Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 650 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14
 • Uyarı Ekipmanlar Nelerdir?

  • İş güvenliği ekipmanları içerisinde yer alan uyarıcı ekipmanlar, tasarımsal özellikleri ve teknik detayları ile pek çok çeşitte karşımıza çıkar. Bu ürünler genellikle görsel, işitsel ya da her iki şekilde de ikaz vererek kullanıcıyı uyarır, süreç hakkında kullanıcıya bilgi vererek doğru kararlar alabilmesini destekler. Bu sayede hataların önlenerek hem sürecin sorunsuz işlemesine hem de olası hasarların önüne geçilmesine yardımcı olur.
  • Uyarıcı ekipmanlar içerisinde sirenler, ışıklı kolonlar, ikaz zilleri ve ikaz lambalarının yanı sıra trafik lambaları da yer alır. Ayrıca bu ekipmanların kullanımı ve montaj işlemleri için ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri içerisinde barındıran uyarıcı ekipman aksesuarları da bulunmaktadır.
  • Sirenler: Yüksek ses çıkışı sağlayan bu cihazlar, belirli bir alana sabitlenerek kullanılır. Dahili ve harici şekilde olabilen siren modelleri, farklı desibellerde ses çıkışı sağlayarak kullanıcıyı olası tehlikelere karşı uyarır. Elektronik ve pnömatik olmak üzere iki türe ayrılan bu ürünlerin acil durum araçlarında kullanımı yaygındır.
  • Işıklı Kolonlar: Kullanıcıyı hem görsel hem de sesli şekilde uyarabilen ışıklı kolon modelleri bir ekipmanın, makinanın ya da sürecin gerekli durumlarda en hızlı ve doğru şekilde ikaz vermesi amacıyla tasarlanmıştır. İş güvenliği ekipmanları içerisinde yer alan en önemli ürünlerden biri olup, tehlike durumuna göre kırmızı, yeşil, sarı, mavi ya da beyaz renklerde ışık yakarak çevresine görsel uyarıda bulunur. Yapıları bakımından gövde, modül ve camdan oluşan bu ürünlerin bazı modellerinde ek olarak buzzer bulunur. Kendi arasında 5 kata kadar çeşitlere ayrılan ışıklı kolonlarda her bir kat farklı bir modülü temsil eder. Bu sayede farklı renk kombinasyonları ile kullanılabilir ve her modül farklı bir renkte ayarlanarak dikkat çekici hale getirilebilir. Çalışma şekilleri görsel açıdan sabit ya da flaşörlü, işitsel olarak ise sürekli ya da kesikli buzzer şeklinde olabilir. Işıklı kolon fiyatları ise markaya ve ürün özellikleri bağlı olarak değişiklik gösterir.
  • Trafik Lambaları: Trafik düzenleme aracı olarak bilinen trafik lambaları kavşaklar, yaya yolları, yol bağlantıları ve trafiğin kontrol edilmesinin gerekli olduğu alanlara konumlandırılır. Trafik lambası olarak da bilinen bu ürünler farklı ışık renklerinde 1, 2 ya da 3 Ledli olabilir.
  • Kornalar: Kullanıcıya sesli ikaz veren kornalar havalı ve elektronik yapıda tasarlanmış olan ve farklı desibellerde ses çıkışı sağlayan ürünlerdir.
  • İkaz Lambaları: Görsel uyarı ekipmanları içerisinde yer alan ikaz lambaları, gönderdiği ışık sinyali ile kullanıcının dikkatini çekmek amacıyla tasarlanmıştır. Genellikle endüstriyel alanlarda tercih edilen bu ürün modelleri, farklı ışık rengi seçenekleri ile kullanıcılara sunulmuştur. Bazı modellerinde ışığa ek olarak korna da bulunur. Bu sayede hem görsel hem de işitsel uyarı verilerek iş güvenliği sağlanmış olur.
  • İkaz Zilleri: Genellikle elektromanyetik etkiyle tokmağın titreşim ile çelik kaba vurması sonucu yüksek desibelde ses çıkışı sağlayan ürünlerdir. Kullanıcıyı sesli ikaz ile uyaran bu ürünlerin bazı modelleri üzerine pilot ışığı konumlandırılmış olup, eş zamanlı olarak hem sesli hem de görsel ikaz verebilmesi sağlanmıştır.
  • Uyarı Ekipman Aksesuarları: Uyarı ekipmanlarının herhangi bir arıza ya da yıpranma sonucu eksik parçalarının değiştirilmesi, ürünlere ek özellik eklenmesi ve montaj işlemlerinin yapılabilmesi için çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Bu aksesuarlar içerisinde farklı renk ve özelliklerde olan ampul çeşitleri, buzzer modülleri, alüminyum ya da plastik yapıda olan ikaz lambası ayakları, gövde ve kapak modülleri, sesli uyarı ünitesi, sabitleme kolonları, modülün zarar görmesini engelleyen metal muhafaza, alarm cihazı, uyarı etiketi, siren kafa, montaj modülleri ve montaj tüpü gibi birçok ürün çeşidi yer alır.
 • Uyarı Ekipmanlar Nerede Kullanılır?

