Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.
 • Ampermetre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel kullanımları bakımından bir elektrik devresi üzerinde oluşan akımı ölçek için üretilmişlerdir. Ampermetre kendi içerisinde iki ayrı çeşide sahiptir. Bunlar dijital ampermetre ve analog ampermetre olarak bilinmektedir. Kullanımları oldukça yaygın olup, elektrik işleri ile uğraşan herkesin kullanması gerekmektedir. Elektrik akımını ölçerek kullanımlarının sağlanması gereken devrelerin test ve kontrol işlemlerini de ampermetreler ile yapabilirsiniz. Kaliteli markaların üretmiş olduğu ampermetre çeşitlerine elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. En ucuz ampermetre fiyatları için hemen sayfamızı ziyaret edin.
 • Ampermetre Nedir?

  • Bir elektrik devresi üzerinden geçen elektrik akımının şiddetini ölçek için kullanılan bir alettir. Ampermetre iç direnci oldukça küçük olduğu için üzerinden akım geçirebilmektedir. Bu nedenle devreye seri bir şekilde bağlanarak oluşan akım şiddetini amper cinsinden ölçer. Kullanımı bakımından voltmetre gibi devreye paralel bağlanırsa eğer kısa devre yapmaktadır. Devre akımından akım geçmediği için ışık vermezler. İki farklı modeli bulunmaktadır. Analog ve dijital çeşitleri ile elektrik ölçüm cihazları arasında yer alırlar.
 • Ampermetre Ne Ölçer?

  • Çalışma prensibi olarak ampermetreler elektrik devreleri üzerinde oluşan elektrik akımını ölçmek üzere tasarlanmışladır. Amper cinsinden ölçüm yaparak kullanımları sağlanmakta olup, çeşitleri bakımından da oldukça iyi bir çalışma imkanı sunarlar. Kullanım sağlayacağınız alana göre dijital ampermetre ya da analog ampermetre satın alarak çalışabilirsiniz. Seçim aşamasında teknik özelliklerine dikkat edildiğinde iyi bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Ampermetre Nasıl Kullanılır?

  • Ölçüm aletleri kullanımında bazı dikkat edilmesi gereken kurallar olabilir. Ampermetre çeşitleri için de bu tarz kullanımlar söz konusudur. Ampermetre içerisinde iç direncin küçük olması gerekmektedir. Bunun için bobini kalın kesitli iletken üzerinden az sipirli olarak sarılmaktadır. Küçük iç direnci olması gerektiğinden dolayı eğer yanlışlıkla paralel bir bağlantı olursa çok büyük akım geçeceği için kısa sürede kullanılamaz bir hale gelmektedir. Bu sebeple kullanımı sırasında ampermetrenin iç direncinin küçük olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • En İyi Ampermetre Hangisidir?

  • Kullanımları bakımından ampermetreler aynı amaç için tercih edilmektedir. Ampermetre kullanımı için seçim aşamasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanım sağlanacak olan alana göre seçim yapılırsa eğer en iyi çalışma ve performansı sağlayabilirsiniz. Genel olarak marka bazında kaliteli markalara sahiptirler. Cetaform, Unit ve Mastech gibi kaliteli markaların ürünlerinden satın alarak kaliteli kullanımın tadını çıkarabilirsiniz. Üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan ampermetre modelleri için en ucuz fiyatlara elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Hemen güvenli ödeme seçeneklerimiz ve hızlı teslimat yollarımızdan yararlanarak ampermetre sahibi olun.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.