Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Termal Kamera Nedir?


Termal kameralar test ve ölçü aletleri içerisinde yer alan cihazlardan biridir. Kullanımları bakımından hem ölçüm hem test etmek için tercih edilirler. Çıplak gözle göremeyeceğiniz şeyleri göstermek amacı ile termal özellikli şekilde tasarlanmıştır. IR teknolojisi ile üretilen bu ürünler genel olarak farklı renkler ile ortamda ya da bir cisim üzerinde belirli ölçümleri yaparak göstermektedir. Örneğin sıcaklık ölçümü bunlara bir örnektir.

Termal Kamera Çeşitleri


Termal kamera çeşitleri kullanım alanlarına göre üretilmektedir. Her alanda kullanım sağlanabilmesi için tasarlanmış olan pek çok modeli görebilirsiniz. Genelde hem profesyonel alanda hem de amatör kullanım için uygun modelleri bulunmaktadır.

   Profesyonel Termal Kamera


Profesyonel termal kamera çeşitleri genel olarak iş için tercih edilmektedir. Üretim ve test alanları içerisinde kullanımı sağlanan ürünler olup, kullanıcılara yüksek çalışma performansı sunarlar. Profesyonel termal kamera modelleri, bu iş ile ilgilenen insanların kullandığı ve profesyonel çalışmalarda tercih etmesi gereken ürünlerden biridir.

   El Tipi Termal Kamera


El tipi termal kamera modelleri genel olarak iki alanda da tercih edilmektedir. Çalışma sahaları içerisinde oldukça kullanışlı bir ürün olup, el tipi olması ile kolay taşınabilmektedir. Hem profesyonel hem de amatör olarak el tipi termal kamera modellerini kullanabilirsiniz.

   Termal Görüntüleyici Kamera


Termal görüntüleyici kamera harici olarak da kullanılabilen ürünlerdir. Üzerinde bulunan ekran ile denetimi yapılmaktadır. Termal kameraların görüntülerini ekran üzerinden direkt kontrol etmenizi sağlar.

   Akıllı Telefonlar için Termal Kamera


Akıllı telefonlar için kullanımı sağlanan harici bir kamera modelidir. Android telefonlar ile birlikte kullanımları sağlanmaktadır. Telefon girişine takılarak termal kameranın çektiği alanı telefon üzerinden kontrol edebilirsiniz. Pratik kullanımlar için oldukça kullanışlı bir termal kamera modelidir.

Termal Kamera Özellikleri


   Termal kamera özellikleri bakımından oldukça önemli işlemlerde kullanılır. Genel olarak gözle göremediğimiz belirli şeyleri bize kamerası ile kolayca göstermektedir. Termal görüntüleme yöntemi pek çok işlem için kullanılabilmektedir. IR enerjisi kullanarak farklı renkler ile bize ölçüm işlemi yapmayı sağlamaktadır.


   Elektrik sektörü içerisinde termal kamera kullanımını görebilirsiniz. Elektrik akımının geçişini kontrol edebilmenizi sağlayan özelliklere sahiptir. Aşırı yük gibi durumlarda termal kameranın verdiği renk değerlerinden tespit edebilirsiniz.


   İnşaat sektörü içerisinde de kullanımları yaygındır. Çelik yapıların metal yoğunluğunu tespit edebilmek adına sıva altı kontrolü de yapabilmektedir. Aynı zamanda rutubet ve küf gibi sıva altında kalan durumların kontrollerini de termal kamera ile yapabilirsiniz.


   Termal kamera fotoğraf çekme özelliğine de sahiptir. Bu sayede pek çok alanda kayıt alma işlemi de sunar. Fotoğraf üzerinden açık renkli olan alanları soğuk bölgeler olarak analiz edebilirsiniz. Koyu renkler ise genelde sıcaklığın yoğun olduğu bölgelerde karşımıza çıkar. En soğuk alanda mavi rengini görebilir, en sıcak bölgede ise sarı rengi karşımıza çıkar. Ortam sıcaklık dereleri genel olarak mavi, sarı ve kırmızı renklerde görülmektedir.


   Yüzeyler üzerindeki sıcaklık değerlerini ölçme işlemlerinde de kullanılır. Elektronik optik cihazların sıcaklık durumu kontrolü için termal kamera çeşitleri tercih edilmektedir. Üstün çalışma performansları ile alanın kontrolünü en iyi şekilde yapmanıza olanak sunarlar.

