Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 77 ürün görüntüleniyor.
1 2

Led Spot Ampul Modelleri


Led spot ampuller, enerji tasarrufu sağlayan ve çeşitli aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan ampul çeşitleridir. Led spot ampul modelleri, genellikle spot ışıklandırma ihtiyacını karşılamak, bir alanı vurgulamak veya dekoratif amaçlar için kullanılır. Spot ampul led çeşitleri, geleneksel halojen ampullere göre daha düşük enerji tüketimi sağlar ve uzun ömür sunar. Ampul çeşitleri, farklı ışık renkleri, duy tipleri ve farklı güçler ile üretilir. Böylece kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun olanı spot led ampulü kolaylıkla seçebilirler. Spot ampullerin duy tipleri GU10, G5.3 ve MR-16 olarak birbirlerinden ayrılır. GU10 duy tipi spot lambalarda en çok kullanılan duy tipidir ve bu duy tipinde GU10 led ampul kullanılır. GU10 ampul, uzun ömürlü ve verimli ampullerdir. Farklı ışık renklerinde üretilirler ve genellikle gömme spot lamba olmak üzere birçok spot lamba modelinde kullanılırlar. Spot led lamba ampulleri, spot ışıklandırma çeşitlerinin hepsinde kullanılmak üzere tasarlanır. Spot ışık çeşitleri ise farklı montaj şekillerine ve farklı modellere sahiptir.

Led Spot Ampulleri Kullanım Alanları


Led spot ampuller, çeşitli mekanlarda estetik ve fonksiyonel aydınlatma sağlamak için kullanılır. Led spot lamba ampulleri spot lambaların kullanıldığı her alanda kullanılan ampullerdir. Ev içinde, oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyo gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Led banyo lambası genellikle lavabo üzerinde tercih edilerek, vurgu aydınlatması sağlar. Ayrıca, banyo spot lamba ampulleri genel bir aydınlatma amacıyla da kullanılabilir. Mutfak spot lamba ampulleri de hem odak hem de genel bir aydınlatma için tercih edilir. Bu ampuller, ticari alanlarda genellikle ray spot lamba içinde kullanılarak mağaza içindeki ürünleri vurgulamak ve dikkat çekici bir atmosfer oluşturmak için tercih edilirler. Spot aydınlatma ampulleri oteller, restoranlar, ofisler ve iş yerleri gibi yerlerde de estetik bir görünüm ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılırlar. Led spot lambası ampulleri, renk sıcaklığı ve parlaklık seçenekleri ile kullanım alanına ve amaçlarına uygun olarak çeşitli seçeneklere sahiptir.

Led Spot Ampul Montajı


Led spot ampuller, sıva üstü spot ve sıva altı spot olmak üzere iki farklı montaj seçeneğine sahip spot armatürler ile kullanılır. Sıva üstü led spot modelleri duvara veya tavana direkt olarak monte edilirken, sıva altı spot modelleri yüzey içerisine monte edilir. Spot lamba değişimi ve montajı birkaç adımda kolaylıkla yapılabilir. Led spot isik ampullerinin montajı için ilk olarak elektrik şebekesinin kapatılması gerekir.


 ➤  Led spot armatür arkasındaki vidalar sökülerek, eski ampul çıkarılmalıdır. Raylı spot lamba için ise ray spot kapağı açılarak işleme devam edilmelidir.


 ➤  Yeni led spot ışıklandırma ampulünün var olan duy tipi ile uyumlu olduğundan emin olunmalıdır.


 ➤  Led spot ampulü, yerine takılacak ampul soketine dikkatlice yerleştirilmeli ve saat yönünde çevirerek sabitlenmelidir.


 ➤  Elektrik bağlantısı tekrardan açılmalı ve ampulün doğru bir şekilde çalışıp, çalışmadığı kontrol edilmelidir.

Uygun Led Spot Ampul Fiyatları


Led spot lamba fiyatları, ışık rengi seçenekleri, duy tipleri ve güçlerine göre değişiklik gösterir. Sıcak beyaz, gün ışığı veya soğuk beyaz gibi çeşitli renk seçenekleri, lambanın amacına ve mekânın dekorasyon tarzına uygun olarak seçilebilir. Renk seçenekleri arttıkça genellikle fiyat da değişir.


Duy tipleri de led spot ampullerinin fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür. G5.3, GU10 ve MR-16 gibi farklı duy tipleri, ampullerin hangi spot lamba modelleri veya lamba soketlerine uygun olduğunu belirler. Güç seviyesi, led spot ampul fiyatlarını belirleyen bir diğer faktördür. Düşük watt değerine sahip modeller genellikle daha uygun fiyatlıdır. Elektromarketim’den en uygun led spot ampul fiyatlarına ulaşabilir, ihtiyacınıza ve spot lambalarınıza uyumlu olan modeli seçebilirsiniz!

