Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 64 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Şönt Reaktör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak elektrik sistemleri içerisinde yer alan birçok ürün modeli bulunmaktadır. Kaliteli ürün yapıları ile de birçok alan içerisinde kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Güç sistemleri içerisinde kullanımları sağlanan ve sistemin sağlıklı çalışabilmesi amacı ile gerilim ve frekans değerlerinin nominal değerlerine yakın olması gerekir. Reaktif ve aktif güç sistemlerinde artışlar, frekans ve gerilim aranda düşmelere neden olmaktadır. Bu noktada da sistem dengesini sağlamak ve korumak amacı ile şönt rektörler kullanılır. Alternatif akım iletiminde hatlar üzerinde gerilim kapasitif yüklenme ve hat yükü bakımında da iki ana nedenden etkilenmektedir. Kapasitif yüklenme bir bakımı da reaktif güç üretimi olarak da geçmektedir. Hattın geometrisi ile gerilimine bağlanarak kullanılırlar. Elektromarketim.com üzerinden elektrik sistemleri içerisinde yer alan bu ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. En ucuz şönt reaktör fiyatları ile web sayfamızda bulabilir, güvenli ödeme seçeneklerimiz ile de satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yolları ile de hemen sahip olabilirsiniz. Şönt reaktör çeşitleri için kampanya ve fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Böylece hem ekonomik hem de keyifli bir alışveriş sağlayabilirsiniz.
 • Şönt Reaktör Nedir?

  • Kapasitif üreten sistemler içerisinden endüktif üreterek sistemleri dengeleyen transformatör sarımlarından biridir. Birçok durumunda şebeke üzerinden endüktif reaktif güç çeken şönt reaktörlerin kullanılması gerekmektedir. İşletmeler üzerinden yük profili farklılık göstermesi ile de önceden sisteme kondansatör bağlamak ile yapılan bir kompanzasyon yeterlidir. Fakat artık işletmeler içerisinde kapasitif karakteristikli cihazların sayısı da devamlı olarak artar. Bu sebeple de doğru bir kompanzasyon için kondansatör ile beraber şönt reaktörleri kullanılmaktadır. Şönt raktörleri endüktif olarak etki yaratan cihazlardır. Bu nedenle de endüktif yük reaktörü olarak adlandırılırlar. Şönt reaktörleri kapasitif reaktif enerjilerin yüksek olması gereken sistemlerde dengeleme işlemini sağlamak amacı ile kullanılırlar. Sistem üzerinde endüktif yük basan reaktörlere şönt reaktör adı verilir. Bu ürünler yıldız bağlı belirli bir güce sahip olan transformatörlerdir. Şönt reaktör ağırlıklı olarak kullanımları sağlanan tesisler ise baka, radyolink istasyonları, uzun yeraltı hatları, demiryolu tesisleri ve DC sürücülerin yoğunluklu olduğu tesis alanları gibi yerlerdir. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz şönt reaktör fiyatları ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
 • Şönt Reaktör Nerelerde Kullanılır?

  • Bu ürünler genel olarak yüksek güç ve voltaj gerektiren sistemler içerisinde açma ve kapama sırasında meydana gelen geçici gerilimleri ile aşırı seviyelere ulaşırlar. Bunun sonucunda da şalt cihazlarının zarar görmeleri nedeni ile RC filtreler ile beraber kullanılır. Kullanım alanlarına örnek olarak DC sürücülerin ağırlıklı olduğu tesislerde, uzun iletim hatları üzerinden beslenen verici sistemler içerisinde, yarı iletken bulunduran güç elektroniği cihazlarında, baz istasyonlarında, uzun enerji iletim kablolarının kullanıldığı tüketici tesislerinde, LED ve floresan aydınlatma kullanımları ile çok fazla olan laboratuvar, mağaza ve hastaneler içerisinde tercih edilmektedir. Bu tür alanlar içerisinde kullanımları sağlanan ürünler olmaları ile sizlere güvenli bir elektrik sistemi sunmaktadır. Şönt reaktör modelleri birçok alan içerisinde tercih edebileceğiniz güvenli şalt malzemelerinden biridir. Elektromarketim.com üzerinden de en ucuz şönt reaktör fiyatları ile bu ürünlere sahip olabilir hem ekonomik hem de güvenli bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Şönt Reaktör Nasıl Seçilir?

  • İşletmeler içerisinde büyüklüklerine ve yük profiline bağlı olarak kullanılacak şönt reaktör büyüklükleri değişmektedir. Şönt reaktör seçimi sırasında doğru yapılırken işletme doğru bir şekilde analiz ve ölçüm sonu ile yapılması gerekmektedir. Sonrasında ise maliyetlere göre önünde bulundurularak en uyumlu olan şönt reaktör seçimi yapılmalıdır. İşletme üzerinde kapasitif yükler UPS, tasarruflu lamba gibi devrelerde iken de elektrik sayacının menüsü üzerinden 8.8.0 olarak endeks alınır. Bir saat sonra ise yeniden endeks alınarak arada çıkan farklar çapım oranı ile de çarpılarak sistem içerisinde gereksinim duyulan reaktörlerin gücünü verir. Şönt reaktörleri sistemden çektikleri akıma göre elektrik sigortası ve kontaktör seçimi yapılır. Farklı olan gerilim ve güç değerlerine göre de şönt reaktör fiyatları da değişiklik gösterebilir. Elektromarketim.com üzerinden en güvenli kullanımı sunan bu ürünlere en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Şönt reaktör çeşitleri ve fiyatları için tek yapmanız gereken web sayfamıza bakmaktadır. Güvenli ödeme yöntemlerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Kaliteli kullanımları ile sizlere rahatlık sunacak olan bu ürünler için fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanabilirsiniz. En iyi şönt reaktör çeşitleri için elektromarketim.com ‘a göz atabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.