Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
 • Desibel Ölçer Çeşitleri ve Fiyatları

  • Ses kirliliği insanlar için yaşam koşullarını etkileyen bir faktördür. Alanlar içerisinde yüksek dereceli gürültü gibi etkilere maruz kalmamak için belirli cihazlar ile ölçme işlemi yapılmaktadır. Yüksek desibel üzerinde olan alanların insan sağlığına da etkileri bulunmaktadır. İşitme kaybı gibi durumları yaşamamak adına desibel oranlarının kontrollerini yapmak gerekmektedir. Gürültü ölçüm işlemleri son derece önemli bir konu olması ile desibel ölçer oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Gürültü ölçer, ses ölçer, desibel ölçer, ses seviyesi ölçer, desibelmetre gibi birçok isimle bilinen bu ölçüm cihazları ile rahat ve kolay kullanım sağlayabilirsiniz. En ucuz desibel ölçer fiyatları ile elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Yüksek performanslı bu ürünler sizler için web sayfamızda bulunmaktadır.
 • Desibel Ölçer Nedir?

  • Sesin şiddet faktörü bakımından ilgi olan terimlerden biridir desibeldir. Genel olarak ses seviyelerine verilen ada desibel denmektedir. Birçok farklı özellikleri bulunan desibel ölçer çeşitleri ile rahat ve kolay kullanım imkanı sağlanmaktadır. Desibel teriminin kısaltması ise dB olarak yazılmaktadır. Aynı zamanda ses işitme özelliklerine bakıldığında bu durumlar farklı olabilmektedir. İnsan kulağının duymasında zorlanabileceği bir yaprak sesi bile desibel ölçerler ile sağlıklı bir şekilde ölçülebilmektedir. Ortaya desibel ölçeğinde bir veri çıkarılması ile jet motor seviyeleri gibi ölçümlerde de kullanımları sağlanabilmektedir. Özellikleri bakımından insan kulağının işitmediği bir ses seviyesi 0 desibel olarak alınmaktadır. Birlikte sessizlik durumu olarak da tanımlanır. Bunun dışında bağlayan süreçler içerisinde katlanarak da desibel seviyeleri çıkarılmaktadır. 10 kat fazlası için 10 dB oranları ifade edilir. 100 kat fazlası için ise 20dB olarak, 1000 kat fazlasında da 30 dB olarak oranlandırılır. Desibel özellikleri bakımından ifade edilen ses seviyeleri sesin şiddet faktörünü oluşturmaktadır. Yani sonuç olarak anlık olarak çıkarılan ses dalgalarının ölçümlerini yapabilmek için desibel ölçer çeşitleri kullanılmaktadır. Bu ürün modelleri ile birçok alanın ses ve gürültü testini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kontrol sağlamak amacı ile ses seviyelerinde kullanımları tercih edilmektedir. Üstün performanslı materyaller kullanılarak üretilmiş olan bu ürünleri elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. En ucuz desibel ölçer fiyatları ile satın alarak da fiyat ve performans açısından kaliteli sağlayabilirsiniz. Hem ekonomik hem de üstün kaliteli performans imkanı sağlayın.
 • Desibel Ölçer Nerelerde Kullanılır?

  • Genel kullanımları bakımından ulaşım araçları içerisinde yer alan ürünlerdir. Demir yolu, kara yolu, deniz yolu ya da hava yolu gibi açık alanların ses seviyelerini ölçmek için tercih edilmektedirler. Bunların dışında da şantiye alanları, atölye, sanayi tesisleri, iş yerleri, imalathane ve şantiye alanlarında kullanımları sağlanabilmektedir. Bunun dışında da rekreasyon ve eğlence alanlarında çevreye ya da dışarıya yayılan ses seviyesinin kontrolleri yapılması gerekmektedir. Yayılan sesler çevresel bir gürültü kapsamından yüksek değerlere sahipse bunun ölçümünü yapmanız gerekmektedir. Belirlenen ses seviyesinin yükseğine çıkıldığında yasal olarak da ceza sistemleri bulunmaktadır. Taş ocakları, maden, ulaşım araçları, inşaat makineleri, sanayi tesisleri gibi faaliyetler içerisinde de kullanımları görülmektedir. Genel olarak katı, gaz ve sıvı ortamlarda yayınlan ve insan vücudunda da hissedilen mekanik salınım hareketleri ile çevresel titreşim kapsamında kullanımları bulunmaktadır. Yapıları içerisinde bulunan mekanik sistemleri ve diğer gürültü kaynakları bakımından doğa ses ve mekanik titreşime maruz kalmaları sonucu oluşabilecek olan sıkıntıları önlemek amacı ile desibel ölçer modelleri kullanılmaktadır. Sağlık ve güvenlik riskleri bakımından korunmalarını sağlamak amacı ile kişiler üzerinden yapılan ölçümler bakımından kişisel maruziyet gürültü ve titreşim kapsamına girmektedir. Desibel ölçer çeşitleri kullanımlarına örnek olarak eğlence mekanlarında ses seviyesini ölçmek amacı ile kullanımları sağlanmaktadır. Bunun sebebi belirlenen ses düzeyinin üzerine çıkarsa eğer yasal olarak belirli cezalarının bulunmasıdır. Çevreye gürültü kirliliği olmaması açısından ses seviyelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. İhtiyaç ve isteğinize bağlı olarak birçok alan içerisinde bu ürünleri kullanabilirsiniz. En iyi kullanım seçenekleri sunan desibel ölçer aletleri ile ses seviyelerini kontrol altına alabilirsiniz.
 • En İyi Desibel Ölçer Hangisidir?

  • Desibel ölçer modelleri kullanımı genel olarak gürültü ölçümleri, ses basınç ölçer, sürekli ölçüm ve izleme sistemleri, dozimetre etki izleme analizi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Yaygın olarak ses basınç ölçerleri birçok alanda kullanılmaktadır. Gürültü değerlendirme işlemleri için desibel ölçer modellerinden tercih edebilirsiniz. Kullanım alanları bakımından da sizlere rahatlık sunacak bu ürünler birçok alan içerisinde bulunmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden desibel ölçer çeşitlerine ulaşabilir, en ucuz fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz. Kaliteli markaların ürün seçenekleri arasından seçiminizi yaparsak satın alırsanız eğer en iyi desibel ölçer kullanımını yakalayabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile bu ürünlere hemen sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.