Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 240 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
 • Yumuşak Yol Verici Çeşitleri ve Fiyatları

  • Yumuşak yol vericiler bir diğer adı ile soft starter verilmektedir. Asenkron motorları ile yarı iletken bir tristör güç anahtarı ile yükleri ve torku azaltma işlemiyle yol veren ürünlerdir. Aynı zamanda motor performanslarını en üst düzeyde tutması ile mikro işlemci tabanlı olan güç elektroniği sistemine verilen isimdir. Motor direkt olarak enerjilendiğinde tam devirde ani kalkış ya da duruş yaparak sistemlerinde mekanik arızalara neden olabilmektedir. Aynı zamanda şebekeden gelen büyük miktarda enerji çekmesi sayesinde şebekede gerilim düşürmeye sebep olurlar. Yumuşak yol verici çeşitlerine elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşarak satın alabilirsiniz. En uygun fiyat seçenekleri ile sahip olarak rahat ve kolay kullanım imkanı sağlayabilirsiniz. En iyi ürün seçenekleri ile bulabileceğiniz bu ürünleri kaliteli yapıları ve yüksek performansları ile kullanabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanarak tüm bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
 • Yumuşak Yol Verici Nedir?

  • Genel olarak birçok alanda kullanımları sağlanabilen ürünler bulunmaktadır. Motor uçları uygulanan gerilimi yumuşak ve kararlı bir ivmelenme amacı ile kademeli olarak arttırmaktadır. Asenkron motorlara yol vermeye yarayan mikroişlemci ve tristör tabanlı cihazlardır. Motor kalkışını ve duruşunu kontrol edebildiği gibi yumuşak yol vericiler koruma fonksiyonu ile motorun korunmasına da yardımcı olmaktadır. Yumuşak yolverici olarak da bilinirler. Kalkış akımı sınırlandırması yaparak motor devresinin sağlıklı bir şekilde başlatılmasına ve durdurulmasını mümkün kılmaktadır. Yumuşak yol vericiler kullanılarak yol verme işlemlerinde gerilimde oluşan ani değişimler meydana gelmesi ve bu sebeple de bağlangıçta çeklien aşırı akım ile değerleri yani demeraj akımını en aza indirgemektedir. Demeraj akımı ise asekron motorların yapısı gereği ilk kalkış sırasında motor gücüne bağlı şebekeden normal akımların 4 veya 8 kat kadar fazla akım çekmektedir. Bu akıma da demeraj akım adı verilmektedir. Elektromarketim.com üzerinden en kullanışlı yumuşak yolverici modellerini görebilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli markaların ürünlerine en uygun fiyat listeleri bulunması ile kolaylıkla satın alabilirsiniz.
 • Yumuşak Yol Verici Çalışma Prensipleri Nelerdir?

  • Soft starter modelleri motor ve şebeke arasına bağlanmaktadır. Motora genel olarak sart verilmesinden önce yumuşak yol vericiler üzerinden uygulama şartlarına göre bir kalkış rampa süresi oluşmaktadır. Aynı zamanda duruş rampa süresi de ayarlanması gerekmektedir. Ayarlanan süre içerisinde asenkron motor yumuşak bir kalkış ve duruş sağlanması için kullanılmaktadır. Ayarlanmış süre içerisinde senkron motorlar yumuşak bir kalkış ve duruşu sağlar. Yumuşak yol vericiler ile her bir fazda bulunan iki tristör ile motora uygulanan AC besleme gerilimi ile frankası değiştirilmeden motorun kalkınma akımını kontrol etmektedir. Motor ayarlanmış olan rampa süresince tam hızını alıncaya dek kontrol etmektedir. Motoru nominal hızına ulaştığı zaman soft starterların içerisinde bulunan dahili baypas kontaktörü tristörün anahtarlama yapması sayesinde motorun devamlı çalışma bypass kontaktörü ile sağlanarak tritörlerin aşırı ısınmasını engellemektedir. Cihazların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. En iyi kullanım imkanını sunacak olan yumuşak yol verici modelleri ile yüksek performanslı kullanım imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Yumuşak Yol Vericilerin Avantajları Nelerdir?

  • Yumuşak yol vericilerin sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Gerilim ve akım kademesiz olarak ve ani bir değişimlere maruz kalma ihtimali olmadan kullanılabilmektedir. Kalkış süresince ise akım e momentin basit kontrollü ve esnek bir yapıya sahiptir. Kullanımları sık yol vermeye uygun olması ile de avantaj sağlarlar. Değişken bir kalkış koşulları olması ile çalışabilmektedir. Yumuşak bir duruş özelliğinin de kullanımı sayesinde motor duruş suresinin kontrol edilmesi sağlanabilmektedir. Frenleme işlemleri için motor duruş süresinin kısaltılabilmesi de kolaydır. Gelmiş bir motor koruma özelliği ve operatör arabirim özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda haberleşme imkanları bulunması ile de kullanıcılara rahatlık sunarlar. Hem normal şart hem de ağır şart uygulamalar için verimli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Hem normal şartlarda hem de ağır şartlarda da uygulamalarında verimlilik sunarlar. Direkt olarak yol verme ve yıldız üçgen yol verme ile oluşan ani pik gerilimi, elektriksel zorlanma ve mekanik yumuşak yol verici olmamasıdır. Bu şekilde motor çalışma performansı da uzun süreli hale gelir. Avantajları bol olması ile oldukça kullanışlı ürünler arasında yer alırlar. Birçok alan içerisinde kullanımlarını sağlayabilmeniz ile kaliteli bir çalışma performansı sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz yumuşak yol verici fiyatları görebilir, güvenli ödeme seçeneklerimizden yararlanarak da satın alabilirsiniz.
 • Yumuşak Yol Verici Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Motorun etiket kısmında yazmakta olan güç ve akım bilgilerine dikkat etmeniz önemlidir. Yumuşak yol verici seçme aşamasında mutlaka saha içerisinde kullanılan motorun tipi de belirlenmelidir. Kullanımları kırıcı veya değirmen gibi ağır şartlar için seçilecekse bir üst boy yumuşak yol verici seçilmelidir. Aynı zamanda yumuşak yol verici modellerinin bazıları çok gelişmiş koruma özellikleri ile ayar parametrelerine sahiptirler. Bu özellikler arasında termik koruma, tork kontrolü, darbeli yol verme, kilitli rotor koruması, faz dengesizliği, analog çıkış, düşük yük koruması ve haberleşme özelliği gibi durumlar bulunur. Uygulama tipine ve sahadaki motorun çalışma isteğine bağlı olarak bu özellikleri mutlaka kontrol ederek seçiminizi yapabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere kolayca ulaşabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri, toptan satış olanakları ve hızlı teslimat yollarımız ile hemen sahip olabilirsiniz. Toptan satış için fiyat teklifleri almak isterseniz müşteri temsilcilerimiz ya da kurumsal iletişim departmanız ile iletişime geçebilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.