Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
 • Kontrol Paneli Nedir?

  • Genellikle endüstriyel alanlarda kullanılan otomasyon ve kontrol cihazları ürünleri pek çok alanda tercih edilmektedir. Yüksek kontrol ve denetim gerektirdiği için kontrol panelleri operatörler tarafından tercih edilmektedir. Kontrol panelleri normal bilgisayarların yeterli gelmediği noktalarda tam verimlilik alabilmek için tasarlanmış kesintisiz çalışma sağlayan cihazlardır. Çalışma ortamı ve koşullar gereği dış etkenlerden etkilenme olasılığı yüksek olduğu için yapı ve kalite olarak tüm zorluklara karşı direnebilecek malzemeler tercih edilerek üretilmektedir. Yoğun sıcaklık, toz ve her türlü cisimden kendini koruyabilen bir yapıya sahiptir. Endüstriyel alanlarda yüksek verim ve kontrol gerektiren makineler ile çalışıldığı için kontrol panelleri ile bağlantılı çalışılır ve gerekli durumlarda yazılım ve veri tabanı ile desteklenerek kullanılır.
 • Kontrol Paneli Nerede Kullanılır?

  • Endüstri ve üretim alanlarında tercih edilen elektrikli kontrol panelleri operatör denetimi ile çalışmaktadır. Zorlu ve ağır ortam koşullarında kullanılmak için tasarlanmış olup; üretim fabrikaları, veri toplama merkezleri, makine denetimi, proses otomasyonu, süreç analizi ve kontrol fabrikalarında operatör desteği ile kullanılmaktadır. Kontrol panelleri ile kullanılacak makinelerin uyumlu olması önemli olduğu gibi kullanım ortamına göre montaj yeri önceden belirlenmeli ve uygun aksesuarlar ile desteklenmelidir. Operatörün rahatlıkla ulaşabileceği ve can güvenliğini tehlikeye atmadan ulaşabileceği bir konumda olmalıdır.
 • Kontrol Paneli için Ortam Sıcaklığının Önemi Nedir?

  • Normal bilgisayarların ortalama 35 derece sıcaklık seviyesine dayanıklı yapıları vardır. Fakat kontrol panelleri kullanım alanları gereği çok daha yüksek seviyede sıcaklıklara dayanıklı şekilde üretilmiştir. Endüstriyel kontrol panelleri 60 derece sıcaklığı sahip çalışma ortamlarında kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilecek bir yapıya sahiptir. Kontrol panellerinin iç mekanizması ve ekipmanları içinde 70 derecelik bir sıcaklığa dayanıklı endüstriyel SSD kart ve 80 derece sıcaklık seviyesine dayanıklı endüstriyel RAM bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde normal bilgisayarlara göre kontrol panelleri ortam koşullarına dayanıklı, tamamen endüstriyel alanda çalışmaya uygun ve güvenilir olacak şekilde üretilmiştir.
 • En iyi Kontrol Paneli Hangisidir?

  • En iyi kontrol paneli için tek bir seçenek sunmak kullanım alanı ve koşulları önemli olduğu için doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı ihtiyaç duyduğu ve kullanım koşullarına göre değerlendirebileceği bir karar vermesi çok daha doğru bir yol olacaktır. Tüm kaliteli ve güvenilir Schneider, Emas ve Wago markalarının kontrol panelleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, en uygun kontrol paneli fiyatları ile istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.