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


 ✓  Elektromarketim’ de her spot lamba ve armatürlere uygun olan led spot ampullerini kolaylıkla bulabilirsiniz.


 ✓  En uygun fiyatlara sahip led spot ampulleri, kolay ve güvenli ödeme yöntemleri ile satın alabilirsiniz.


 ✓  Led ampul nasıl seçilir? Elektroblog yazısı ile led spot ampul seçiminizi daha kolay hale getirebilirsiniz.


 ✓  Elektrotoptan sistemi ile belirli miktar ve üzeri alışverişlerinizde size özel hazırlanan teklifleri inceleyerek, toplu led spot ampul fiyatlarından yararlanabilirsiniz.


 ✓  Yaptığınız her alışverişte kazandığınız Elektropuan’larınızı, bir sonraki siparişlerinizde kullanarak alışverişlerinizi hesaplı hale getirebilirsiniz.

Led Spot Ampulleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • En Çok Satan Spot Ampul Hangileri?

  • En çok satan spot ampul modelleri arasında genellikle çoğu spot armatür ve led spot lamba ile uyumlu olan, GU10 duy tipine sahip ampuller yer alır. GU10 duy tipi özellikle spot armatürlerde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca, en çok satan spot ampul kullanıcıların kullanım alanına ve amacına uygun olan ampuldür. Bu sebeple, en çok satan ampuller için spesifik bir spot ampulden bahsetmek doğru değildir. Kullanıcılar, birbirinden farklı renk ve güç seçeneği içeren spot ampuller arasından ihtiyacına uygun olanı seçebilir. Siz de Elektromarketim’den spot avize ve armatürlerinize uygun ampullere kolaylıkla ulaşabilirsiniz!
 • Led Spot Ampul Renkleri Nelerdir?

  • Led spot ampuller, çeşitli ışık renklerine sahiptir. Renk seçimi, ampulün kullanıldığı mekânın fonksiyonuna ve dekorasyon tarzına uygun olarak yapılır. Led spot ampullerinin mavi, yeşil ve amber gibi renkli seçenekleri de mevcuttur. Genel kullanımlarda ise gün ışığı ve beyaz tonları tercih edilir.
  • 3000K- Günışığı: Yumuşak ve sıcak bir beyaz tonu sunar. Genellikle iç mekanlarda dinlenme alanları için tercih edilir. Doğal güneş ışığının sıcaklığına benzer bir atmosfer yaratır.
  • 3200K- Günışığı: Hafif bir sıcaklık ile gün ışığının doğal tonlarına yakın bir ışık sunar. Bu renk sıcaklığı, genel olarak rahatlatıcı bir atmosfer sağlar.
  • 4000K- Ilık Beyaz: Nötr bir tonu temsil eder ve gün ortası güneş ışığına benzeyen bir beyaz ışık üretir.
  • 6400K- Beyaz: Daha soğuk bir tonu temsil eder ve genellikle parlak, enerjik bir atmosfer yaratmak amacıyla kullanılır.
  • 6500K- Beyaz: Soğuk beyaz olarak da adlandırılır ve soğuk mavi alt tonlara sahiptir.
 • Led Spot Ampul Kaç Watt Olmalı?

  • Led spot ampul seçerken, kullanım alanına ve ihtiyaca uygun bir watt değeri tercih edilmelidir. Genelde ev içi aydınlatma için 4W ila 10Watt değerine sahip ampuller tercih edilebilir. Mutfak veya banyo gibi daha parlak aydınlatma gerektiren yerler için 7W ila 15W değerli ampuller kullanılabilir. Ofis veya çalışma alanları için 5W ila 12W, dış mekanlar için ise 7W ila 20W arasında watt değerleri uygun olabilir.
 • Led Spot Ampul Duy Tipleri Nelerdir?

  • Led spot ampuller, farklı duy tiplerine sahiptir. Her duy tipi belirli bir tip armatür veya bağlantıya uyumlu olabilir. Bu duy tipleri, ampulün kullanılacağı armatür veya lamba bağlantısına uygunluğu belirler. Seçim, ampulün düzgün şekilde oturmasını ve çalışmasını sağlamak için önemlidir.
  • G5.3 Duy Tipi: G5.3, bi-pin (iki pimli) bir duy tipidir. Bu duy tipi, reflektörlü spot ampuller ile kullanılır ve ampulün bağlantısını sağlamak için pimli bir sistem kullanır.
  • GU10 Duy Tipi: GU10, bi-pin bir duy tipidir ve genellikle ev içi aydınlatma, spot aydınlatma ve projektörlerde sıkça kullanılır. Ampul, armatürün içine yerleştirilen iki pimli bir bağlantı ile tutunur.
  • MR-16 Duy Tipi: MR-16, çoklu reflektör anlamına gelir ve genellikle spot aydınlatmalarda ve dekoratif aydınlatma uygulamalarında kullanılır. Duy tipi, ampulün armatürle bağlantısını sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.