Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
 • Kalibratör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak kalibrasyonun en temel anlamı doğru ölçüm yapılabilmesi için gerekli uygulama ve işlemlerin bütününü ifade etmektedir. Bu şekilde ölçüm yapan cihazların ölçülmesini sağlayan bir sistem ortaya çıkmaktadır. Kullanımları bakımından kalibrasyon cihazı ile ilgili tüm ayrıntılar değişiklik göster bile temelde aynı işlevi yerine getirmektedirler. Ölçme ya da kontrol için kullanılan bir cihaz üzerinde öncesinde kalibrasyon cihazından geçerek işleme alınmaları sağlanır. Bu cihaz yetkili ve akredite bir laboratuvar tarafından kullanılabilmektedir. Sonucunda da söz konusu cihazın ölçme ya da kontrol yeteneği incelenmektedir. Kalibrasyon cihazlarının amacı ise ölçümlerinde bulunan hata miktarını belirlemek ve sorunsuz bir şekilde ölçüm yapılmasını sağlamak üzerine zemin hazırlar. Kalibrasyon cihazları arasında basınç kalibratörü, manometre kalibrasyon, sıcaklık kalibratörü, tansiyon aleti kalibratörü gibi ürünler de bulunur.
 • Kalibrasyon Nedir?

  • Yapıları bakımından test ve ölçüm işlemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Kısaca bakıldığında doğru ölçüm için yapılan uygulama ya da işlem anlamına gelmektedir. Tüm test ve ölçüm aletlerinin doğru şekilde kullanıldığını test etmek üzere kalibratör cihazı kullanılmaktadır. Sonuç olarak test cihazlarını test etmek için üretilmiş olan bir alettir. Kullanımları oldukça kolay ve rahat olması ile birçok profesyonel çalışmada karşımıza çıkarlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kalibrasyon cihazı fiyatları ile ulaşabilir, güvenli ödeme seçeneklerimizi kullanarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.
 • Kalibrasyon Cihazı Ne Zaman Kullanılır?

  • Her bir kullanıcı yeni bir cihaz aldığında kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmektedir. Cihazı aldıktan sonra doğru ölçümler yapabilmeniz için kalibre desteğine ihtiyaç duyulur. Kalibrasyon cihazları da birçok ürünün kullanımından önce kontrolden geçmesini sağlayan özel bir sisteme sahiptir. Bu sebeple kalibrasyon cihazı ile ölçüm yaparak daha kullanışlı ve uzun ömürlü cihazlara sahip olabilirsiniz. Genel yapıları bakımından kalibrasyon cihazını kullanabileceğiniz belli başlı aşamalar vardır. Bunlar; yeni alınmış bir cihazı kullanmadan önce, belirlenen periyotlar ile bakımı yapılmayan cihazlarda, cihazda bulunan fonksiyonların arıza durumunda, ayar mekanizmalarına müdahale edilmeyen cihazlar üzerinde, cihazdan alınan sonuçlardan şüphe edildiğinde, kullanılan cihazın arızalanma ya da mekanik bir darbe gördüğünde ve cihaz kullanıma talimatına uygun kullanılmadığında kalibrasyon cihazı kullanılmaktadır. Tüm bu maddeler ve bunların dışında farklı zamanlarda da kalibratör çeşitlerinin kullanımlarını görebilirsiniz.
 • Kalibrasyon Neden Gereklidir?

  • Test ve ölçüm işlemlerinde ölçtüğünüz şeyin değeri sizin için önemlidir. Kalibrasyonu yapılmaması bir cihaz ile yapılan ölçümün sonucunda elde edilen ölçüm değeri bir varsayım olarak kabul edilmektedir. Yani bir ölçüm aletinin kalibrasyondan geçirmediğinizde aletin doğru ölçüm yaptığını bir varsayım olarak kabul edebilirsiniz. Dolayısıyla da ölçümün mantığına ters şekilde bir muğlaklık sağlamaktadır. Örnek olarak imal ettiğiniz sanayi ürününün boyu ya da elinizde ki lazerli uzun ölçüm cihazına göre 220 mm olup, uzunluk ölçüm cihazından 220 mm’si gerçekte kaç mm olarak hesaplanmakta olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple de kalibrasyon sizlere daha iyi bir ölçüm yapabilme ve doğruluğunu da bilmenizi sağlar.
 • En İyi Kalibratör Hangisidir?

  • Tasarımları bakımından farklı çeşit ve özelliğe sahip olan ürünleri bulunur. Be sebeple en iyi kalibratör budur demek çok doğru bir söylem olmayacaktır. Seçim aşamasında kullanıcının istediği özelliklere uygun olan kalibrasyon cihazı seçilirse bu şekilde en iyi kalibratör kullanımını görebilirsiniz. Kullanıcılar için istenilen özelliklere uygun olan tüm kalbrasyon cihazı çeşitleri elektromarketim.com üzerinden en ucuz kalibratör fiyatları ile bulunmaktadır. Hem en uygun fiyat ile ekonomik bir alışveriş yapabilir hem de hızlı teslimat yollarımız ile de kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.