  • Kullanıcıyı olası tehlikelere karşı uyaran ve durum bildirisi yaparak doğru kararlar verilmesini destekleyen uyarı ekipmanları, genellikle endüstriyel alanlarda kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Sahip oldukları özellikler bakımından her uyarı ekipmanı benzer amaçlarla farklı alanlarda kullanılır. Verdikleri görsel ve işitsel uyarılar sayesinde iş güvenliğini sağlayan önemli ürünlerdir.
  • Kullanım alanları bakımından sirenler acil durum araçlarında oldukça sık tercih edilen ürünler olup, vinçler, gemiler, yangın ihbar sistemleri, tersaneler ve demir çelik tesislerinin yanı sıra ağır sanayi ortamlarında işitsel ikaz ekipmanı olarak kullanılır. Ayrıca doğal afetler ve saldırı durumlarında da sirenlerden yararlanılır. Işıklı kolonlar, kullanıcıya sunduğu farklı renk seçenekleri ile endüstriyel anlamda geniş kullanım alanına sahip ürünlerdir. Uzak mesafelerde dahi net bir görüş sunan bu ürünler her çeşit makinada, kumanda ve elektrik panolarının yanı sıra isteğe bağlı olarak daha pek çok alanda tercih edilebilir. İkaz lambaları ve zilleri ise gemi yükleme makineleri, vinçler, demir çelik işletmeleri ve ağır sanayide kullanılabilir. Ayrıca uyarı ekipmanı aksesuarları içerisinde yer alan makine uyarı etiketleri ve elektrik uyarı etiketi gibi ürünleri kullanarak iş güvenliğinizi arttırabilir, montaj ekipmanları ile ürün montaj işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Uyarıcı ekipmanların sahip olduğu teknik özellikler, kullanım alanlarının belirlenmesinde en önemli etkendir. Yukarıda genel kullanım alanlarını verdiğimiz bu ürün modellerinin özelliklerinin incelenmesi ve uygun olduğu takdirde kullanımının tercih edilmesi gerekmektedir.
 • En İyi Uyarıcı Ekipmanları Hangisidir?

  • Piyasada çeşitli markaların üretmiş olduğu ve yer aldığı sistem içerisinde farklı görevleri üstlenen birçok uyarıcı ekipman bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı işitsel, bir kısmı görsel ikaz verirken bazı modelleri ise her iki şekilde de ikaz verebilmektedir. Kullanılacak uyarıcı ekipmanın kullanım amacı, kullanıcı gereksinimleri ve ürün özellikleri dahilinde belirlenmesi gerekir. Bu nedenle farklı özelliklerde tasarlanmış olan ekipmanlar arasından tek bir ürünü en iyi ürün olarak belirtmek doğru olmaz. Marka bazında Emas ışıklı kolon modelleri başta olmak üzere Q-Light, Schneider, Gwerst gibi markaların üretmiş olduğu ürün modelleri arasından seçim yapılabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.