Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
 • Takometre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Birçok farklı ürün için kullanımları sağlanabilen ürün modelleri bulunmaktadır. Genel kullanımları bakımından birçok alanda tercih edilmeleri ile kullanıcılara rahatlık sunarlar. Sürekli kullanıma uygun olan ürün modelleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. En iyi fiyat seçenekleri ile satın alarak da kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Sürekli kullanıma uygun olan ürün tasarımları ile de size uzun ömürlü çalışma performansı sunacaklardır. Test ve ölçüm cihazları içerisinde yer alan bu ürünlere hemen sayfamızdan ulaşabilir, kaliteli ürün seçenekleri ile de hemen sahip olabilirsiniz. Takometre modelleri motorlu cihazların birim zamanındaki devir sayısını göstermek için kullanılan bir motor saati çeşididir. Elektrikli motorların hızını ölçme işlemlerini yapmak üzere üretilen cihazlara takometre adı verilmektedir. Turmetre ya da devir ölçer olarak da bilinirler. Genel olarak en çok kullanımı sağlanan devir ölçme aletidir. Takometreler ile döner makinelerinin devir hızları ölçülebilmektedir. Yapısı bakımından da oldukça kaliteli ürün modelleridir. Tüm takometre çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en ucuz fiyatlar ile de satın alabilirsiniz. Kullanım alanları bakımından da birçok alan içerisinde kullanımları sağlanabilen bu ürünleri hemen sayfamızdan satın alabilirsiniz.
 • Takometre Nedir?

  • Elektrikli motorların hızını ölçmek için üretilmiş olan bir ölçüm cihazıdır. Takometre modelleri ile devir sayılarını ölçebilirsiniz. Yapısı bakımından hassasiyete sahip olan bir cihazdır. Bir takometre ile devri ölçmek için motorun miline temas ettirmeniz gerekmektedir. Motor ile aynı hızda dönmekte olan hareketli bir parça ile bu hareketi dakikada kaç tur sayısına çevirdiğini gördüğünüz bir sistemden oluşmaktadır. Devir ise dönen bir cismin birim zamanında yapmış olduğu tam dönül sayısına verilen addır. Devirlerinin ölçülmesini istenen elektrikli motorların genel olarak mili ya da aracın teker kısmıdır. Bir elektrik motoru üzerinde devri sağlayan birim dakikadır. Motorların devir sayılarını birim devir dakika olarak açıklanmaktadır. Örnek olarak bir dakika içerisinde 1000 dönül yapan motor milleri için 1000 devir dakika şeklinde ifade edilmektedir. Birkaç ölçü aleti ya da etiketleri ile dakika üzerinden dönüş sayısı RPM harfleri ile gösterilmektedir.
 • Takometre Nasıl Kullanılır?

  • Takometreler çeşitleri bakımından üç ayrı ürüne sahiptir. Dijital takometre, lazer takometre ve analog takometre olarak üçe ayrılırlar. Dijital takometre modelleri elektro optik takometrelerdir. Takometre üzerinden okunan verileri LCD ya da LED ekranı ile görüntüleyebilmekte ve bellek yardımı ile de depolama işlemleri yapılabilmektedir. Bellek aracılığı ile istatiksel olarak işlemler gerçekleştirilmektedir. Dakika başına düşen dönme hızları hesaplanarak da buna göre çalışma şekilleri oluşur. Analog takometre modelleri ise aletin uç kısmında bulunan bir parça plastikten üretilmiştir. Devir sayılarını ölçerek makinenin miline temas ettirilmektedir. Analog takometreler el tipi ve devri ölçülenecek makinenin miline bağlı olarak montajı yapılanlar modellere de sahiptir. Lazer takometreler de dijital ya da mekanik bir ölçüm cihazı olarak geçmektedir. Lazer takometreleri pil ile çalışmakta ve lazeri sayesinde temas etmeden ölçümleri sağlayabilmektedir. Temassız bir şekilde mekanik adaptörler ile de kullanımları sağlanabilmektedir. Lazerli optik dijital takometre modelleri makineler, ekipmanlarda ve parçalarda devir hızını ölçme işlemleri için idealdir. Örnek olarak da taşıyıcı bantlar, bantla çalışan mekanizmalar ve motorlar verilebilmektedir.
 • En İyi Takometre Hangisidir?

  • Kullanım alanları bakımından rahatlık sunan birçok ürün çeşidine sahiptirler. Genel yapıları doğrultusunda seçim aşamasında ihtiyacınıza göre karar verebilirsiniz. Hepsi aynı amaçlar için üretilmiş olup, çeşitlerine göre teknik özellikleri bakımından birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Kaliteli ürün seçeneklerine sahip olmaları ile de kullanışı ürün modelleri olarak yer alırlar. Üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden ulaşarak en iyi kullanımı sağlayacağınız ürünleri en ucuz fiyatlar ile satın alabilirsiniz. En ucuz takometre fiyatları ve çeşitleri için hemen fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.