Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 116 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Transformatör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak transformatörler elektromanyetik indüksiyon ile enerjiyi bir devreden diğer bir devreye geçirmek için kullanılmaktadır. Herhangi bir alternatif akım ve gerilim seviyesine göre frekansını değiştirmeden istenilen oranda düşürme ya da yükseltme işlemlerini yapmaktadır. Transformatörlerin kısaltılmış hali ise trafodur. Genellik enerji iletiminde enerji iletiminde ve dağıtımında kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Elektrik enerjisinin santrallerinden, kullanım alanlarına kadar iletilmesi esnasında hatlarda ısı şeklinde güç kaybı ve gerilim düşümü olmaktadır. Bu durumu da en aza indirmek için güç sabit tutularak gerilimin yükseltilmesi gerekmektedir. Bu şekilde de katlarda kullanılan iletkenlerin kesitleri de küçülmektedir. Aynı zamanda da kayıplar azalır ve iletken maliyeti ile de iletim maliyetleri düşmektedir.
 • Transformatör Özellikleri Nelerdir?

  • Yapıları bakımından transformatörler iki ya da daha fazla devre arasında oluşan elektrik enerjisini aktarmak üzere tasarlanmıştır. Elektromanyetik indüksiyon ile işlemlerini yapan bir sistemdir. Trafolar DC yani doğru akım devrelerinde değil, AC alternatif akım devrelerinde kullanılır. Transformatörler ise frekans değeri değiştirilmeden, gerilim ve akım değerlerinde istenilen değişimi gerçekleştirmektedir. Genel olarak bir elektrik devresinde akım ve gerilimi yükseltme ya da düşürme işlemlerinde elektrik enerjisinin aktarımı ve dağıtımı gibi amaçlarda kullanılmaktadır. Temel kullanım amaçları belirttiğimiz gibi elektromanyetik indüksiyon yolu ile devreler arası enerji aktarımı sağlar.
 • Transformatör Ne İçin Kullanılır?

  • Elektrik sistemleri içerisinde kullanımları sağlanan bir üründür. Genel kullanım amacı elektromanyetik indüksiyon yolunu kullanarak devreler arası enerji aktarım işlemidir. Kullanımları elektrik sistemleri içerisinde gerekli olan bir üründür. Yapıları bakımından elektrik enerjisi aktarımı sağlamaları ile üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir. Transformatör çeşitleri ile güvenli bir sistem oluşturabilirsiniz. Hem üstün performanslı çalışma hem de güvenli bir elektrik enerjisi kullanımı sağlarsınız. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile rüm transformatör çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Hem en ucuz transformatör fiyatları ile satın alabilir hem de güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.
 • En İyi Transformatör Hangisidir?

  • Çeşitleri bakımından düşündüğümüzde farklı güç ve özelliklere sahip transformatörler bulunur. Bu sebeple en iyisi budur demek çok doğru bir söylem olmayacaktır. Kullanım sağlanacak olan elektrik tesisatına bağlı olarak güç ve modeline karar verilmesi gerekmektedir. Seçim aşamasında kullanım sağlayacağınız alana göre seçim yaparsanız eğer en iyi transformatör kullanımına sahip olabilirsiniz. Sizler için en iyi çalışma şeklini sunacak tüm transformatör modellerine en uygun fiyatlar ile elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.