Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 101 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Toz Emme Makinesi Ne İşe Yarar?

  • Genellikle büyük atölyelerden, bireysel yapılan çalışmalara kadar her yerde tercih edilen makine ve el aletleri kullanım amacına ve tipine göre birden fazla modelden oluşmaktadır. Kesim makineleri ile sıklıkla kullanılan toz emme makineleri ve aksesuarları da bu alanda yer almaktadır. Yapılan kesim ve montaj işlemleri esnasında ortaya çıkan toz, talaş ve küçük parçaların toplanmasını hedefleyen toz emme makineleri genelde kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören makinelerden biridir. İki farklı torbası olan bu makinelerde çalışma prensibi oldukça basittir. Toz hava akımından ağır partiküllerin düştüğü hazneye birikmektedir. Daha küçük ve hafif parçalar ise hava akımında sıkışarak fitre torbalarına yükselmektedir. Hava, filtre torbasından geçtiği esnada toz parçaları filtrenin dışına toplanır ve temizleme görevini üstlenen hava toplayıcı sayesinde dışarı atılmaktadır. Her modelin farklı kapasite ve boyutları mevcuttur. Dolum tamamlandıktan sonra mutlaka boşaltılmalı ve hazne kapasitesi zorlanmamalıdır.
 • Toz Emme ve Toplama Aksesuarları Nelerdir?

  • Toz emme ve toplama aksesuarları ise oldukça farklı ürün çeşidinden oluşmaktadır. Her bir aparatın farklı görev ve uyumlu olduğu model farklılıkları mevcuttur. Toz emme ve toplama aksesuarları; vinil hortum, tablo koruyucu, köşe alma tablası, toz bariyeri, filtre, toz torbası, diş kutu kılıfı, kâğıt torba, nozul, hortum, kolluk, toz diski ve bağlantı kablosu gibi pek çok üründen oluşmaktadır. Bu ürünler toz emme makineleri ile beraber kullanılmaktadır. Toz emme makinesi ürünleri ve bazı matkap modelleri ile beraber kullanılan toz emme ve toplama aksesuarları altında bulunan filtreler de mevcuttur. Bu ürünler direkt makineye bağlantılı şekilde kullanılmaktadır.
 • Toz Emme Makinesi Nerede Kullanılır?

  • Toz emme makinesi kullanımı farklı alan ve mekanlara sahiptir. Genelde atölyelerde kullanılsa da sahip olduğu özellik ve tipine göre farklı alanlarda da tercih edilmektedir. Tercih edilen kullanım alanları; fabrika, endüstri, fabrika gibi birden fazla alan olarak örneklendirilebilir. İnsan ve çevre sağlığı için oldukça önemli bir konuyu ele alan ve kontrolü sağlayan toz emme makinesi çeşitleri kesim makineleri ile de sıklıkla tercih edilen ve talaş toplamını üstlenen ürünlerdir. Kesim esnasında meydana gelen küçük parçalar ve talaşlar gibi cisimlerin toplamasını ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sunması ile marangozlar tarafından da tercih edilmektedir.
 • Toz Emme İşlemi Neden Yapılır?

  • İşlem esnasında meydana gelen toz ve küçük partiküllerin etrafa saçılmaması veya çalışma alanında bulunan kişi ve malzemelere zarar verecek boyutlara gelmemesi için kullanılmaktadır. Çalışılan yüzey üzerinde biriken toz parçaları işlemi yavaşlatırken toz emme makinesi kullanımı olduğunda daha hızlı ve rahat bir çalışma ortamı hedeflenmektedir. Biriken tozlar zaman geçtikçe insan sağlığını etkileyecek boyutlara erişebilmektedir. Bu yüzden toz emme makinesi kullanımı önemli bir konudur. Mekanizmasında bulunan filtreler sayesinde yabancı madde geçirmeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Bazı modellerinde ses debi ve seviyesi oldukça azdır ve işlem esnasında rahatsız edecek boyutlarda değildir.
 • En İyi Toz Emme Makinesi ve Aksesuarı Hangisidir?

  • En iyi toz emme makinesi ve aksesuarı için tek bir örnek vermek çok sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı ihtiyacına göre bir tercih yapmalı ve uyumlu modellere karar vermelidir. Fakat kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ve en uygun toz toplama makinası fiyatları ile listelerde ilk sıralarda olan Scheppach markası kaliteli malzemeler ile üretmiş olduğu ürünler ile dikkat çekmektedir. Toz emme ve toplam aksesuarları ile de dikkat çeken Scheppach Aksesuar, uzun ömürlü kullanım ve garantileri ile kullanıcılar tarafından tercih edilen bir markadır.
  • Tüm toz emme makineleri ve aksesuarları için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, Euromax, Makita ve Scheppach markalarının ürünlerine en uygun toz emme ve toplama aksesuarları ile toz emici makinası fiyatları ile ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı, aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden ilk haberdar olan kullanıcılarımızdan biri olmak için mutlaka bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.