Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
 • Voltmetre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Voltmetre gerilim ölçme aracı olarak kullanımları sağlanmaktadır. Elektrik devrelerinin iki noktası arasında oluşan gerilimi ölçmek için voltmetreler kullanılır. Dijital ve analog olarak iki farklı ürün çeşidine sahiptirler. Dijital ölçme araçlarının analog olanlarına kıyasla daha hassas bir ölçüm yaptığını söyleyebiliriz. Son teknoloji kullanılarak üretilmiş olan dijital voltmetre ürünleri hassas ölçümleri ile doğru bir çalışma yapmanıza yardımcı olacaktır. Ölçme cihazları içerisinde yer alan bu ürünlere kolaylıkla elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kullanışlı ürün seçenekleri ile de rahat bir kullanım imkanı sağlayabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanımları ile birçok alanda kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Sürekli kullanıma sahip olan voltmetre çeşitleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. En ucuz voltmetre fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Voltmetre Nedir?

  • Kullanımları bakımından birçok alanda tercih edebileceğiniz ürün modelleri olmaları ile kaliteli ürün seçeneklerine sahiptirler. Bir elektrik devresi üzerinde iki nokta arasında oluşan potansiyel farkı yani gerilimi ölçmek için kullanılan aletlere voltmetre adı verilmektedir. Gerilimin sembolü V olup, birimi de volttur. Genel yapısı bakımından voltmetreler ampermetre gibi ölçü aleti yapısında tasarlanırlar. Bobininin iç direnci yüksek olması gerekmektedir. Bu sebeple de voltmetre ince telli ve çok spirli sarılmaktadır. Ölçme prensipleri bakımından ise elektrik enerjisi ile devrelerde gerilim potansiyel farklı, elektromotor kuvvet ölçme işlemini yaparlar. Voltmetre genel olarak herhangi bir elektrik devresinde, elektronik devrelerde, devreyi besleyen bir besleme kaynağı, devre elemanları ve alıcı üzerinde düşen gerilimleri ölçmektedir.
 • Voltmetre Nasıl Çalışır?

  • Yapıları bakımından elektrik enerjisi ile çalışmakta olan devrelerin gerilim değerlerini ölçek üzerine tasarlanmışlardır. Ampermetrelere benzer yapısı ile kullanışlıdırlar. Bir elektrik devresinde iki nokta arasında oluşan gerilimi ölçerek sonuçlarını sizlere sunmaktadır. Voltmetreler paralel bir şekilde bağlantısı yapıldığı zaman iç direnci yüksek olmaktadır. İç dirençleri düşük olursa kısa devreye neden olurlar. Bu sebeple buna dikkat etmek gerekmektedir. Voltmetre eğer yanlışlıkla devreye seri bir şekilde bağlanırsa iç direnci tarafından çok yüksek olması direncini çok arttırmaktadır. Bunun sonucunda da devre üzerinden akım geçmez ya da geçmesi gereken durumundan çok daha altında bir oranla akım geçmektedir. Bu sebeple de devre normal çalışmamaktadır. Bunlara dikkat ederek kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz voltmetre fiyatları ile satın alarak kullanımlarını rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
 • Voltmetre Bağlantısı için Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bağlantı işlemeleri açısından dikkat edilmesi gerek birkaç unsur bulunmaktadır. Voltmetre devreye bağlanma sırasında paralel bir bağlama konusuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Seri bağlamadan kaçınılarak işleyişte anormal rol açmamaktadır. Bir diğer unsur ise alan hacmi ve kapasitesi bakımından dikkate alınması gerekmektedir. Mevcut olan kapasitenin üstünde bir devreye bağlanmamalıdır. Deveye bağlamadan hemen önce ölçüm yapılacak olan alanın özelliklerine uygun olacak bir voltmetre seçimi yapılması gerekmektedir. Bağlama işlemleri sırasında eksi ve artı kutupları dikkate alınmalıdır. Artı kutup genelde yüksek potansiyel içeren tarafa bağlanmaktadır. Eksi kutup ise alçak potansiyelli yere bağlanarak kullanılmaktadır. Alternatif akım devreleri için yönlerin herhangi bir önemi yoktur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.