sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Darbeli Matkap Çeşitleri ve Fiyatları

  • Matkap çeşitlerinden biri olan darbeli matkaplar, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen el aletlerinden biridir. Elektrikli darbeli matkaplar ve şarjlı darbeli matkaplar olmak üzere kullanımlarına göre farklı çeşitlerde üretilmişlerdir. Amatör ve profesyonel kullanımlara uygun olarak farklı güç ve özelliklerde birçok çeşidi bulunmaktadır. Standart matkaplardan daha güçlü olmaları ile sert yüzeyleri delme işlerinde en büyük yardımcıdır. Matkapları birbirlerinden ayıran en önemli özellikleri, motor güçleridir. Motor güçleri matkapların dönüş hızını ve gücünü belirtmektedir. Ayrıca mandren türlerine göre farklı çeşitlerde üretilmiş darbeli matkap çeşitleri de mevcuttur. Darbeli matkap çeşitleri ve fiyatlarını Elektromarketim.com ‘dan inceleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesiyle satın alabilirsiniz.
 • Darbeli Matkap Özellikleri Nelerdir?

  • Darbe fonksiyonuna sahip olan bu matkaplar ile çok sert yüzeylerde işlem yapabilmek oldukça kolaydır. Darbesiz matkapların yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilen darbeli matkaplar ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Elektrikli ve akülü darbeli matkap çeşitleri ile rahat ve kolay çalışma imkanı sunarlar. Elektrik enerjisi ile çalışan elektrikli matkaplar için gerekli olan elektrik devrelerinin olmadığı alanlarda, akülü darbeli matkaplar tercih edilir. Kablosuz olması ile kullanıcıya kısıtlama olmadan geniş alanlarda çalışabilme olanağı sağlar. Darbeli matkapların darbe mekanizmaları kapatılabilir ve darbesiz matkap olarak da kullanılabilirler. Bu sayede beton, taş, ytong ve metal gibi sert yüzeylerin yanı sıra ahşap ve plastik gibi daha yumuşak malzemelerde de kullanımı tercih edilebilir. Darbeli matkaplar ile tüm tamirat ve tadilat işlerinizi en verimli şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Darbeli Matkaplar Nasıl Kullanılır?

  • Darbeli matkapların kullanımı diğer matkap çeşitleri ile neredeyse aynıdır. Akülü matkapların çalıştırılabilmesi için akülerinin doldurulmuş olmaları, elektrikli matkapların ise yakınlarında bir elektrik devresinin bulunuyor olması gerekir. Çalıştırma tetikleri ile çalıştırılarak kullanıma başlanabilir. Ancak matkap kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; iş güvenliği kurallarına uyulması ve gerekli ekipmanların kullanılıyor olmasıdır. Yapılan çalışmaların güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi, kullanıcının zarar görmemesi açısından bu oldukça önemli bir husustur. Matkap ucu seçimi de oldukça önemli bir konudur. Çünkü yüzey için seçilen yanlış matkap ucu yüzeye zarar verir. Yüzeyin patlamasına, çatlamasına ve aşınmasına neden olur. Bu durumda matkap ucu da aynı şekilde zarar görmektedir. Doğru tercih edilen ürünler ile temiz ve düzgün çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir. Darbeli matkaplar ile işlem yapmaya başlamadan önce uygulama yüzeyinin çevresinin kontrol edilmesi gerekir. Bunun sebebi, etrafta delinmemesi ve zedelenmemesi gereken borular ya da kablolar gibi malzemelerin olma ihtimalidir. Darbeli matkap, çalıştırma tetiğine basılarak çalıştırılabilir. Dönüş hızı, matkap üzerinde devir ayar düğmesi bulunuyorsa bu düğme üzerinden ayarlanabilir. Devir ayar düğmesinin bulunmadığı matkaplarda dönüş hızı genellikle çalıştırma tetiği üzerinden ayarlanmaktadır. Matkap, üzerinde çalışılacak malzemeye uygun şekilde darbe fonksiyonu açılarak ya da kapatılarak kullanılmalıdır. Eğer küçük iş parçaları üzerinde işlem yapılacak ise malzeme çok iyi bir şekilde sabitlenmiş olmalıdır. Matkap tutma sapının sağlam bir şekilde kavrama sağlaması ve kaymaz özellikte olması güvenli çalışma için oldukça önemlidir. Eğer yan sap bulunuyorsa destek olarak kullanılarak daha rahat ve güvenli çalışma olanağı sağlanabilir. İhtiyaç halinde derinlik mesnedi de kullanılabilmektedir.
 • Darbeli Matkaplar Nerede Kullanılır?

  • Darbeli matkaplar geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerdir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanımı tercih edilir. Hem profesyonel hem de amatör kullanımlarınıza uygun olan geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Çeşitli teknik özellikleri ve güçlü motorları ile birbirlerinden ayrılan bu ürünler istenilen her alanda uygulama yapabilme imkanı sunar. İnşaat alanlarında, endüstriyel alanlarda, atölyelerde, evlerde ve daha pek çok alanda kullanımı tercih edilmektedir. Darbe mekanizması sayesinde taş, beton gibi sert yüzeylerde kullanımının yanı sıra, darbe fonksiyonu kapatıldığında ahşap, plastik gibi daha yumuşak alanlarda da kullanılabilmektedir.
 • En İyi Darbeli Matkaplar Hangisidir?

  • Darbeli matkaplar, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen el aletleridir. Pek çok marka tarafından çeşitli tasarım ve özelliklerde üretilmişlerdir. Sahip oldukları teknik özellikler ile birbirlerinden ayrılırlar ve bu özellikleri çalışma alanlarını belirler. Bu nedenle kullanıcının istek ve ihtiyaçları, kullanım sağlanacak alanlar dikkate alınarak matkap seçimi yapılmalıdır. Aksi takdirde kullanıcı beklediği verimi alamayabilir. Bu nedenle en iyi matkap budur diye net bir cevap vermek bu durumda pek doğru olmaz. Ancak marka bazında Makita darbeli matkaplar yüksek kaliteli yapıları ve konforlu tasarımları ile ön plana çıkmıştır. Yüksek performanslı olan Makita matkaplar, verimli çalışma imkanı sunarlar. Elektrikli darbeli ve akülü darbeli çeşitleri ile kullanıcıya sunulan Makita darbeli matkap modellerini Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürünlerin teknik özelliklerini karşılaştırıp, tasarımlarını inceleyerek size en uygun ürünleri seçebilirsiniz. En ucuz fiyatlarımızdan yararlanarak güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesi ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.