Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 139 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Reaktif Güç Kontrol Rölesi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kompanzasyon sistemleri içerisinde bulunan kondansatör gruplarını otomatik olarak devre içerisinde girip çıkması nedeni ile cihaza reaktif güç kontrol rölesi adı verilir. Otomatik reaktif güç kontrol rölesi çeşitleri ile güç faktörleri belirli bir düzeyin altına düştüğünde de güç faktörü olarak iyileştirmek için tasarlanmışladır. Reaktif röle ile kompanzasyon optimize edilmesi ile sorun giderme işlemlerini de hızlandırmaktadır. Aynı zamanda enerji maliyetleri de azalır. Enerji yönetimi ve enerji verimliliği üzerinden güç sistemleri mühendisliğinin en popüler olan alanlarından biridir. Bu faaliyetleri uygulayabilmesi amacı ile saha içerisinde bulunan cihazlardan veri toplama işlemleri gerekmektedir. Reaktif güç kontrol rölesi çeşitleri endüstriyel, ticari alanlar ve konuk uygulamalarının toplandığı veriler ile birlikte de güç faktörlerinin kontrolleri en verimli şekilde de gerçekleşmektedir. Düşük güç faktörü, iletim hatları ve güç sistemleri üzerinde gereksiz olan yüklemelere sebep olmaktadır. Güç faktörleri otomatik olarak da iyileştirilmesi ve güç sistemlerinin de toplam verimliliğini arttırırlar. Reaktif güç kontrol rölesi gibi güç faktörünün sürekli olarak izlenmesine ihtiyaç duyarlar. Bu durumlarda röle üzerinden ayarlamaları yapılır ve güç faktörü değerlerine ulaşabilmek için de kondansatör grupları devreye sokulur. Kompanzasyon sistemlerinin ana kontrolüdür de diyebiliriz. Reaktif güç kontrol rölesi çeşitleri ve en ucuz fiyatları için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimizden yararlanarak elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere ulaşabilirsiniz. En ucuz reaktif güç kontrol rölesi fiyatları ile fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak bu ürünlere sahip olun.
 • Reaktif Güç Kontrol Rölesi Nedir?

  • Elektrik sistemleri içerisinde kullanılan ürünler olmaları ile oldukça yüksek kaliteli bir yapıya sahiptirler. Rekatif güç kontrol rölesi çeşitleri otomatik olarak ayarlanabilen güç kat sayılarına ulaşmak amacı ile kondansatörleri devreye alıp çıkartma görevini yapan elektronik cihazlardan biridir. Göstergeleri kıyaslama ünitesi ve çıkış röle devreleri katlarından meydana gelir. Sistemler üzerinde bulunan gerilim ile çekilen akımında faz farkını algılaması ve çıkış röle grubu aracılığı ile de kondansatörleri kumanda etmektedir. Güç kat sayısı düşünüldüğünde ise kondansatörleri sıralı bir şekilde devreye almaktadır. Bir yandan da değişen güç kat sayısı sayesinde ölçülerek döngüsel olarak kontrol yapmaktadır. Ayarlanan güç faktörünü sağlaması ile kondansatörü devrede tutmaktadır. Tek fazın akım bilgi ile işlem yapan bu röleler yanında aynı zamanda üç fazlı da akıma göre işlem yapan röleleri bulunur. Kullanımları bakımından oldukça güvenlidirler. Kontrol rölesi olarak birçok elektrik sisteminde kullanımları sağlanabilmektedir. Kontrollü kullanım ve güvenli çalışma sağlanabilmesi amacı ile bu ürünleri tercih edebilirsiniz. En ucuz reaktif güç kontrol rölesi fiyatları ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olmaları ile de dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Uzun ömürlü kullanımları sayesinde elektrik sistemini güvenli halde tutarlar.
 • Reaktif Güç Kontrol Rölesi Nasıl Çalışır?

  • Çalışma prensipleri bakımından reaktif güç kontrol rölesi çeşitleri üç ana işlevsel bölümden oluşmaktadır. Bunlar ise karşılaştırma, anahtarlama ve ölçme şeklindedir. Güç katsayılarına bakarak düzenlenecek olan sistemin reaktif güç gereksinimlerinin belirlenmesi amacı ile röleye akım ve gerilim bilgileri verilmektedir. Ölçme bölümleri karşılaştırma bölümüne gelen bir sinyal ile sistemin reaktif güç gereksinimini ya da fazlalığını belirtmektedir. Bu bölüme ise C/k ayarı ile rölenin ne zaman işleme geçmesi gerektiğini de cos0 ya da % ayarlamaları ile ulaşılmak istenen kompanzasyon düzeyi de bilgi olarak verilmektedir. Anahtarlama bölümü ile karşılaştırma bölümünden gelen bilgileri kullanarak kademe kontaktörlerini de denetlemektedir. Tranformatör elektrik motorları gibi endüktif yükler sayesinde mıknatıslanma akımlarında dolayı şebeke üzerinden reaktif yük gerektirmektedir. Bu reaktif yükleri bulundukları devre ile kondansatörler olarak bağlanarak azaltılır ya da yok edilmektedir. reaktif güç kontrol rölesi merkezi olarak kompanzasyon için seçilmiş olup, kondansatör gruplarının da bataryalarını devreye alması ya da çıkarması için güç kay sayısı değerini, kullanıcı tarafından ayarlanabilmesi güç kat sayısı değerine de getirmeye çalışmaktadır.
 • Reaktif Güç Kontrol Rölesi Nasıl Seçilir?

  • Seçim aşamasında reaktif güç kontrol rölesi çeşitlerine bakarken bu ürünlerin kullanıldığını görebilirsiniz. Genel yapıları ile birçok alan içerisinde tercih edilen ürünlerdir. Röle modelleri mutlaka kademe sayısına uygun olarak seçilmektedir. Rölenin kurulumu kolay olması da önemlidir. Tasarımında menüsünün karışık olmaması ve kullanıcı dostu olması da önemli bir faktördür. Türkiye şartları içerisinde Türkçe menüsü ya da Türkçe kullanım kılavuzu olan modeller tercih edilmektedir. Pano yurtdışına gönderilecek ise çoklu dil seçeneğine de sahip olmalıdır. Geniş besleme gerilimine sahip olmalı, oto ve man modu da mutlaka olması gerekmektedir. Harmoniklerden etkilenmemeli, haberleşme isteniyorsa da haberleşme fonksiyonlarına sahip olmalıdır. Yüksek ya da düşük sıcaklıklarda da kullanılacak ise bu koşullarda verimleri düşmemelidir. Paramatreleri kaydedilmeli ve alarm çıkışlarına da sahip olmaları gerekir. Tüm bu maddelere dikkat ederek reaktif güç kontrol rölesi seçimi yapabilirsiniz. Bu şekilde de en iyi reaktif güç kontrol rölesi kullanımını sağlayabilirsiniz. Entes ve Schneider markalarının üretmiş olduğu reaktif güç kontorl rölesi çeşitlerine göz atabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.