Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
 • Planya Makinesi Nedir?

  • Planya makinesi; ahşap, talaş ve keresteleri ince bir tabaka halinde kesen yani rendeleyen makinedir. Planya makinesi sayesinde yüzeyler istenilen kalınlığa ve pürüzsüzlüğe getirilmektedir. Planya makinesi çeşitleri kesme ve rendeleme işleminin dışında, cumba ve yüzey açma gibi işlemler de yapabilmektedir. Bu işlemleri yanal olarak dönen kesici bir bıçak ile yapmaktadır. Makineler ve el aletleri içerisinde olan planya makinası, kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır.
 • Planya Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Planya makineleri ahşap işlerinde kullanıldığı için ahşap planya makinesi olarak da adlandırılabilirler. Planya makine çeşitleri, el planya makinesi ve kalınlık makinası olarak ikiye ayrılmaktadır. Kalınlık ve planya makinası ürünlerinin hepsi, marangozlukta sıkça kullanılan ürünlerdir.

  • El Planya Makinesi

  • El planyasi makineleri, ahşaplarda talaş kaldırma yani kereste silme işlemi yapan makinelerdir. Ahşap üzerindeki istenmeyen yüzeyleri kaldırarak düzeltilmesini sağlarlar. El planyası çeşitleri, çalışma şekli bakımından birbirlerinden farklı olabilirler. Akülü, mekanik ve elektrikli el planyaları olmak üzere üç sınıfa ayrılırlar.
  • Akülü El Planyası: Akülü el planya makinesi, çalışmak için aküsüne elektrik enerjisi depolar. Bu depolama işlemini ise aküyü şarj ederek yapmaktadır. Akülü el planya makinesi kablosuz olup, prize ihtiyaç duymaz ve aküsü boşalana kadar rahatlıkla çalışmaya devam eder.
  • Mekanik El Planyası: Mekanik olan ahşap planya makinası, çalışmak için elektrik enerjisinden değil, insan gücünden yararlanmaktadır. Mekanik el planyaları, çalışma prensibinden dolayı daha ufak işlerde kullanılmaktadır.
  • Elektrikli El Planyası: Elektrikli planya çeşidi ise prize bağlanarak çalışmaktadır. Elektrik enerjisini prizden aldığı için priz olmayan alanlarda çalışması mümkün değildir. Elektrikli el planyaları, elektrik kesintisi yaşanmadığı sürece sorunsuz şekilde çalışırlar. Bu el planyaları genellikle daha büyük ve profesyonel işlerde kullanılmaktadır.

  • Planya Kalınlık Makinesi Çeşitleri

  • Kalınlık planya makinesi, planyalar tarafından yüzeyi düzeltilen ahşapların veya iş için kullanılacak parçaların, kalınlığını ve genişliğini düzenleyen makinedir. Planya ve kalınlık makinası hem büyük hem de küçük işletmelerde de kullanılmaktadır. Kalınlık makineleri planyalama tezgahı ile birdir ve kalın ahşapları istenilen düzeyde inceltir. Kalınlık makineleri farklı devirlerde ve güçlerde üretilmektedir.

  • Planya Makinesi Aksesuarları

  • El planyaları ve planya kalınlık makineleri sürekli kullanıldıklarında, bıçakları körelebilmektedir. Bu sebeple bıçakların değiştirilmesi istenirse, harici olarak makine bıçakları satılmaktadır. Bıçaklar, planya aksesuarları içerisine girmektedir.
 • Planya Makinesi Nasıl Kullanılır?

  • Planya makinelerinin çalışma prensipleri farklıdır. Bazıları elektrik enerjisi ile çalışır, bazıları ise çalışmak için insan gücünden yararlanır. Her ne kadar çalışma prensipleri farklı olsa da planyaların kullanım şekli aynıdır. İşlenecek olan parçanın yüzeyine makine ile baskı uygulanarak ileriye doğru hareket ettirilir. Planya kullanılırken, işlem sırasında iş güvenliğinin sağlanması için önlemler alınmalıdır. Eller, planya bıçağının önünde veya üzerinde olmamalıdır.

  • Tezgah Planya Makinesi Nedir, Nerelerde Kullanılır?