Termal Kameraların Kullanım Alanları


Termal kameraların kullanım alanları oldukça geniştir. Termal kamera ne işe yarar ve nerede kullanılır gibi sorular sıkça karşımıza çıkıyor. Profesyonel ve amatör olarak kullanımı sağlanan bu ürünleri pek çok alanda tercih edebilirsiniz. Kısaca kullanım alanları ise;


   Termal kamera kullanım alanları denildiğinde aslında son dönemde aklımıza ilk gelen ateş ölçme işlemidir. Pandemi döneminde havaalanları, toplu taşıma gibi yerlerde termal kamera ile ateş ölçümü yapılmıştı. Hepimiz bu dönemlerde aslında termal kamera kullanımını direkt olarak görmüştük.


   Buhar, sıcak su, sıcak hava bulunduran sistemler ve basınçlı gaz gibi kontrollerin yapılmasında kullanımları sağlanmaktadır.


   Elektrik sistemlerinde kontrollü bir çalışma için panoların içlerinde de test işlemi sunar. İletim hatlarında aşırı yükleme durumları söz konusu olursa, termal kamera ile bunu kolayca test edebilirsiniz.


   Motor ve rulman gibi dönen parçaların yağlanmaması durumunda sürtünme meydana gelmektedir. Bu sürtünmenin tespit edilmesi adına da termal kamera kullanımı sağlanabilmektedir.


   Çalışma alanları, konut, işyerleri gibi binalar içerisinde enerji verimliliğin ölçümlenmesinde termal kamera tercih edilir. Enerji sarfiyatı ne durumda ve düzenlenmesi için gerekli olan şeylerin tespit edilmesinde yardımcı olurlar.


   Nemli alanlarda su kaçağı varsa ya da rutubet durumunun kontrolü için termal kamera tercih edebilirsiniz.

Termal Kamera Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


    Termal kamera özellikleri bakımından farklı şekillerde üretilmektedir. Seçim aşamasında ilk olarak nerede kullanım sağlayacağınıza karar vermelisiniz.


    Termal görüntüleme işlemleri için kullanım alanları oldukça önemlidir. Her alanda kullanımı sağlanan ürünler olmadıklarından buna dikkat edebilirsiniz.


    Termal kamera kullanım alanları kontrol edildikten sonra ise özellikleri ve tipi açısından seçim yapabilirsiniz.


    El tipi termal kamera ya da kızılötesi termal kamera gibi farklı modelleri görebilirsiniz. Tiplerine ve teknik yapılarına göre seçiminizi yapabilirsiniz.


    Aynı zamanda marka bazlı olarak da seçim aşamasında dikkat etmenizi öneririz.


    Unit termal kamera modelleri pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Unit gibi kaliteli markaların ürünlerini tercih ederseniz çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

En İyi Termal Kamera Markaları


Termal kamera markaları arasında en sık duyduğumuz Unit markasıdır. Genel olarak test ve ölçüm aletlerinde üstün performans kalitesi sunan ürünleri üretmektedir. Unit termal kamera da markanın popüler ürünleri içerisinde yer almaktadır. Sektör içerisinde Unit ürünleri ile hem yüksek performans hem de pratik kullanım sağlayabilirsiniz. Uzun ömürlü çalışma şekilleri ile Unit termal kamera modelleri sizlere en iyi termal kamera kullanımını sunacaktır. Isı kamerası olarak da bilinen bu ürünleri sayfamızdan kolayca bulabilirsiniz.

Termal Kamera Fiyatları


Termal kamera fiyatları genel olarak oldukça uygun seçeneklerdedir. Fiyat performans açısından en iyi kullanımı sunan termal kamera modellerini sayfamızda görebilirsiniz. Genel olarak teknik yapılarına ve türlerine göre fiyatlarında değişimler söz konusudur. Profesyonel termal kamera fiyatları diğerlerine göre daha fazla olabilmektedir. Fakat kendi içlerinde genel olarak uygun seçenekleri bulunur. Termal kamera en ucuz fiyat seçenekleri ile sayfamızda bulunuyor. Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak termal kamera en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Neden Elektromarketim.com ‘dan Almalısınız?


1.  Elektromarketim’de bulunan tüm ürünler en iyi markaların ürün çeşitleridir.


2.  Test ve ölçü aletleri arasında en iyi marka olarak bilinen Unit ürünleri elektromarketim’de bulunmaktadır.


3.  Sizlere en iyi kullanımı sunan ürünleri sayfamızdan kolayca bulabilirsiniz.


4.  En uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilir, pek çok alanda da rahatça kullanımlarını sağlayabilirsiniz.


