Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 108 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Bobin Nedir?

  • Bobinler şalt malzemeleri içerisinde bulunan devre elemanlarından biridir. Manyetik alanlarda enerji depolamasını üstlenir ve elektronik bileşen olan bobinler indüktör ismiyle de karşımıza çıkarlar. En basit haliyle düşünecek olursak bir çekirdeğin veya makaranın etrafını saran yalıtımlı iletken tellerden oluşurlar. Fakat sadece sarılı tel olarak kullanılmamaktadır. Birden fazla çeşidi olan bobinler motor mekanizmalarında, güç panolarında ve birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır.
 • Bobin Ne İşe Yarar?

  • Bobinler genelde yüksek frekanslı elektrik devrelerinde kullanılmaktadır. Bobinlerin üzerinden akan elektrik değeri yavaş bir akışa sahip olduğu için kaynak ve sinyal işleminde filtre görevinde kullanılır. Manyetik alanlarda sahip oldukları depolama özellikleri sayesinde anahtarlamalı güç kaynaklarında da tercih edilen bir mekanizmadır. Devre kesici görevini üstlenen ve kontrolünün yapılmasına yardımcı olurlar.
 • Bobin Çalışma Prensibi Nedir?

  • Bobinlerin çalışma prensiplerinden bahsedecek olursak her bobin çeşidinde farklılık göstermektedir. Örneğin devre kesicilerde sıklıkla tercih edilen düşük gerilim bobinleri elektrik devresine bağlı olan cihazların gerilim seviyelerinin azalmasına karşı koymak için kullanır. Açtırma bobinleri uçlarına bağlı olan harici gerilim durumunda devre kesiciyi harekete geçirir ve uzaktan aç kapa işlemine olanak sağlar. Kademeli bobinler uçlarına çok konumlu anahtar bağlantısı ile farklı endüktans değerlere ulaşabilmek için kullanılır. Manyetik akımın diğer devre elemanlarında etki göstermemesi için toroid bobin kullanılmaktadır. Tüm bu örnek verilen bobinler ve diğerleri için farklı yollar ile aynı çalışma prensibi desteklenir ve uygulanır.
 • Bobin Çeşitleri Nelerdir?

  • Bobinler sabit ve ayarlı olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Bu iki grup kendi arasında farklı modellere sahiptir. Sabit bobinler içerisinde hava nüveli bobinler, demir nüvelleri, toroid bobinler ve smd bobinler olmak üzere gruba ayrılmaktadır. Ayarlı bobinler ise aksiyel bobinler, manyetik bobinler, gerilim bobinleri, açtırma bobinleri, kapama bobinleri ve motor bobinleri olarak gruba ayrılmaktadır. Tüm bu bobin çeşitleri aynı amaca hizmet ederek sadece uygulama aşamasında farklılık göstermektedir.
 • Bobin Nerelerde Kullanılır?

  • Bazı durumlarda bobin direnç seviyeleri ile devre kesicilerin uzaktan açma veya kapama işlemini gerçekleştirilmesi gerekebilir. Örneğin sistemde oluşan arıza ve kaza durumlarında açtırma bobinlerinin tercih edilmesi acil stop butonlarında kolaylık sağlamaktadır. Bunların dışında motor mekanizmalarında, röle, hoparlör, trafo, elektronik mıknatıslar ve endüktif metal sensörler de açtırma bobini kullanımı ile beraber enerji sistemlerine destek olurlar.
 • En İyi Bobin Hangisidir?

  • Bobin çeşitleri arasında en iyisi bu demek doğru olmayabilir. Önemli olan kullanmak istediğiniz alanda yapacağınız tercihe bağlıdır. Elektrik bobini tercih edilecek ise beraberinde kullanılacak olan ürün ile değerlendirilmelidir. Elektronik ateşleme bobini veya endüksiyon bobini tercih edilecek ise devre kesici mekanizması göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Tüm bu bobin çeşitleri ve güvenilir Emas, Schneider, Rade Koncar ve Siemens markaları için elektromarketim.com’a gelerek ürünlerimizi inceleyebilir, en uygun motor bobin fiyatları ile istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca ‘’ Endüksiyon bobini nedir?, Ateşleme bobini nedir ve nerede kullanılır? ‘’ gibi kafanıza takılan daha çok bilgi almak istediğiniz konular ile ilgili bişeysorcaktım adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.