  • Tezgah planya makinesi çeşitleri genel olarak ahşap işleme çalışmalarında kullanılır. Üstün performans sunan ürün seçenekleri bulunmaktadır. Tezgah planya makinesi diğerlerinden farklı bir tasarıma sahiptir. Elde kullanımı sağlanamaz. Tezgah üstü bir çalışma alanına sahiptir. İş parçalarını tezgah üzerine getirerek planyalama işlemini yapabilirsiniz. Ahşap ve talaş parçalarını kesme, rendeleme gibi işlemlerini tezgah üzerinde olan planya makinesi ile yapabilirsiniz. Tezgah planya makinesi genelde profesyonel üretim alanlarında tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına fabrika, atölye, üretim tesisleri, hobi atölyeleri gibi örnekler verebiliriz.
 • Planya Nerede Kullanılır?

  • Planyalar marangozlukta ve ahşap işleme işlerinde kullanılmaktadır. Ahşap işleriyle hobi amaçlı uğraşan kişiler tarafından da tercih edilirler. Mobilya üretim alanlarında ve birçok sektörde de kullanımları görülmektedir. El planyası daha çok hareket ettirilmesi zor olan parçalarda kullanılır. Planyalar sadece rendeleme ve talaş kaldırma işlemi yapamazlar. Aynı zamanda yüzeylerde cumba ve oluk açmak içinde kullanılırlar.
 • Planya Makinesi Kayışı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  • Öncelikle hangi planya makinesi ile çalışıyorsanız o markaya ait kayışlara bakmanız gerekmektedir. Bir makine için her zaman aynı üreticiden gelen parça en iyi kullanımı sunar. Makita markasının planya makinesi ise Makita planya kayışlarına bakmak çok doğru olacaktır. Bunun dışında kayış seçiminde en önemli diğer unsur ise teknik yapısıdır. Planya makinesi ile uyumlu olması önemlidir. Boy, ölçü, tip gibi durumların kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • Planya Markaları Nelerdir?

  • Planyalar çeşitli markalar tarafından çeşitli özelliklerle üretilmektedir. Planya makineleri özelliklerine göre farklı modellerdedir. Özellikleri ve modelleri ise planya fiyatları oranlarını etkilemektedir. Planya üreten markaların içerisinde; Makita, Einhell, Proxxon ve Scheppach gibi markalar bulunmaktadır. Örnek verilecek olursa, Makita planya ürünleri güç, kapasite ve çalışma şekli bakımından değişiklik göstermektedir. Bu sebeple fiyatları da farklı olmaktadır. Einhell planya ürünleri de çeşitli özelliklerde üretilir. Einhell markası içerisinde birçok tezgah planya ve el planya ürünleri bulunmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden birçok planya ürünlerine, uygun el planyası fiyatları ile kolayca ulaşmak mümkündür.

  • Planya Makinesi Fiyatları Nelerdir?

  • Genel olarak farklı pek çok planya makinesi çeşidi bulunur. Hepsi özelliklerine ve kullanım alanlarına göre ayrılmaktadır. El planya makinesi kendi içinde çeşitli özelliklerde farklılıklara sahiptir. Bu sebeple fiyat listesi içerisinde değişimler söz konusudur. Tezgah planya makinesi diğerlerine göre daha pahalı olabilmektedir. Bunun sebebi ise daha profesyonel çalışmalar içerisinde kullanılıyor olmasıdır. Aynı zamanda ahşap planya makinesi gibi çeşitler de kendi içlerinde farklı fiyat skalasına sahiptir. Genel olarak fiyat listelerini incelemek isterseniz tüm seçenekleri elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. Planya makinesi fiyatları sizler için en uygun seçenekleri ile bulunmaktadır. Hemen kolayca satın alın ve kapınıza gelsin.
 • En İyi Planya Makinesi Hangisidir?

  • En iyi planya kullanımını sağlayabilmek için birkaç kritere dikkat etmek gerekmektedir. İlk olarak ürünün kullanım alanına uyumunu kontrol edebilirsiniz. Uygulama anında sizlere en iyi çalışmayı sunabilmesi için bu özelliklerde olması gerekir. Sonrasında marka bazlı olarak test edebilirsiniz. Genel olarak kaliteli markaların ürünleri sizlere herhangi bir sorun çıkarmadan kullanım imkanı sunacaktır. Makita planya makinesi gibi pek çok markanın ürün çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar diğerlerine nazaran çok daha uzun ömürlü çalışma sunar. Elektromarketim.com üzerinden tüm planya makinesi çeşitleri ve fiyatları görebilir, kolayca sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.