Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 110 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • NYA Kablo Ne İşe Yarar?

  • Som veya örgülü olarak bulunan NYA kablo alçak gerilim kablosudur. Tek telli veya çok telli olarak üretilen NYA kablo, normal ve hafif işletme koşullarında kullanılır. NYA kabloyu nem oranının az olduğu iç tesisatlarda görmek mümkündür. Elektrik kaçağının önüne geçtiği için yüksek sıcaklık gerektiren yerlerde güvenlik açısından önemli yer tutar. Halojen free kablolar içerisinde yer alan halojen free NYA kablo çeşidi ise NYA kablolar ile aynı işlevi gören halojenden arındırılmış kablodur.
  • Halojen Free NYA Kablo Nedir?

  • Halojen free NYA kablo, içerisinde halojen barındırmayan kablodur. Halojensiz yapısı sayesinde yangın tehlikesinde alevden geç etkilenir ve alevi iletmez. İnsan sağlığına önemli ölçüde zarar verecek zehirli gaz ve duman salınımı yapmaz. Bu kablolar ince ve esnek yapıya sahip kablolardır. Halogen free NYA kablo, tek telli ve damarlı modeli en fazla 70 derece iletken sıcaklığına, 160 dereceye kadar da kısa devre sıcaklığına dayanır. İçerisindeki iletken bakır teller enerji iletimi sorunsuz bir şekilde yaptığı için birçok yerde NYA kablo kullanımı tercih edilir. Halojen free NYA kablolar teknik özellikleri bakımından farklı çeşitlere ayrılır.
 • Halojen Free NYA Kablo Çeşitleri Nelerdir?

  • Halojen free kablolar, birçok özellikte bulunmaktadır. NYA kablo 0,5-10 milimetre kareye kadar tek, 10-400 milimetrekareye kadar ise çok telli olarak üretilmektedir. Halojen free NYA kablo çeşidi özellikleri içerisinde tel ve damar sayıları, kabloların renkleri ve kesitleri yer alır.
  • Halojen free NYA kablo, tek telli ve çok telli olarak üretilmektedir. Tel sayıları kullanım alanlarına ve taşıdığı enerji miktarına göre değişmektedir. Kablo renklerinin de kullanım amaçları birbirinden farklıdır. Örneğin, siyah ve kahverengi kablo faz kablosu iken, mavi kablo nötr kablosudur. Kabloların kesitleri ise taşıdıkları akım kapasitesi açısından değişiklik göstermektedir. Her kesit aynı alanda kullanılmamaktadır ve kullanım alanları farklı olmaktadır.
  • H07Z1-R NYA Kablolar

  • H07Z1-R NYA kablolar, tek damarlı NYA kablo çeşididir. Bina içi uygulamalarda, sabit tesisatlarda ve boru içlerinde kullanılmaktadır. HFFR yani halojen free kablo oldukları için insan yoğunluğunun fazla olduğu okullarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde vb. alanlarda da kullanılır.
  • H07Z1-U NYA Kablolar

  • H07Z1-U NYA kablolar da tek damarlıdır ve H07Z1-R NYA kablolar ile aynı işlevi görmektedir. Halojensiz yapıları ile alevden geç etkilenir ve alev iletimi yapmazlar. Bu sebeple insan yoğunluğu olan yerlerde kullanılırlar. Aynı zamanda olası yangın durumunda zehirli gaz ve duman salınımı yapmadıkları için insan sağlığı açısından güvenlidirler.
 • Halojen Free NYA Kablo Nerelerde Kullanılır?

