ile ayarlanması yapılmaktadır. Terazi eğimleri bakımından verilecek olan yüzeye açılı bir tüp gelebilecek şekilde yerleştirilmektedir. Bu işlemlerden sonra da tip içerisinde bulunan suyun 45 derecelik açı yapması ile zemin oynatılmaktadır. Su terazisi üzerinde istenmek olan açı oluştuğunda da işlem tamamlanmaktadır.
 • En İyi Su Terazisi Hangisidir?

  • Ölçü aletleri arasında yer alan birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bunlardan biri de su terazisidir. Özellikle inşaat sektörü içerisinde kullanımı sağlanmakta olan en önemli ekipmanlardan biridir. Tasarımları bakımından amacına uygun şekilde üretilmelerine dikkat edilmelidir. Belirli özellikleri taşımayan su terazileri, istenilen kullanımı sağlayamazlar. Sulu terazi modelleri için denge ve eğim en önemli konudur. Bu sebeple seçim aşamasında özelliklerine bakarken bu iki maddeyi ele almanız gerekmektedir. Şekil olarak da dikdörtgen bir prizmaya benzeyen uç noktaları sivri bir yapısı bulunmaktadır. Bu alan hem önden hem de arkadan ve üst tarafından görülebilecek şekilde üretilmişlerdir. Bu nedenle de seçim aşamasında dikkatinizi çekecektir. En iyi kullanım için bu özelliklere dikkat ederek satın alabilirsiniz. Sizler için elektromarketim.com ‘da en ucuz su terazisi fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri bulunmakta olup, kolaylıkla bu ürünleri satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.