Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Anemometre Çeşitleri


Anemometre, rüzgar hızını ve bazen rüzgarın yönünü ölçmek için kullanılan bir cihazdır. "Anemos" (rüzgar) ve "metron" (ölçüm) kelimelerinden türetilmiştir. Rüzgar ölçer anemometre birçok sektörde kullanılır.


Anemometreler çeşitli sensörler ve teknolojiler ile ölçüm işlemlerini gerçekleştirir. En yaygın olanı, rüzgarın dönme enerjisini elektrik sinyaline dönüştüren dönme tipi anometre çeşitleridir. Bu cihazlar, bir pervane sistemine sahiptir. Rüzgar, pervanelere çarptıkça, anemo metre döner ve bu dönüş, rüzgarın hızını doğrudan ölçer.


Anemometre çeşitleri, model ve özellikleri bakımından farklı tiplere sahiptir. Her bir rüzgar ölçüm cihazı farklı avantajlar bulundurur. Elektromarketim’i ziyaret ederek, çeşitli anenometre modellerine sahip olabilirsiniz.

     Rüzgar Hızı Ölçer Anemometre


Rüzgar hızı ölçer anemometre, kadar çeşitli alanlarda kullanılan bir cihazdır. Rüzgar hızını ölçen alet sayesinde hem hız hem de rüzgar yönü bulunabilir. Rüzgar hızı ölçme işlemi birçok sektörde uygulanan bir işlemdir. Bu işlemler için ise rüzgar hızı ölçen alet tercih edilir ve böylelikle, kullanılan uygulamalardaki işlemler daha verimli hale gelir. Rüzgar hızı ölçen cihaz çeşitleri, farklı modelleri ile Elektromarketim’de.

     Mini Anemometre


Mini anemometreler, taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı açısından küçük boyutlarda üretilir. Mini anomometre, cep boyutunda tasarlanır ve rüzgar hızını, sıcaklığı ve bazen diğer meteorolojik verileri ölçmek için kullanılır. Pil ile çalışan ve dijital ekranları bulunan mini rüzgar hız ölçer cihazları, birçok ufak uygulamalarda tercih edilir. Mini anamometre çeşitleri için Elektromarketim’i ziyaret edebilirsiniz.

     Pervaneli Anemometre


Pervaneli anemometre, geniş bir kullanım alanına sahip olan hassas ölçüm cihazlarıdır. Pervaneli anemometreler, dönme prensibine dayanarak çalışırlar. Pervaneli anemometreler, bir pervane aracılığıyla rüzgar hızını ölçer. Bu pervane, rüzgarın etkisiyle döner ve dönüş hızı, rüzgar hızını belirlemek için kullanılır. Pervaneli rüzgarın hızını ölçen cihaz, yüksek hassasiyetleri ve güvenilirlikleri sayesinde birçok uygulamada tercih edilir. En uygun pervaneli rüzgar ölçer fiyat seçenekleri Elektromarketim’de.

     Anemometre Rüzgar Ölçer Özellikleri


Anemometreler, rüzgar hız ve yön ölçer cihazlardır. Bu cihazların birçok özelliği vardır. Anonemetre çeşitlerinin temel özelliklerinden biri, rüzgarın hızını doğru bir şekilde ölçme özellikleridir. Bu özellik, çoğu rüzgar ölçer cihazında bulunur. Bazı anemometreler, sabit anemometre olarak bilinir. Taşınabilir yapıda olmayanlara sabit denilir.


Rüzgar ölçen aletler taşınabilirlik ve dayanıklı yapılara sahiptir. Özellikle saha çalışmaları, açık havalar ve benzeri durumlar için tasarlanmış anemometreler, hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bazı anemometreler, rüzgar şiddeti ölçer özelliklerine ek farklı özelliklere de sahiptir. Örneğin, sıcaklık, nem, barometrik basınç gibi verileri ölçebilir veya verileri kaydedebilirler. Anemometrelerin bir diğer özelliği, kullanım kolaylığı ve okunabilirliğidir. Çoğu, dijital anemometre olarak tasarlanır ve veriler ekranlarda kolayca okunabilir. Ayrıca, anemometre kalibrasyonu da çok kolaylıkla yapılabilir. Siz de Elektromarketim’i ziyaret ederek, en ucuz anemometre fiyatları fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Anemometre Kullanım Şekli


     Anemometre kullanım tekniği oldukça kolay olmasına rağmen, çeşitli adımların uygulanmasını gerektirir. Peki, anemometre ile ölçüm nasıl yapılır?


     Anemometrenin pilinin takılı olduğundan ve çalışır durumda olduğundan emin olunmalıdır.


     Cihazın ölçüm sensörlerinin temiz olmalıdır.


     Rüzgar yönünü gösteren araç, ölçüm yapılmak istenilen alana doğru bir şekilde konumlandırılır.


     Anemometre rüzgarın yönüne doğru tutulur.


     Dönme tipi anemometrelerde, sensörlerin dönüş hızını ölçmek için bir süre beklenmelidir.


     Anemometrenin ekranında rüzgar hızı veya diğer ölçümler gösterilir.


     Ölçülen değerler kaydedilir.


