Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
 • Potansiyometre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kullanım alanlarına göre birçok alanda tercih edilen elektrik sistemleri üyelerinden biridir. Genel yapıları ile otomasyon ve kontrol cihazları içeriside yer alırlar. Potansiyometre ürünleri bir diğer adı ile de reosta olarak bilinmektedir. Direnç ürün çeşitlerini arasında yer alırlar. Potansiyometre özellikleri bakımından kontrol edilebilir direnç olmasıdır. Elektroniğin temel elemanları bakımından kullanımları olan ve kontrol gerektiren devrelerin çoğunda bulunurlar. Sembolü bakımından da normal bir direncin üzerine ok eklenmesi ile meydana gelmektedir. Sebebi ise direnç değerinin anlık olarak kontrol edilebildiğini göstermesidir. Tüm bu potansiyometre ürünlerine elektromarketim.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. En ucuz potansiyometre fiyatları ile web sayfamız üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile hemen sahip olabilirsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri ile sahip olacağınız bu ürünler ile yüksek performanslı kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Potansiyometre Ne İşe Yarar?

  • Yapıları bakımından bir direnç olduğunu düşünürsek eğer elektronik devreler üzerinde akım ve gerilim kontrolü sağlayabiliriz. Aynı zamanda çevrilebilen fiziksel yapısından faydalanarak pozisyonları algılama ve konum kontrolleri işini de yaparlar. Bu sebeple de pozisyon algılama sensörü görevi yaparlar. Avantajları bakımından birçok önemli nokta bulunmaktadır. Düşük maliyetli bir çalışma prensibi bulunur. Diğer voltaj ayarlamaları için kullanılan elemanlara göre daha ucuza bulunabilirler. Düşük teknoloji kullanımı ile de çalışmaları sağlanabilmektedir. Kullanılan teknoloji ile basitliği bakımından kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Çalışmaları bakımından da en önemli avantajı da kullanım şekillerinin kolay ve rahat olmasıdır. Hemen öğrenilebilir bir kullanım şekli olması sayesinde pratik bir kullanım imkanları bulunmaktadır. Potansiyometre çeşitleri içerisinde avantajları gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Kısaca bunlardan da bahsetmek gerekirse eğer potansiyometreler iç parçalarda aşınma, düşük hassasiyet, sınırlı frekans cevabı ve düşük yenilenebilirliğe sahiptirler. Seçim aşamasında bunlara da dikkat edebilirsiniz.
  • Potansiyometre Çeşitleri

  • Ölçü aletleri içerisinde kullanımları bakımından farklı özelliklere sahip ürünler yer alır. Her bir ölçü aleti teknik olarak içlerinde farklılaşmaktadır. Kullanımları oldukça rahat olan potansiyometre çeşitleri her alanda tercih edilebilir. Örnek olarak 100k potansiyometre ve 10k potansiyometre olarak iki farklı teknik yapıda olan ürünleri görebilirsiniz. Çok turlu potansiyometre modelleri de diğerlerine göre farklı bir özelliğe sahiptir. Diğerlerinden ayıran özelliği çok turlu potansiyometre olmasıdır. Bunun dışında 5k potansiyometre diğer modellere göre farklılık gösterebilmektedir. Seçim aşamasında teknik özelliklerine dikkat ederek işlem yapabilirsiniz.
 • Potansiyometre Nasıl Bağlanır?

  • Bağlantı işlemleri iki adımda yapılabilmektedir. İlk olarak potansiyometre çeşitleri ortada bacağı kontrol bacağı olarak kullanılmaktadır. Bu bağlantı yöntemi ile birlikte iki farklı bokta üzerinden kontrolü sağlanmış olacaktır. Bir diğer bağlantı yöntemi de potansiyometrenin orta bacağı ve yanındaki bacaklardan biri ile kısa devre yapılmaktadır. Böylelikle kontrol edilebilir bir direnç elde edilmiş olurlar. Bunun gibi bağlantı şekli tercih edildiğinde potansiyometre yanına başka bir direnç seri bağlanması gerekmektedir. Bunun nedeni ise potansiyometrenin direnç seviyesini sıfır yaptığımız için devre bulunan o noktadan çok yüksek akımın geçmesini önlemektir. Bu iki yöntem ile bağlantı işlemleri sağlanmaktadır. Kullanımları kolaylıkla sağlayabilir ve birçok alanda da tercih edebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz potansiyometre fiyatları ile satın alarak yüksek performanslı çalışma performansı sağlayabilirsiniz.
 • Potansiyometre Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları açısından potansiyometre modelleri genel anlamda amaca uygun şekilde kullanılması gerekmektedir. Voltaj kontrolü işlemlerinde kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Potansiyometre genel anlamda voltaj kontrolü sebebi ile kullanıma sunulmuştur. Genel olarak gerilim bölücü olarak da tercih edilebilirler. Bu alana örnek olarak dimmer devrelerini ve basit motor kontrol devlerini de örnek verebiliriz. Akım kontrolü için de bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Çok sık olarak kullanımları bu yönde görebiliriz. Akım kontrolü amacı ile de kullanılabilmektedir. Aynı zamanda da pozisyon algılama çalışmalarında da potansiyometre çeşitleri tercih edilmektedir. Bu işlem içerisinde pozisyon algılama sensörü olarak kullanımları sağlanabilmektedir. Ama bu durumda hassas bir ölçme çalışması olması ile elektronik devre kontrolü sağlanabilmektedir. Tüm bu çalışmalar için kullanımlarını sağlayabilirsiniz. En ucuz fiyatlar ile de sahip olarak ekonomik bir alışverişin keyfini çıkarın.
 • Potansiyometre Nasıl Seçilir?

  • Genel olarak seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken ürünlerden biridir. Bunun sebebi elektrik sistemleri içerisinde yer almalarıdır. Kaliteli yapıları ile de kullanıcıları memnun bırakırlar. Uygulama alanları doğrultusunda seçim yaparak satın alırsanız en iyi potansiyometre kullanım imkanını sağlayabilirsiniz. Potansiyometre çeşitleri kendi içlerinde teknik özellik ve ölçü gibi ayrımlara sahiptir. Bu sebeple seçim aşamasında dikkatli olunması ve kullanım sağlanacak olan alanın isteğine bağlı olarak seçim yapılması gerekmektedir. Bu şekilde en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Yüksek performanslı bir potansiyometre kullanımı için elektromarketim.com üzerinden Emas gibi kaliteli markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz. En ucuz Potansiyometre fiyatları ile satın alarak sahip olabilir ve yüksek performanslı kullanımları ile de rahat edebilirsiniz. Güvenli ödeme seçeneklerimizden yararlanarak satın alabilir ve hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak en iyi potansiyometre çeşitlerine sahip olun.
//Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.