  • Halojen free NYA kablo, kullanım alanı geniş olan kablo çeşitlerinden biridir. Halojen free NYA kablolar, yüksek sıcaklık koşullarına dayandıkları ve esnek oldukları için genellikle kuru ve kapalı alanlarda kullanılırlar. Halojenden arındırılmış yapıları ile sabit tesis ve tesisat içlerinde, dağıtım panolarında ve insanların yoğun olduğu alanlarda sıkça tercih edilirler.
  • Güvenlik açısından güvenli olan NYA kablo, kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde olmaktadır. Kablo kesitleri bu noktada önemli olan özelliklerden biridir. Kesitlerin akım taşıma kapasiteleri farklı olduğu için kullanım alanları da farklıdır. Örneğin, iç tesisatlarda genelde 2.5 mm NYA kablo ve 1 5 NYA kablo kullanılır. Bina içindeki panolarda 6mm kullanılırken, farklı pano tipleri ve ara bağlantılarda ise 4 mm kablo kullanılabilir. Kablo renkleri, kalınlıkları ve damar sayıları da kullanım alanlarına etki eden özelliklerdir.
 • En İyi Halojen Free NYA Kablo Hangisidir?

  • En iyi halojen free NYA kablo, kullanım alanına uygun kesitlerde ve özelliklerde olan kablodur. Birçok marka tarafından farklı özelliklerde ve fiyatlarda NYA kablo üretilmektedir. Halojen free NYA kablo fiyatları teknik özelliklere ve markalara göre değişmektedir. Örneğin, kırmızı 1.5 NYA kablo fiyatı ile sarı-yeşil 1.5 mm NYA kablo fiyatı farklı olmaktadır ve bu fiyat farklılıkları her markada değişiklik göstermektedir.
  • Alves Halojen Free NYA Kablo Çeşitleri

  • Alves, halojen free NYA kablo çeşitlerinden H07Z1-U NYA ve H07Z1-R NYA kablolarını farklı kesit seçenekleriyle üretmektedir. Genellikle iç tesisatlarda kullanılan 1.5 ve 2.5 NYA kablo kesitleri en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 1.5 ve 2 5 mm NYA kablo fiyatı uygunluk açısından da alıcılara avantaj sağlar. Daha birçok renk ve kesitteki NYA kablolara Alves markasında ulaşmak mümkündür.
  • Hes Halojen Free Kablo NYA Çeşitleri

  • Çeşitli kablo üreticisi olan Hes markası, halojen free NYA kablolarda da çeşitlilik bakımından zengin markalar arasındadır. Farklı kablo renkleri ve kablo kesitleri ile her kullanım alanına uyacak NYA kablo ürünleri üretmektedir. Hes kablo içerisinde, aynı kesite sahip fakat kullanım amacı bakımından farklı olan, birçok renkte kablo bulunmaktadır. Farklı renklerdeki NYA kablolara örnek olarak mavi, kahverengi ve kırmızı 2 5 mm NYA kablo ürünleri verilebilir. Bu kablo örnekleri teknik özelliklerine göre çoğaltılabilir. Hes markasında, çeşitli özelliklerde ve uygun fiyatlarda daha birçok NYA kablo ürünleri yer almaktadır.
  • Öznur Halojen Free NYA Kablo Çeşitleri

  • Öznur, halojen free kablo çeşitlerinden NYA kablo ürünlerinde, alıcılara farklı özelliklerde geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Öznur markasında, sabit tesis ve tesisatlarda sıkça kullanılan NYA kablo 2.5 ve 1.5 kesitlerinde uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin, Öznur 1.5 NYA kablo fiyatı her bütçeye uyum sağlayan ürünler arasındadır. Öznur kablo ile halojen free NYA kablolara uygun fiyat seçenekleri ile ulaşılabilmektedir.
  • Prysmian Halojen Free NYA Kablo Çeşitleri

  • Prysmian, kullanım amaçları ve kullanım alanlarına göre çeşitli şekillerde, halojen free NYA kablosu üreten markalardan biridir. Kablo renkleri, kesitleri ve uzunlukları, kullanım amaçlarına ve alanlarına göre farklılık gösterdiğinden, Prysmian markası içerisinde bu farklılıkları karşılayacak birçok NYA kablo ürünü bulmak mümkündür. Alıcılar isteğe göre kablo uzunluğuna karar verebilmektedir. Örneğin, mavi 1.5 NYA kablo 100 metre uzunlukta istenildiği takdirde, kablo 100 metre olacak şekilde kesilir. Prysmian halojen free NYA kablo ürünleri, uygun fiyatları ve farklı özellikleri ile alıcılara opsiyonlar sunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.