Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
 • Lehim Tabancası Ne İşe Yarar?

  • Pek çok alanda havya ekipmanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ekipmanların içerisinde bulunan lehim tabancaları da genellikle elektrik alanında ve kalın iletkenlerin iletilmesinde kullanılmaktadır. Genellikle havya tabancası olarak karşımıza çıkan dış gövdesi kauçuk veya tahta saplı olarak üretilen lehim tabancaları yapı olarak kullanıcıya güvenli bir çalışma imkânı sağlamaktadır. Fişe takılma aşamasından sonra içinde bulunan ısıtıcı rezistans sayesinde lehim yapılacak ısıya ulaştıktan sonra kullanım için hazır hale gelmektedir. Lehimleme yapılacak olan kısım yeterli ısıya sahip olduktan sonra lehim teli eriyerek işlemin tamamlanmasını sağlamaktadır.
 • Lehimleme Nedir?

  • Lehimleme işlemi çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Tabanca lehim makinesi ile her konuda lehimleme işlemi yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Metal uç yapısı ile pek çok alanda cihaz ve sistemlerin birleşmesini sağlayarak devrelerin kaynamasında önemli bir yeri vardır. Devre kartları ve işlemcilerin içinde bulunan birçok yapıyı lehim tabancası yardımı ile birbirine bağlama imkânı vermektedir. Lehimleme işlemi sırasında doğru yolu izlemek ve güvenli bir şeklide tamamlanması doğrultusunda sorun çıkmadan yapmak istediğiniz bağlantıyı kolaylıkla yapabilir ve kaynamasını sağlayabilirsiniz. Fakat yanlış ve dikkatsizce yapılan lehimleme sonrasında bağlantı yapmaya çalıştığınız işlemde sorun çıkabilir böylece hataya yol açabilirsiniz.
 • Lehim Tabancası Nerelerde Kullanılır?

  • Genellikle metal ve elektrik alanlarında kulanım sağlandığı bilinse de kullanıcılar pek çok farklı alanda lehim tabancasını tercih etmektedir. Bunlara örnek verecek olursa ilk başta söylediğimiz gibi metal elektronik ve elektrik alanında ön plana çıkmaktadır. Bunların dışında ahşap yapımında, radyo iç aksam ekipmanlarında, maket ve model çalışmalarında, kalay ve sac işleme alanında da tercih edilir. Eski lehimlerin sökülmesi içinde havya tabancasi kullanarak yapmak istediğiniz söküm işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sıcak hava lehim tabancası ile lehimleme işleminden sonra oluşabilecek hatalardan sonra tamamen ısı derecesi işlem yapılan yüzeyde kısa sürede normale dönecektir. Daha sonrasında yüzey üzerinde mat bir görüntü görmüş olacaksınız ve tekrardan sökmek isterseniz sıcak hava tabancası lehim sökme işleminizde sizlere yardımcı olacaktır.
 • En İyi Lehim Tabancası Hangisidir?

  • Lehim sıcak hava tabancası için en iyisi bu demek doğru bir yönlendirme olmayacağı için ihtiyacınıza göre değerlendirmek kullanıcı için daha sağlıklı olacaktır. Güç konusunda oldukça seçeneği olan lehim tabancaları arasında sıklıkla tercih edilen lehim makinesi 100 watt değerinde olan çeşitlerdir.
  • Weller Lehim Tabancaları

  • Güvenilir yapıları ve değişmeyen kalitesi ile Weller lehim tabancası çeşitleri önde gelen tercihlerden biridir. Kullanım kolaylığı sağlayan ve tutuş esnasında konfor deneyimi hedefleyen 100 watt lehim makinesi tasarımları göz önünde bulundurularak kullanıcıya ekstra bir güven sağlamaktadır.
  • En uygun lehim tabancası fiyatları ve çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir ve devamlı yenilenen kampanyalardan haberdar olabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.