     Sürekli izlemeler için, anemometrenin kayıt özelliğini kullanılabilir.

Anemometre Kullanım Alanları


     Anemometre rüzgar ölçen alet çeşitleri, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Çeşitli endüstrilerde ve uygulama alanlarında kullanılırlar.


     Meteoroloji istasyonları, hava durumu tahminleri yapmak ve meteorolojik verileri toplamak için rüzgar yön ölçer çeşitlerini kullanabilir.


     Denizcilik sektöründe gemilerin ilerlemesinde, rüzgar hızı ve yönü için anemometre kullanılabilir.


     Havaalanlarında pistteki rüzgar şiddetinin ölçülmesi için anemometreler kullanılır.


     Tarım sektöründe rüzgarın bitkiler üzerindeki etkilerini belirlemek için anemometreler kullanılır.


     Endüstriyel alanlarda, rüzgar hızı ve yönetimi çeşitli endüstriyel süreçlerin kontrolünde önemlidir ve bu sebeple, rüzgar ölçüm aleti kullanılır.

En İyi Anemometre Rüzgar Ölçer Markaları


Anemometreler, birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. En iyi anemometre rüzgar ölçer markaları arasında, yüksek kalite, doğruluk ve dayanıklılık sunan markalar öne çıkar. Bu markalar uzun süredir ve güvenilir ürünler sunan markalardır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun çeşitli modeller sunarlar.

Unit Anemometreler


Unit çeşitli test ve ölçüm cihazları konusunda önde gelen markalardan biridir. Yüksek kaliteli sensörlere ve sağlam yapıya sahip anemometreler de üretir. Unit anemometreler, geniş ölçüm aralıkları ve doğruluklarıyla birçok alanda kullanılır. Unit marka anemometre rüzgar ölçer çeşitleri Elektromarketim’de.

Mastech Anemometreler


Mastech, anemometrelerde geniş ürün yelpazesine sahiptir. Mastech anemometreler, hassas ölçümler için güvenilir bir seçenektir. Dayanıklı yapıları ve kullanıcı dostu tasarımları ile profesyonellerin tercihleri arasında yer alırlar. Mastech marka anemometreler, en uygun rüzgar ölçüm cihazı fiyatları ile Elektromarketim’de sizleri bekliyor.

Popüler Anemometre Modelleri


Birçok popüler anemometre modeli bulunur. Bu modeller, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine hitap edecek kadar çeşitlidir. Birçok popüler model, rüzgar hızını ölçmenin yanı sıra farklı verileri de ölçebilir. Her bir marka ve model farklı avantajlara ve özelliklere sahiptir. Elektromarketim’den en popüler anemometre modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

     Unit UT363 Mini Dijital Rüzgar Hızı Ölçer Anemometre


Unit UT363 mini dijital rüzgar hızı ölçer anemometre, Unit markasının ürettiği bir test cihazıdır. Dijital bir anemometre modeli olan UT363, sıcaklık ve 30m/s'ye kadar rüzgar hızı ölçümlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.


Manyetik algılama teknolojisi sayesinde hava akış hızını LCD ekranında görüntüler ve bu ekran, LED arka ışığı ile okuma işlemini kolaylaştırır. Ayrıca, 5 dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir. Bu özellik istendiğinde iptal edilebilir. Düşük pil göstergesi, pilin durumunu kolayca kontrol etmeyi sağlar.

     Unit UT362 Dijital Rüzgar Hızı Ölçer Anemometre


Unit UT362 dijital rüzgar hızı ölçer anemometre, geniş kullanım alanına sahip ve çeşitli ölçüm birimleriyle çalışabilen bir anemometredir. Bu cihaz, rüzgar hızını, rüzgar sayısını ve sıcaklığını hassas bir şekilde ölçebilir. Ayrıca, maksimum, minimum ve gerçek zamanlı rüzgar hızı modlarına sahiptir.


Özellikle kompakt tasarımı, kullanıcıya kolay taşıma ve rahat çalışma imkanı sunar. LCD ekranında geniş bir yelpazede ölçüm değerlerini gösterir ve LCD arka ışık özelliği ile aydınlatmanın yetersiz olduğu alanlarda rahat ölçüm yapma olanağı sağlar. Otomatik kapanma özelliği sayesinde, 10 dakika kullanılmadığında kendiliğinden kapanır.

     Mastech AM-802 Rüzgar ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı


Mastech AM-802 rüzgar ve sıcaklık ölçüm cihazı, üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Dış koşullardan alacağı darbelere karşı dirençli olması, uzun ömürlü çalışma performansı sunmasını sağlar.


Endüstriyel alanlar ve sanayi tesisleri gibi birçok alanda kullanım alanı bulan Mastech AM-802 hem profesyonel hem de amatör kullanıcılar için uygundur. Özellikleri arasında hissedilen sıcaklık hesaplama özelliği bulunur. Ayrıca, rüzgar hızını km/saat, mph, m/s, fps ve knot birimlerinde ölçebilme yeteneğiyle farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilir.

