Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
 • Termal Kamera Nedir?

  • Birçok alan içerisinde kullanımları sağlanan termal kamera modelleri bulunmaktadır. Genel yapıları bakımından test ve ölçü aletleri içerisinde yer almaktadırlar. Termal kamera çeşitleri, görüntüleme yöntemi olarak göz ile görülmeyen RI enerjisini esas alarak, görüntüleyebilen bir üründür. IR enerjisine göre meydana gelen renkler ve şekillerin belirlemiş olduğu görüntüleme sistemine sahiptir.
  • Elektrik sektörleri içerisinde kullanımları bulunan ürünlerdir. Elektriksel olarak problemlerin tespit edilmesinde kullanımları sağlanmaktadır. Elektrik akımının geçişi esnasında materyalde oluşan ısınma termal kamera ile gözlenebilmektedir. Problem tespit çalışmalarında tercih edilmektedirler. Aşırı yük durumunda olan güç transformatörü, kablo, kontak noktası ve kapasitör üzerinde termal kamera ile gözlem yapılabilmektedir. Termal kamera ile gözlenerek, ısınmış olan noktaların problemlerini fark etmenize olanak sunar. Aynı zamanda elektriksel ölçüm yapmadan da kolayca tespit etmenizi sağlamaktadır.
  • İnşaat alanları içerisinde de kullanımları sağlanabilen ürünlerdir. Termal kamera çeşitleri, inşaat mühendislerinin alanda çalışırken tercih ettikleri ürünlerden biridir. Çelik yapılarda bulunan metal yoğunluğu termal kamera yardımı ile anlayabilirsiniz. Sıva altında oluşabilecek olan küf, nem ya da çatlakların tespitleri için de kullanımları sağlanmaktadır.
  • Termal Kamera Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak termal kamera modelleri oldukça kullanışlıdır. Birçok alanda ölçüm yapabilmek için kolaylık sunarlar. Tasarımları bakımından görüntülenme sistemine sahiptir. Değerleri kamerası yardımı ile direkt olarak size göstermektedir. Çalışma alanlarında herhangi bir bağlantı yapmadan ölçüm yapabilmenize yardımcı olurlar. Aynı zamanda bu cihazların çektiği fotoğraflarda sıcak bölgeler açık renk, soğuk bölgeler ise koyu renkli şekilde gösterilir. Renk ve şekillere göre ölçüm şekline sahiptir. En soğuk bölge mavi, en sıcak bölge sarı olarak verilmektedir. Ortamın sıcaklığına göre de maviden sarıya doğru bir geçiş olmaktadır. Sarıdan da kırmızıya doğru giden sıcaklık değerleri görebilirsiniz.
 • Termal Kamera Nasıl Çalışır?

  • Çalışma prensipleri bakımından termal kamera modelleri, elektromanyetik spektrumdaki kızılötesi dalgaları göstermektedir. Bu dalgaların boyutlarını görerek, kullanıcıya sunmaktadır. Genel olarak -273 derece üzerinde olan tüm maddeler çevreye termal bir enerji yaymaktadır. Bu sayı aynı zamanda 0 kelvin değere de eşit olmaktadır. Termal enerji insan gözünün göremediği bir kızılötesi alanda yayılarak çalışır. Bu kızılötesi kullanımı da termal kamera ile mümkün hale gelmektedir.
  • Termal kamera sistemleri genel olarak insanların gözlerinde görülmeyen küçük noktaları da görmektedir. Bu küçük noktalar büyük problemlerin doğmasına sebep olmaktadır. Erken alınan bir önlem için termal kamera çeşitleri kullanılabilir. Termal kamera çeşitleri son zamanlarda akıllı telefonlar ile uyum içinde olması sebebiyle de ilgi görmektedir. Belirli modellerinde telefon ya da bilgisayara bağlayabilme özellikleri bulunur. Bu şekilde verileri aktarma işlemleri de daha kolay gerçekleşmektedir.
  • Termal Kamera ile Hastalık Testi Yapılır mı?

  • Özellikle son dönemler içerisinde ateşli bulaşıcı hastalıkla yayılmıştır. Termal kameralar insan üzerinde de eğer yüksek ateşli ise sizlere göstermektedir. Herhangi bir temasa gerek kalmadan direkt olarak termal kameralar ile ateş derecesini kolayca anlayabilirsiniz. Pandemi sürecinde de aslında termal kamera modelleriyle sıkça karşılaştık. Alışveriş merkezleri, havaalanlarında termal kameralar bulunmaktadır. Bu şekilde gelenlerin ateşlerini kolayca ölçülebilmektedir.
 • Termal Kameralar Nerede Kullanılır?

  • Kullanım alanlarında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. İhtiyaca bağlı olarak pek çok alan içerisinde kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Termal kamera modelleri genel olarak birçok çalışma yerinde karşımıza çıkmaktadır.
  • İlk olarak buhar, gaz, sıcak su ve sıcak hava taşıyan sistemler üzerinde kaçak tespiti yapmak için kullanılabilmektedir.
  • Elektrik panoları üzerinde, aşırı yüklenen enerji sistemlerinde, iletim hatları içerisinde kullanılabilmektedir. Gereğinden fazla yüklenip ısı yaratan yerleri tespit etmeyi sağlar.
  • Rulman, dönen parça ve motor üzerinde yağlanma durumlarını tespit etmenize olanak sunar. Yağlamaması ile kaynaklanabilecek sürtünme riski de ortadan kaldırılır.
  • İş merkezi, bina gibi alanlar içerisinde enerji verimliliğini ölçmek için de kullanımları sağlanabilmektedir. Enerji sarfiyatlarının düzenlenmesi için sorunlu olacak bölgelerin tespitini de sağlar.
  • Su kaçağı ve nem kontrolü için de kullanımları sağlanabilmektedir.
 • Termal Kamera Markaları Nelerdir?

  • Birçok alanda kullanımı sağlanan pek çok test ve ölçü aleti bulunmaktadır. Termal kamera da bu çeşitler arasında yer alan ürünlerden biridir. Genel tasarımları bakımından termal kamera çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Kaliteli markaların ürün çeşitleri ile daha uzun ömürlü bir çalışma imkanı yaratabilirsiniz. Test ve ölçü aleti denildiğinde akla ilk gelen marka ise Unit markasıdır.
  • Unit Termal Kameralar

  • Unit test ve ölçü aletleri alanında en iyi kullanımı sunan markalardan biridir. Üstün çalışma performansı ve verimli kullanımları ile kullanıcıların ilgi odağı haline gelmişlerdir. Genel olarak termal kamera modellerinde de en sık karşımıza çıkan Unit termal kamera modelleridir. Unit termal kamera çeşitleri ile birçok alanda kolay bir çalışma imkanı sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.