Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
 • Balast Çeşitleri ve Fiyatları

  • Güç kaynakları içerisinde yer alan balastlar, floresan ve benzeri ürünlerin çalışması için uygun akım ve gerilimi sağlayan ürünlerdir. Balastlar sayesinde bu ürünlerin kısa sürede bozulmaları önlenerek daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlanmaktadır. Balastlar manyetik ve elektronik balastlar olmak üzere iki grupta incelenir. Farklı markaların üretmiş olduğu birçok balast çeşidi bulunur ve balastlar birbirlerinden teknik özellikleri, çalışma şekilleri gibi özelliklerine göre ayrılmaktadır. Manyetik balastlar manyetik indüksiyonu ile akım ve gerilim değerlerini düzenler, elektronik balastlar ise gerilim ve akım değerlerinin yanı sıra frekansı da düzenleyerek deşarj zamanlarında ortaya çıkan ışık titremelerinin önüne geçilmesini sağlar. 18W, 40W, 250W, 400W, 600W, 1000W gibi pek çok farklı güç değerlerine sahip olan elektronik balastlar, manyetik balastlar, metal halide balastlar, led floresan balastlar gibi çeşitleri arasından aydınlatma ürünlerinize en uygun olan balastları tercih ederek verimli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Beş A ve Global markalarının yüksek kaliteli balast çeşitlerine Elektromarketim.com ‘dan ulaşabilir, en uygun fiyatlara güvenli ödeme yöntemleri ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Balast Nedir?

  • Balastlar, gaz deşarj prensibi ile çalışan aydınlatma sistemlerinde kullanılan, lambaların yanmasını ve yeterli ışığı vermesini sağlayan ürünlerdir. Genellikle floresanlarda tercih edilir. Floresanlar, direkt olarak yüksek voltajlı güç kaynağına bağlandığında fazla akımı çeker ve zarar görür. Balastlar ile birlikte kullanıldığında ise balastlar elektrik akımını düzenleyerek aydınlatma sistemine iletir. Bu sayede lamba zarar görmeden çalışır ve bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Balastlar, lambaların yüksek verimde çalışmalarını sağlar. Gaz deşarjlarından dolayı ortaya çıkan akım farklılıklarını sınırlar. Balast çeşitleri arasında yer alan manyetik balastlar, akım değerini ve gerilim değerini düzenleyerek floresan lambaya uygun hale getirir. Ancak frekansı sınırlandırma işlevini yerine getirememesi nedeniyle ışıkta titremelere neden olabilmektedir. Elektronik balastlar ise akım ve gerilim değerlerinin yanında, frekans değerlerini de düzenler. Bu sayede deşarj anlarında ışık titremesi tam olarak algılanmayacak kadar düşük olur ve dikkat çekmez.
 • Balast Ne İşe Yarar?

  • Gaz deşarj prensibi ile çalışan aydınlatma sistemlerinde kullanılan balastlar en çok floresan lambalarda tercih edilir. Lambaların yüksek verimli ve kaliteli ışık vermesini sağlar. Bunu yaparken, gerilim ve akımı lambaya göre düzenleyerek meydana gelebilecek zararların önüne geçilmesini sağlar. Balastlar sayesinde floresan lambalar uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Balast Nasıl Kullanılır?

  • Balastlar, genellikle floresan lambalarla birlikte kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra oldukça da önemlidir. Aydınlatma sistemlerinde kullanımı tercih edilen bu ürünler, evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, kafelerde ve daha pek çok ışıklandırma ihtiyacı olan alanda kullanılabilmektedir. Lambalarda bulunan iki elektrodun arasında ark meydana getirilir. Bu ark ile balast voltajı düzenleyerek doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. İhtiyacınız olan en kaliteli balast çeşitlerine Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat listelerimizden faydalanarak istediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.