     Unit UT363BT Bluetooth Bağlantılı Mini Anomemetre


Unit UT363BT bluetooth bağlantılı mini anemometre, hızlı ve pratik bir şekilde rüzgar hızını ölçen cihazdır. Bluetooth özelliği sayesinde veri aktarım işlemleri oldukça kolaydır. Rüzgar hızı ölçüm aralığı 0 ile 30 metre/saniye arasındadır ve hassasiyeti ±(5%+0.5) olarak belirlenmiştir. Unit UT363BT, hızlı sonuçları ile kullanıcıların rüzgar ölçüm işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmesine olanak tanır.

     Unit UT363S Mini Dijital Rüzgar Hızı Ölçer Anemometre


Unit UT363S mini dijital rüzgar hızı ölçer anemometre, geniş kullanım alanına sahip olan bir dijital anemometredir. Bu cihaz, m/s, km/sa, ft/dak, deniz mili, mil/saat, ℃ / ℉ gibi çeşitli ölçüm birimleri ile çalışabilir. Kompakt tasarımı sayesinde kullanıcıya kolay taşıma ve rahat çalışma imkanı sunar. Hassas ölçümler için geliştirilmiş olan rüzgar hızı sensörü bulunur.


Rüzgar hızı ölçer, maksimum, minimum ve ortalama modlarına sahiptir ve veri tutma fonksiyonu ile kullanıcılara daha fazla esneklik sağlar. Hava akış hızını ve sıcaklığını geniş LCD ekranında net bir şekilde görüntüler. Aşırı yük göstergesi ve düşük batarya göstergesi gibi özellikler, güvenli kullanımı destekler.

En Uygun Anemometre Fiyatları


Anemometre fiyatları, anemometrelerin modellerine ve ek özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Her bir başka modeldeki anemometre fiyat açısından da farklıdır. Elektromarketim’de ise her bütçeye uygun anemometre bulmanız mümkündür. Ziyaret ederek size uygun olan anemometre modelini, en uygun fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Birbirinden kaliteli rüzgar ölçüm cihazları Elektromarketim’de.

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim’in test cihazları modellerindeki fiyat avantajlarından, her zaman yararlanabilirsiniz. Elektromarketim, en uygun fiyatlara sahip test cihazlarını sizlere sunar.


     Elektromarketim'deki alışverişleriniz, çeşitli güvenli ve hızlı ödeme seçenekleri ile kolayca tamamlanır.


     Elektromarketim, toplu alımlarınız için özel fiyat teklifleri sunmaktadır. Elektrotoptan sistemi aracılığıyla bu avantajlı tekliflerden faydalanabilirsiniz.


     Elektromarketim müşteri hizmetleri ekibi, sorularınızı anında yanıtlayarak ve hızlı çözümler sunarak, size destek olur.


     Elektromarketim'in Bişeysorcaktım sistemi üzerinden her ürün hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. “Anemometre ne işe yarar?” olmak üzere tüm teorik ve teknik sorularınızı sorabilirsiniz.

Anemometreler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Anemometre Nedir?

  • Anemometre nedir? Anemometre, rüzgar hızını ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Peki, anemometre ne demek? "Anemos" (rüzgar) ve "metron" (ölçüm) kelimelerinden türetilen bir kelimedir. Anemometreler, sensörler veya pervaneler kullanarak rüzgar hızını ölçerler.
 • Anemometre Nasıl Kullanılır?

  • Anemometre, rüzgarın yönüne doğru tutularak kullanılır. Rüzgar anemometre sensörlerine doğru gelir ve sensörlerin dönme hızı ölçülür. Dönme tipi anemometrelerde bu dönme hızı, rüzgarın hızını belirlemek için kullanılır. Ölçülen değerler anemometrenin ekranında gösterilir.
 • Anemometre Nerelerde Kullanılır?

  • Anemometreler meteoroloji, denizcilik, havacılık, tarım, enerjisi santralleri, endüstriyel tesisler ve birçok diğer alanda kullanılır.
 • En İyi Anemometre Hangisidir?

  • En iyi anemometre, kriterleri arasında doğruluk, hassasiyet, dayanıklılık ve ek özellikler yer alır. Birçok farklı marka ve model, çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanır. İhtiyaca en uygun olan, en iyi anemometre demektir.
 • Rüzgar ölçen alete ne denir?

  • Rüzgar hızını ne ölçer? Rüzgar ölçen alete "anemometre" denir. Anemometre, rüzgar hızını ve rüzgarın yönünü ölçmek için kullanılır.
 • Anemometre birimi nedir?

  • Anemometre birimi metre/saat (m/s), kilometre/saat (km/s) veya mil/saat (mph) birimlerinde bulunur. Ayrıca, °C veya °F birimleri de mevcuttur.
 • Ultrasonik anemometre nedir?

  • Ultrasonik anemometre, rüzgar hızını ve yönünü ölçmek için ultrasonik ses dalgalarını kullanan bir tür anemometredir. Geleneksel mekanik sensörlere göre daha hassas ölçümler yapabilirler ve daha karmaşık ölçüm sistemlerine sahiptirler. Ultrasonik anemometreler, meteoroloji istasyonlarından bilimsel araştırmalara kadar çeşitli alanlarda kullanılır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.