5.  Aynı zamanda pek çok fırsata da sahip olabilirsiniz.


6.  Elektropuan sisteminden yararlanarak her alışverişinizden sonra kazandığınız puanları indirim olarak pek çok alanda kullanabilirsiniz.


7.  Her alışverişinizde en uygun fiyatı her zaman yakalayabilirsiniz.


8.  Termal kamera fiyatları en uygun seçenekler ile bularak, güvenli ödeme yöntemlerimizi kullanıp direkt satın alabilirsiniz.


9.  Hızlı teslimat yollarımız ile de kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Termal Kameralar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Termal Kamera Gece Gündüz Çalışır Mı?

  • Termal kamera hangi amaçla kullanılır ise ona göre özelliklerinde değişim olabilmektedir. Gece kullanımını olan modelleri görebilirsiniz. Her iki özelliğinde olduğu termal kamera modelleri bulunmaktadır. Hem gece hem de gündüz çalışmalarınızda kullanımları rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
 • Termal Kamera Nasıl Çalışır?

  • Termal kamera çalışma şekli oldukça kolaydır. Genel olarak üzerinde bulunan düğmeler ile çalıştırma ve kontrol işlemleri yapılmaktadır. Kolay kullanımları ile pek çok alan içerisinde karşımıza çıkarlar. Çalışma şekilleri tamamen termal görüntüleme işlemini sunmaktadır.
 • Termal Kamera Neleri Görür?

  • Termal kamera, halk arasında ısı kamerası olarak da bilinmektedir. Genel olarak ısı derecelerini ölçme işlemlerinde kullanımları sağlanan ürünlerdir. Oldukça kullanışlı olup, pek çok alanda kaliteli çalışma imkanı sunarlar. Sıcaklık, sürtünme, nem, küf, sıva altı çatlak gibi işlemlerin kontrollerini yapabilir. Kızılötesi termal kamera modelleri ile bu işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Termal Kamera Kaç Metreye Kadar Göstermektedir?

  • Termal kameralar modellerine göre etki alanlarından değişimlere sahiptir. Genelde kamera ile kontrol edildiği için alana yakınlık çok daha iyi bir sonuç vermektedir. Fakat fonksiyonel olarak geniş bir tesir alanına sahipse o zaman kullanımından değişimleri görebilirsiniz.
 • Termal Kamera Karanlıkta Çalışır mı?

  • Termal kameralar genel olarak sıcaklık değerleri gibi ölçüm işlemleri için kullanılır. Bu sebeple gördüğü alanları bu şekilde yorumlar. Alanda sıcaklık ölçümü için cismin şeklini tanımasına gerek yoktur. Normal bir kamera gibi düşünülmemesi gerekmektedir. Bu sebeple karanlıkta da kullanımı sağlanabilir. Farklı modelleri de bulunur, sadece gündüz ya da sadece gece için olanları görebilirsiniz. Aynı zamanda hem gece hem de gündüz görüşü olanlarda bulunmaktadır.
 • Termal Kamera ile Neler Yapılabilir?

  • Genel olarak termal kameralar ölçme işlemlerinde kullanılan ürünlerdir. Ölçü aletleri arasında yer alan kaliteli kullanımlı ve yüksek performanslı cihazlardır. Termal kamera genelde ısı kamerası olarak kullanılsa da farklı işlemlerde de karşımıza çıkar. İnşaat sektörü içerisinde sıva altı kontrolleri, elektrik sektöründe aşırı akım ölçümü, binalarda oluşan küf ve nem oranları gibi pek çok işlemi yapabilmektedir.
 • Termal Kamera Gündüz Çalışır mı?

  • Evet, termal kameralar gündüz de çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Herhangi bir problem yaşamadan gündüz ve gece ölçümler de termal kamera kullanımını sağlayabilirsiniz.
 • Termal Kamerayı Kimler Kullanır?

  • Kullanım alanları bakımından herhangi bir sınırlandırma söz konusu değildir. Genel olarak hepsi ihtiyaca bağlı kullanılabilen ölçü aletleridir. Genel olarak elektrik sektörü, elektronik cihaz üretimi, inşaat alanları, güvenlik sistemleri gibi alanlarda kullanılır. Buralarda görevli olan kişilerin kullanması gerekli ürünlerden biridir. Bunun dışında amatör kullanımlar için bireysel çalışma alanlarında da karşımıza çıkar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.