Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 90 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Yük Kesici Ne İşe Yarar?

  • Şalt Malzemeleri içerisinde bulunan yük kesiciler, alçak gerilim tesislerinde aşırı akım çekilmesi ve kısa devre durumlarında devreyi otomatik olarak açan koruma ve anahtarlama elemanlarına verilen bir isimdir. Normalde elektrik devresinde açma, kapama ve devre akımı geçirme işlevini yerine getirmekte görevlerinden biridir. Fakat kısa devre ve aşırı yük durumlarında devreye açma işlemi yaparak tesisatlarını, şebekeyi ve elektrik cihazlarını korumaya alırlar. Yük kesicilerin koruma ünitesini belirlemesi çok önemlidir. Manyetik ve termik kullanım seçimi ye manyetik saha değerleri önceden belirlenmeli, selektif ve toprak hatası koruması için ihtiyaç duyulacak devreye bağlı olarak ilerlenmelidir. Tüm bunların dışında uygulama yapılacak özel yük durumları da belirlenmelidir. Motor, jeneratör veya nötr koruması uygulamalarında her zaman uygun olmaya bilirler. Tüm bu güvenlik ve uygulama kriterlerinin yanında maliyet ve servis seçenekleri de göz önünde bulundurularak uygun ürünler tercih edilmelidir.
 • Yük Kesici Çeşitleri Nelerdir?

  • Yük kesici şalterleri kendi içerisinde çalışma şekilleri v ve işlevlerine göre modellere ayrılmaktadır. Bu modeller termik kesiciler, manyetik kesiciler ve elektronik kesicilerdir.
  • Termik Yük Kesiciler

  • Termik kesiciler; yapı olarak bimetal elemanları içeren yük kesici modelleridir. Farklı uzama katsayıları, iki metal birbirine birleşik şekilde kesicinin kurma tetiğini tutmaktadır. Termik yük kesici üzerinden ve bimetal elemanların üzerinden geçen aşırı akım uzama katsayısını küçük olana doğru eğilmesine sebep olmaktadır. Bu eğim esnasında kontağı tutan kilit boşalır ve kontaklar açılarak devre kesilme işlemi gerçekleşir.
  • Manyetik Yük Kesiciler

  • Manyetik kesici çeşitleri; termik kesicilerin mantığına benzer bir mantık ile çalışan ürünlerdir. Aralarındaki fark kontak kilidini devre dışı bırakan nesnenin bimetal değil bobin olmalıdır. Kesicinin akım değerine uygun 2 ile 3 sipir sayısına sahip bir bobin nüve etrafını sarmaktadır. Akım direkt bu bobinden geçmektedir. Bobinden geçen akım normal seviyede kaldığı takdirde kilit hareket etmez. Fakat bobin üzerinden geçen aşırı akım elektromanyetik bir alan oluşturmaktadır. Böylece nüve kontak kilidini çekerek kontakları açık hale getirir. Böylece enerji kesme işlemi gerçekleşmiş olur.
  • Elektronik Yük Kesiciler

  • Elektronik yük kesiciler; elektroniğin gelişimi ile kendini geliştirmiş ürünlerdir. Çalışma mantıkları diğer kesiciler gibi doğrudan kesme işlemi yapmak değildir. Elektrik devre kesiciden geçen akımı sürekli olarak kontrol etmekle görevlidirler. Ayarlanmış akım değerlerinin tolerans seviyesinden fazlasına geçtiği durumlarda kart kesici röle sistemine enerji gönderir ve kontak kilidini kaldırmış olur. Bu aşamadan sonra kontaklar tamamen açılır ve enerji akımı kesilmiş olur.
 • Yük Kesici Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Yük kesici ürünlerin kullanım alanları genelde endüstriyel sahalardır. Fakat bunun dışında geniş bir kullanım alanına sahip olan yük kesiciler; yüksek gerilimli ve büyük akım şalterlerinde, yük akımını ve kısa devre akımının kesilmesi gerekilen mekanizmalarda, sistem enerjiliyken yük akımını ve kısa devre akımını kesme işlemlerinde tercih edilmektedirler. Kaliteli ve son teknoloji ile üretilen mekanizmaları sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen yük kesiciler, uzun ömürlü kullanım olanağı sağlayan ürünlerdir.
 • En İyi Yük Kesici Hangisidir?

  • En iyi yük kesici ürünü için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Farklı model ve işlevleri olan yük kesiciler tamamen kullanıcının ihtiyacına uygun olarak tercih edilmelidir. Fakat şalt malzemeleri alanında sahip oldukları ürünler sayesinde dikkat çeken Schneider, Siemens, Sigma ve Telergon markaları kaliteli ve güvenilir markalar olmuşlardır.
  • Tüm yük kesici çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun yok kesici fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için mutlaka üye olmayı, aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.