sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 78 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Pensampermetre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Ölçüm cihazları arasında yer alan birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri de pensampermetre ürünleridir. Bir hat üzerinden ya da akımın işlemlerini ölçmek için devrenin hattını kesmeden kullanımları ölçümleri sağlanabilen cihazlara pensampermetre adı verilmektedir. Akım derecelerini ölçmek için normal bir ampermetre ile ölçeceğimiz noktaya seri bir şekilde bağlayabilirsiniz. Yani genel olarak devreye müdahale etmemiz gerekmektedir. Fakat pensampermetre ile devreye müdahale etmeden de manyetik alan etkisi ile prob kullanımdan ölçüm işlemlerini yapabilir, akım haricinde oluşan daha birçok değeri de ölçebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürün modellerine kolaylıkla ulaşabilir, en ucuz pensampermetre fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Kaliteli ürün yapıları ile sizlere rahatlık sunacak bu ürünler için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Pensampermetre Nedir?

  • Bir elektik sistemi üzerinden ulaştırma düzeni ya da motor devresi içerisinde bulunan akım değerlerini ölçmek için devrelerin hattı kesilmeden kullanımları sağlanan ölçü aletlerine ampermetre adı verilmektedir. Pensampermetre ise akım ölçme işlemini daha kolay bir şekilde getirmek sebebi ile ampermetre ve akım trafosunu aynı gövde içinde birleştirmesiyle meydana gelmiş bir ölçü aleti modelidir. Pensampermetre modelleri içerisinde iki farklı ürün modeli bulunur. Bunlar dijital pensampermetre ve analog pensampermetre olarak bilinmektedir. Pensampermetre modellerinden bazıları primeri bakımından tek sipir olan trafo prensibi ile çalışmaktadır. Transformatürün demir nüvesini meydan getiren bir kısım ile hareketlenir ve açılır kapanır sisteme sahiptir. Ölçme işlemlerini yapacağınız süreçlerde alet üzerinde basit bir kaldıraç düzeneği ile pensli ağız açılarak akım taşıyan iletken içeriye alınmaktadır. Bu şekilde de pens kapatılarak ölçüm çalışmaları yapılır. Pensampermetre içerisinde bulunan iletken ile geçen alternatif akımın oluşturmuş olduğu manyetik alan ile kapanan manyetik devre aracılığı sayesinde aletin içerisinde bulunan kademeli sarılmış sekonder sargı kesilerek orada bir elektromotor kuvvet endüklenmektedir. Endüklenmiş olan gerilim bir redresör vasıtası ile doğrultulmaktadır. Döner çerçeveli bobine gönderilerek bağlı bir ibre ile iletkenden akımı amper cinsinden de ölçerek ekranında göstermektedir.
 • Pensampermetreler Nasıl Kullanılır?

  • Kullanımları bakımından ölçme işlemleri sırasında ölçüm kademeleri öncelikle yüksek bölmeye alınmaktadır. Aletin yan tarafında bulunan klipse basarak çeneleri açılmaktadır. İçerisinden akım geçerken iletken çeneleri ile alınarak klips bırakılmaktadır. Bu şekilde çenelerin kapanması sağlanmaktadır. Ölçüm yapılacak olan kablo pensi içerisine alınarak, pensin içine bir kablo konulmalıdır. İki kablo alınması şeklinde kablolarda oluşan akım ters yönlü olarak cihaz değeri sıfır gösterilecektir. Tüm işlemlerin tamamlanması durumunda ile cihazın da ekranın ölçüm yapmış olduğunuz hattın ve kablonun akımını okuyabilirsiniz. Pensampermetre ölçme yaparken ilk olarak kademeyi yüksek bölgeye almanız gerekmektedir. Ölçü aletini sağ elle tutarak yan tarafta da görülen klipse basabilirsiniz. Bu şekilde açılan çenelerin içerisinde akım geçen iletkenlerin ölçülmesini sağlayabilirsiniz. Skaladan ya da LCD ekranı üzerinden akımların ölçümlerini sağlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise çenelerin içerisine kaynaktan alıcıya doğru giden ya da alıcıdan kaynağa dönen kabloların çenenin içine alınması gerekmektedir. İki kabloyu alırsanız, iki kablo üzerinden geçen akım yönleri birbirine zıt olması ile ölçü aleti sıfırı göstermektedir. Bunlara dikkat ederek kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Pensampermetreler Nasıl Seçilir?

  • Pensampermetre modelleri birçok farklı marka tarafından farklı ürün çeşitlerine sahiptir. Satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Dijital ölçü aletleri oldukça hassas bir yapıya sahip oldukları için daha güvenilir ve kaliteli olmaları gerekmektedir. Uygulama yapılacak olan olana göre akım ve gerilim seviyelerine göre pense ampertmetre seçimleri sağlanmaktadır. Kaçak akım nedeni ile bu durumlar da göz önüne alınmalıdır. Ölçümleri bölüm olarak ve alanlarına bağlı şekilde hassas ölçüm yapılıyor demektir. Alınacak olan pensampermetre gerilim düzeylerine göre de CAT koruma seviyesinin belirlenmesi bakımından doğru şekilde seçilmesi de önemli bir faktördür. Aynı zamandan pensampermetre herhangi bir arıza durumundan satın alınan markaların servis ve teknik destek konularında da avantajları olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu ürün çeşitlerine elektromarketim.com üzerinden ulaşarak en kaliteli pensampermetre modellerine ulaşabilirsiniz. En ucuz pensampermetre fiyatları ile satın alarak da kaliteli kullanımın tadını çıkarın. Cetaform, Fluke, Mastech, Teknogreen ve Unit gibi kaliteli markaların ürün çeşitleri için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.