Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
 • Enerji Sensörü Nedir?

  • Sensörler, bulundukları sistem içerisindeki değişiklikleri ve olayları algılayan, tespit ettiği bilgileri bağlı bulunduğu cihazlara ileten ürünlerdir. Sahip olduğu özelliklere göre gruplara ayrılan sensör tiplerinin kullanım alanları da bu özellikler doğrultusunda farklılık gösterir. Teknolojinin ilerlemesi ve üretimin çeşitlendirilmesi ile birlikte sensör özelliğinin yanı sıra akımmetre fonksiyonuna da sahip olan enerji sensörü modelleri geliştirilmiştir.
  • Enerji sensörleri, genellikle elektrik devrelerinde şalter ve sigorta gibi ürünler ile birlikte kullanılan, akım ve kutup düzenleri bakımından farklılık gösteren ürünlerdir. Bulundukları sistem içerisinde meydana gelen olayları ve değişiklikleri algılayarak ilgili elektronik cihaza sinyal göndererek durum bildirimi yapar. Aynı zamanda kullanıcının akım değerlerini takip edebileceği akımmetre görevini de üstlenir. Maksimum izleyebileceği akım değeri, ürün özelliklerine göre değişebilmektedir. Enerji sensörleri sinyal gönderir ve durum takibi yapılabilmesi için kullanıcıyı ve elektronik cihazı bilgilendirir. Akım kesme işlevini ise bağlı bulunduğu cihaz gerçekleştirir.
 • Enerji Sensörü Nerede Kullanılır?

  • Sensörler, sahip olduğu fonksiyonlarına ve tasarımlarına göre gruplara ayrılır. Kullanım alanları da bu özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Sensör çeşitleri içerisinde yer alan enerji sensörleri elektrik devrelerinde, elektrikli ve elektronik cihazlarda kullanıma uygun ürünlerdir. Sahip olduğu özellikler dahilinde çeşitli ölçüm türlerine sahip olan sensörler görünen enerji, aktif ve reaktif enerji, akım ve gerilim değerlerinde meydana gelen değişiklikleri algılar. Bu durumu hem cihaza hem de kullanıcıya bildirerek durum takibi yapılmasını kolaylaştırır.
 • En İyi Enerji Sensörü Hangisidir?

  • Enerji sensörlerinin kutup sayısı ve düzenlerinin yanı sıra ölçebildikleri akım değerleri de üründen ürüne farklılık göstermektedir. Bu nedenle enerji sensörleri içerisinde en iyisi bu demek doğru bir yönlendirme olmaz. Bir sistem için yeterli olan sensör özellikleri bir başka sistemin gerekliliklerini karşılamayabilir. Bu nedenle sensör tercihi, kullanım alanına ve amacına uygun şekilde yapılmalıdır.
  • Marka bazında değerlendirmek gerekirse Schneider ürünleri hem fonksiyon hem de kalite bakımından ön plana çıkar. Bunlar içerisinde Schneider A9MEM1593 2000A 3P/3P+N Powertag Enerji Sensörü modelinin maksimum akım değeri 2000A, temel akımı 300A, başlangıç akımı 1200mA, doygunluk akımı ise 4000A değerindedir. Bu ürün Acti9 ve TeSys serileri ile uyumlu olup, ürüne özel uygulamalar enerji yönetimi, güç faktörü, aşırı yük alarmı, yük ve devre izleme olarak belirtilebilir. Schneider A9MEM1561 63A 1P+N Powertag Enerji Sensörü modeli ise maksimum 63A akım izleme değerine sahip olup, wifi desteği sayesinde bilgisayarlar gibi çeşitli cihazlarla bağlanarak akım değerlerinin izlenmesi ve takip edilmesi sağlanabilir. Hem sensör hem de akımmetre özelliğine sahip olan bu ürün, fiyatı bakımından da kullanıcıları memnun bırakır.
  • En iyi Schneider enerji sensörü modelleri Elektromarketim.com’da. Ürün özelliklerini karşılaştırarak kullanımlarınıza en uygun Schneider sensör modelini belirleyebilir, sistem güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.