Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Darbeli Matkap Özellikleri Nelerdir?

  • Darbeli matkap, darbe mekanizmasına sahip olan matkap modelidir. Çeşitli yüzeylere ve malzemelere delik açan ve delme işlemi yapan darbeli matkap, işlev yaparken dönme hareketine ek olarak ileri geri hareket eder. Uyguladığı darbe sayesinde yapılacak olan işlem daha kolay ve hızlı olmaktadır. Darbeli matkaplar, vidalama ve delme işlemini darbeli şekilde yaptıkları için genellikle mermer, beton vb. sert yüzeylerde kullanılırlar. Matkaplar içerisinde olan darbeli matkaplar; devir, tork, güç ve güç kapasitesi ve mandren olmak üzere çeşitli özelliklere sahiplerdir.
  • Devir, matkabın dakikada ne kadar ileri, geri ve dönme hareketi yaptığını belirtmektedir. Tork, matkabın uyguladığı kuvvet anlamına gelir. Tork değeri arttıkça matkabın dönüşü de artmaktadır. Matkap gücü ve güç kapasitesi, matkabın ne kadar delme gücüne sahip olduğunu belirtmektedir. Mandren ise matkap uçlarının takılması için kullanılan parçadır.
  • Hilti Matkap Nedir?

  • Hilti matkap darbeli olması sayesinde çoğunlukla inşaat, madencilik ve arkeoloji sektöründe kullanılan matkap çeşididir. Hilti darbeli matkap betonlara sadece delik açmak için değil, sert taş ve kayaları da kırmak için kullanılır.
 • Darbeli Matkap Nasıl Çalışır?

  • Darbeli matkaplar farklı özelliklere ve farklı çalışma prensiplerine sahip aletlerdir. Çalışma prensipleri ne kadar farklı olursa olsun, tüm darbeli matkaplar temelde aynı şekilde çalışır. Gerekli elektrik enerjisi sağlanması durumunda çalışmaya başlarlar.
  • Şarjlı Darbeli Matkap

  • Şarjlı darbeli matkap modeli pek çok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Genel olarak şarjlı darbeli matkap çeşitleri akülü veya elektrikli olarak üretilmektedir. Elektrikli olanların kablosu çıkarılabilir şekilde olup, şarj ettikten sonra kullanımı sağlanmaktadır. Akülü darbeli matkap çeşitleri ise aküsü ile beraber kullanılır ve herhangi bir bağlantı işlemi yapmaya gerek kalmaz. Şarjlı darbeli matkap olarak da iki model de adlandırılabilmektedir. Elektromarketim.com üzerinden tüm şarjlı darbeli matkap modellerini görebilir, en uygun fiyat seçenekleri ile kolayca satın alabilirsiniz.
  • Akülü Darbeli Matkap

  • Akülü darbeli matkap, elektrik enerjisini aküsünde depolayan ve kablosuz olan darbeli matkap çeşididir. Prizden aldığı enerji ile aküsünü şarj ettiği için şarjlı darbeli matkap da denilmektedir. Darbeli şarjlı matkap ürünleri priz bulunmayan alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Bu sayede her alanda kolay kullanım avantajı sağlarlar. Şarjli matkap darbeli çeşitleri, şarj bitene kadar kullanılırlar. Şarjlarının bitmesi durumunda tekrar kullanım için şarj edilmeleri gerekmektedir.
  • Elektrikli Darbeli Matkap

  • Elektrikli darbeli matkap çeşidi ise çalışmak için mutlaka prize bağlı olmak zorundadır. Elektrik enerjisini direkt olarak prizden alarak çalışan elektrikli darbeli matkaplar, priz bulunmayan alanlarda işlev göremezler. Elektrikli darbeli matkapların bu özelliği, şarjlı matkap darbeli olanlardan ayıran en önemli özelliktir. Elektrikli darbeli matkaplar, elektrik kesintisi yaşanmadığı sürece kesintisiz şekilde çalışırlar.
 • Darbeli Matkap ile Darbesiz Matkap Arasındaki Fark Nedir?

  • Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki temel fark; darbeli matkaplarda darbe mekanizması bulunurken, darbesiz matkaplarda böyle bir mekanizma yoktur. Bu sebeple darbesiz matkaplar sadece dönme hareketi yaparlar. Darbeli matkaplarda ise dönme hareketine ek olarak ileri ve geri hareketler bulunur. Darbesiz matkaplar, delme işlemi yapılacak yüzeylere darbe uygulamadığı için daha basit işlemlerde kullanılırlar. Evde yapılacak kolay işlemler için tercih edilirler. Darbeli matkaplar ise beton, mermer ve tuğla gibi daha sert yüzeylere işlem yapmak için kullanılırlar. Bir diğer farklılık ise darbeli matkaplar, darbesiz matkaplara göre daha sesli çalışır.
 • En İyi Darbeli Matkap Hangisidir?

  • En iyi darbeli matkap ihtiyaca ve kullanım alanına uygun olan matkaptır. Darbeli matkap, genellikle sert zeminlere delme işlemi yapmak için kullanılmaktadır ve işlem yapılacak yüzeye uygun güçlerde olmalıdır. Darbeli matkaplar, çalışma prensibine göre darbeli elektrikli ve darbeli akülü vidalama yapmak üzere ikiye ayrılırlar. Çeşitli markalar tarafından üretilen darbeli matkaplar, birçok değişik özelliğe sahiplerdir. Matkap seçerken matkap özellikleri araştırılmalı ve ihtiyaca uygun matkap seçimi yapılmalıdır. Tüm özelliklere bağlı olarak darbeli matkap fiyatları da değişiklik göstermektedir. Einhell ve Makita markaları, darbeli matkap üreten markalar arasında yer alır.
  • Einhell Darbeli Matkaplar

  • Einhell darbeli matkap ürünleri, akülü ve elektrikli olmak üzere iki farklı çalışma prensibine sahip şekilde üretilirler. Einhell darbeli matkapların bazıları sadece ana tutamağa sahipken, bazıları ilave tutamağa sahiptir. Bu sayede çift elle kullanma olanağı sağlarlar. Einhell markası içerisinde her bütçeye uygun darbeli matkap ürünleri bulunmaktadır.
  • Makita Darbeli Matkaplar

  • Makita markası içerisinde çeşitli özelliklere sahip darbeli matkaplar bulunmaktadır. Makita darbeli matkap ürünleri, hem beton ve mermer gibi yüzeylere hem de ahşap gibi yüzeylere kolaylıkla işlem yapmak için üretilmiştir. Makita matkaplar, akülü ve elektrikli olmak üzere iki ayrı çalışma prensibine sahiplerdir. Özelliklerine göre makita darbeli matkap fiyatları da değişiklik göstermektedir. Makita matkap fiyatlarının her bütçeye uygun olması, alıcılara avantaj sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.