Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 524 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11
 • Endüktif Sensör Nedir?

  • Günümüzde sensörler için çok fazla değişiklik ile yararlanıyoruz. Endüktif sensörler de bu ürün grubundan biridir. Genel amaçları kendilerine gelen metal cisimleri belirli bir mesafedeyken fark etmeleri ve algılamalarıdır. Endüktif sensörler kendi algılama mesafelerinde manyetik bir alan oluştururlar ve yaklaşsan metal cisimler bu manyetik alanı etkiler. Bu etkileşim sayesinde sinyallerde değişiklik meydana gelir ve metal tamamen algılanmış olur. Tip ve boyut olarak farklılık gösteren endüktif sensörler kare, kübik ve silindirik şeklinde tasarlanır fakat özel işlemler sayesinde farklı boyut ve şekillerde tasarlanabilir.
 • Endüktif Sensör ile Kapasitif Sensör Arasındaki Fark Nedir?

  • Genellikle karıştırılan ama dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Her ikisi de algılama sensörü olarak geçen endüktif ve kapasitif sensörler arasında algılanan malzeme tipi ile ilgi bir farklılık söz konusudur. Kapasitif sensörler hem iletken hem de iletken olmayan cisimleri algılarken, endüktif sensörler sadece metalik yani iletken malzemeleri algılama için üretilmiştir. Bu iki farklı özellik dikkat edildiği taktirde yapılan işlem sırasında bir sorun yaşama ihtimalini en aza indirmiş olursunuz.
 • Endüktif Sensör Çalışma Prensibi Nedir?

  • Endüktif mesafe sensörü için yapılacak en iyi tanım belli bir mesafeden metal cisimlerin algılanmasıdır. Biraz detaylandıracak olursak endüktif sensör bağlantısı kullanılan alanlarda iş akışına kolaylık sağlayan ilerlemeleri algılayarak belli bir düzen ile devam etmesini sağlayan sensör tipidir. Endüktif sensör bağlantı şeması oldukça basittir ve gerekli yönergeler ile ilerlenerek güvenilir bir bağlantı yapılmasını sağlar. Cisimlerin algılanması ile birlikte sinyalleri devreye girer. Kontrol merkezine bilgi iletmiş olur ve metalin varlığından haberdar olunmasını sağlar. Metal cismi algılayan ve sensör sayesinde gelen komut ile beraber beraberinde kullanılan makine dur komutunu algılar ve elektrik motorunu bilgilendirir.
 • Endüktif Sensör Nerede Kullanılır?

  • Endüktif sensör kullanım alanları, endüstriyel alanlarda fabrikalar ve üretim panolarında sıklıkla tercih edilir. Bunların dışında takım tezgâhları, CNC kontrolü ekstrüzyon makineleri, ambalaj makineleri, hidrolik presler, robotik uygulamalar, sac kesme makineleri, otomat panoları gibi pek çok alanda endüktif sensörler kullanılmaktadır. Bir diğer adı indüktif sensör olarak karşımıza çıkan endüktif sensör, switchlerin yerine de tercih edilir ve sorun yaşamdan eş değer bir çalışma sağlarlar. Uygulama alanındaki doğru koşullar kontrol edilerek ilerlendiğinde endüktif sensörlerin kontakları elektronik olduğu için kısa devre veya yüksek voltaj hatası vermezler. Endüktif sensör algılama mesafesi boyut ve tipine göre farklılık gösterildiği için kullanım amacına ve alanına göre tercih yapmak çok daha doğru olacaktır.
 • En İyi Endüktif Sensör Hangisidir?

  • Endüktif sensörler içerisinde en iyisi bu demek kullanım alanı ve amacına göre değerlendirileceği için çok doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı tercih edeceğini endüktif sensör özellikleri dikkat edilmesi gereken bir konudur ve ona göre karar verilmelidir. Tüm endüktif sensör çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, en uygun markalar olan Emas ve Schneider endüktif sensör fiyat listeleri ile ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.