Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
 • Çanak Disk Nedir?

  • Kesici diskler, çeşitli iş malzemelerinin kesilmesi ve parçalanması ile istenilen ölçülere getirilebilmesi amacıyla kullanılan ürün çeşitleridir. Kullanımları kolay ve pratik olan bu ürünler takviyeli veya takviyesiz şekilde üretilir ve kullanım alanına uygun olarak tasarlanır. Burada takviyeden kasıt, kesme uygulaması esnasında ortaya çıkan yan basıncın sonucunda esneksel kuvvetin etkisi ile iş malzemesinin kırılması gibi durumların önlenmesidir. Bundan dolayı takviyesiz kesici disk modellerinin yalnızca kesme makineleri ile kullanımı önerilir.
  • Kesici diskler üretimlerinde kullanılan malzemelere, tiplerine ve kullanımlarına göre farklı gruplara ayrılır. Çanak diskler de kesici disk çeşitleri içerisinde yer alan ürün modellerinden biridir. İsmini çanak şeklinde olan bombeli tasarımından alır ve kesici bıçakları genellikle elmas emdirilmiş parçalardan oluşur. Bu ürün modellerinin üzerinde aşındırıcı tanecikler bulunur ve kesme işlemini hem güvenli hem de başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeyi mümkün kılar.
  • Tasarımları bakımından elmas çanak disk modelleri segmanlı ve segmanlı dalgalı tip, lazer kaynaklı segmanlı tip, turbo tip ve sürekli tip olmak üzere çanak dişli yapısına göre farklı özellikte üretilmiştir.
  • Segmanlı tip kesici disk: Elmasları arasında boşluk olan en çok tercih edilen testerelerdir. Kenar kısımlarına doğru sinterlenmiş olan elmas tabakaları, sürekli elmas tipi kesicilere kıyasla kesim işlemini daha hızlı bir şekilde yapar.
  • Lazer kaynaklı segmanlı tip kesici disk: Güçlü makinelerde kullanıma uygun olup, plaka ve elmas alaşımıyla güçlü birleşim sunar.
  • Segmanlı dalgalı tip kesici disk: Her elmas segmentinde dalga şeklinde derin çeltiklerin bulunduğu bu kesici diskler, daha az direnç ile pürüzsüz ve hızlı kesim yapabilmeyi kolaylaştırır.
  • Turbo tip kesici disk: Bu disk modelinde gövde ve elmas tabakalarının üzerinde çentikler yer alır. Segmanlı diskler gibi hızlı kesim yaparken, kesilen iş malzemesinin de pürüzsüz olmasını sağlar.
  • Sürekli tip kesici disk: Segmanlı tip kesici kadar hızlı değildir ancak en sert iş malzemelerinin kesim uygulamalarında dahi temiz yüzey elde edilebilmesini sağlar. Elmas tabakası, testeresinin gövdesi etrafında da aynı kalınlıktadır.
  • Bunların yanı sıra zımparalama uygulamalarında kullanılan çanak zımpara diskleri de bulunmakta olup, kesme ve aşındırma işlemlerinde kullanıcıya konforlu çalışma olanağı sunar. Birçok markaya ait farklı özelliklerde tasarlanmış olan kesici taşlar ve aşındırıcılar için Elektromarketim.com’u ziyaret ederek en uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Çanak Disk Nerede Kullanılır?

  • İsmini çanak şeklinde olan tasarımından alan bu disk modelleri, kullanıcıya çeşitli iş malzemeleri üzerinde çalışabilme imkanı sunar. Beton, döşeme taşı, çimento yapıda olan oluk, blok ve kiremit gibi malzemelerin istenilen ölçülerde kesilmesi ve parçalanması uygulamalarında kullanımı tavsiye edilir. Bunların yanı sıra granit, sert beton, briket, mermer, inşaat tuğlası, sırlı kiremit, asfalt ve arduvaz taşı gibi malzemelerde de kullanımı önerilmektedir.
  • Ancak her çanak disk, bu malzemelerin hepsinde kullanıma uygun olmayabilir. Diş yapısı, elmas kalınlığı ve yüksekliği gibi etkenler ürünün kullanım grubunu etkileyebilir. Bu nedenle yapılacak uygulamalar için en uygun elmas çanak disk modelinin belirlenmiş olması önemlidir.
 • En İyi Çanak Disk Hangisidir?

  • Kesici diskler içerisinde yer alan bu ürün modelleri, pek çok iş malzemesinin istenilen ölçülerde, kısa süre içerisinde ve zarar görmeden kesilebilmesini destekler. Piyasada çeşitli markaların üretmiş olduğu kesici disk modelleri bulunur. Makita markası ise bu alanda ön plana çıkan markaların başında gelir. Üretmiş olduğu tek sıra ve çift sıra turbo elmaslı ürünleri, en iyi çanak disk modelleri arasında yer alır. Örneğin; Makita D-62321 180x8.4mm Çift Sıra Elmas Çanak Disk modeli sahip olduğu kaliteli yapısı ile uzun süreli kullanım ömrü sunarken, güçlü ve yüksek performanslı tasarımı sayesinde zorlu uygulamaların kısa süre içerisinde temiz ve başarılı bir şekilde tamamlanabilmesini mümkün kılar.
  • En iyi Makita çanak disk fiyatları ve modelleri elektromarketim.com ’da. Kampanya ve avantajlı fiyatlarımız ile ihtiyacınız olan tüm ürünleri en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.