Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 180 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • Salyangoz Fan Nedir?

  • Salyangoz fan, hava kanalından taze hava akışı sağlayan veya var olan kirli havayı dışarıya tahliye eden, salyangoz şeklindeki fan çeşididir. Salyangoz tipi fan, kare hatlara ve birbirine bağlı dairesel hava kanallarına sahiptir. Fan ve aspiratörler içerisinde yer alan salyangoz havalandırma fanları, sık ve seyrek kanatlı olarak üretilirler. Salyangoz fanlar sadece havalandırma amaçlı değil toz, talaş vb. kirlerin de emilmesini ve dışarıya aktarılmasını sağlarlar.
  • Salyangoz havalandırma fanı farklı modellerde ve özelliklerde üretilmektedir. Bu fanları birbirinden ayıran en önemli özellikler sağladıkları debi ve basınç aralıklarıdır. Salyangoz fanlar basınçları bakımından; alçak basınçlı, orta basınçlı ve yüksek basınçlı salyangoz fan olmak üzere üçe ayrılırlar.
 • Salyangoz Fan ile Radyal Fan Arasındaki Fark Nedir?

  • Salyangoz ve radyal fanlar, aslında aynı işleve sahip olan fakat farklı tasarım ve özelliklerle üretilen fanlardır. Radyal fan çeşitleri, santrifüj yani merkezkaç kuvvet doğrultusunda işlev görürler. Radyal fanlar, dört gruba ayrılmaktadır. Bunlar; eğimsiz tip, öne eğimli kanatlı tip, geriye eğimli kanatlı tip ve aerodinamik kanatlı tiptir. Radyal fan, görünüş bakımından salyangoza benzediği için radyal salyangoz fan olarak da adlandırılabilmektedir.
  • Radyal fanlar ve salyangoz fanlar arasında çok fazla fark bulunmamaktadır. Radyal fanlar ile salyangoz fanlar neredeyse aynı alanlarda ve aynı işlevlerde kullanılırlar. Basınç ve debi değerleri bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Genellikle salyangoz fan motoru, radyal fan motorundan daha fazla ses çıkarmaktadır. Bu sebeple radyal fanlar, sessiz salyangoz fan çeşitleri içerisine girerler.
 • Salyangoz Fan Nerelerde Kullanılır?

  • Salyangoz aspiratör, çoğunlukla sanayilerde ve fabrikalarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan salyangoz fana, sanayi tipi salyangoz fan denilmektedir. Toz ve dumanın yoğun olduğu kaynak atölyeleri, boya fabrikaları vb. alanlarda, havada uçuşan partiküllerin dışarıya aktarılması amacıyla kullanılır. Otel gibi büyük yapıların mutfaklarında, içeriye temiz hava akışı sağlamak, koku ve dumanı tahliye etmek için ise genellikle salyangoz radyal fan kullanılmaktadır. Radyal aspiratör sessiz olması sayesinde sıkça tercih edilmektedir.
  • Salyangoz ve radyal fanlar, endüstriyel alanlarda hem ısıtma hem de soğutma sistemlerinde de kullanılan ekipmanlardır. Lokal soğutma ve ısıtma konusunda oldukça başarılı sonuçlar verirler. Makinelerin, katı yakıtlı kazanların, DC motorların, elektrik panoların vb. birçok alanın soğutulmasında kullanılırlar.
 • Salyangoz Fan Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Havalandırma salyangoz fanı seçerken kullanılacak alana ve amaca uygun olan fan araştırılmalıdır. Salyangoz fanlar, basınç seviyeleri birbirlerinden farklı olacak şekilde üretilir. Seçmeden önce hava debisi ve basınç seviyesi belirlenmelidir. Alçak basınçlı çeşidi, havayı düşük hızlarla dışarı atar veya ortama yayar. Orta basınçlı çeşidi, yoğun toz ve duman bulunan yerlerde kullanılan, düşük kapasiteli ama yüksek basınç değerli salyangoz fanlardır. Yüksek basınçlı çeşidi ise hafif atık ve kırıntıların dışarıya aktarılmasını sağlar. Bunların dışında bu fanlar, metal veya plastik salyangoz fan olarak farklı materyallerden de üretilmektedir. Tüm özellikler göz önünde bulundurularak, ihtiyaca göre salyangoz fan seçimi yapılmalıdır.
 • En İyi Salyangoz Fan Hangisidir?

  • Salyangoz fanlar, çeşitli özelliklerde üretilen ve farklı amaçlarla da kullanılan fanlardır. Debileri, basınçları, güçleri, devirleri, ses seviyeleri vb. özellikleri birbirlerinden farklıdır. En iyi salyangoz fan, ihtiyaca uygun özelliklerde seçilendir. Salyangoz fan fiyatları da tüm bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Birçok marka tarafından üretilen salyangoz fan, markalara göre de farklı salyangoz aspiratör fiyatları içerir.
  • Bahçıvan Salyangoz Fanlar

  • Bahçıvan markası, salyangoz fan ürünlerinde geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bahçıvan salyangoz fan ürünleri debileri, güçleri, devirleri ve koruma sınıfları bakımından çeşitli özelliklerle üretilmektedir. Bahçıvan salyangoz fan fiyatları, her bütçeye uymaları ile alıcılara avantaj sağlar.
  • Elektromarketim.com’da çeşitli salyangoz fan ürünlerine, uygun fiyat seçenekleri ve hızlı teslimat ile kolayca ulaşmak mümkündür!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.