Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
 • Bant Zımpara Makinesi Nedir?

  • Zımparalar, pürüzlü yüzeylerin temizlenmesi ve talaş kaldırma işlemi ile temiz bir yüzey elde edilebilmesi amacıyla kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Hem manuel olarak el tipi kullanıma uygun zımparalar hem de bu işlemi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılan zımpara makineleri bulunur.
  • Pek çok alanda kullanım sağlanabilen zımpara makineleri, kullanıcı istek ihtiyaçları dahilinde farklı tasarım ve özelliklerde üretilmiştir. Bunlar içerisinde duvar zımpara makineleri, eksantrik zımpara makineleri, tank zımpara, titreşimli zımpara, disk zımpara ve bant zımpara makineleri gibi çeşitli ürünler yer alır. Bu ürünlerin hepsi zımparalama uygulamalarında kullanılsa da uygulama yüzeyleri ve çalışma şekilleri bakımından birbirlerinden ayrılır.
  • Zımpara makinesi çeşitlerinden biri olan bant zımparalar, kasnakları üzerine bant zımpara takılarak kullanım sağlanan ve çalışma kolaylığı sunan ürünlerdir. Bant zımparaların üzerinde genellikle kesme yönünü gösteren ok işaretleri bulunur. Bu sayede zımpara, makineye kolaylıkla yerleştirilerek en doğru kullanım sağlanabilir.
  • Şerit zımpara makinesi olarak da bilinen bu ürün modelleri genellikle ahşap zımparalama uygulamalarında kullanılsa da otomotiv alanında da sıklıkla tercih edilir. Hem kaba işlerde hem de ince işçilik gerektiren çalışmalarda kullanımı bulunan bant zımpara makinası modelleri ile pürüzsüz yüzeyler elde edebilir, iş malzemelerinizi diğer işlemler için kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz.
 • Bant Zımpara Makinesi Ne İşe Yarar?

  • İş malzemelerinin üzerinde işleme ve boyama gibi uygulamaların yapılabilmesi için yüzeylerinin pürüzsüz olması gerekir. Pürüzlü yüzeylerde yapılan çalışmalarda istenilen görünüm elde edilemez ve yapılan uygulamalar başarılı sonuçlara ulaşamaz. Bu nedenle öncelikle talaş kaldırma ile ürünün talaşlarından arındırılması ve zımparalama işlemleriyle yüzeylerin temizlenerek pütürlerin giderilmesi gerekir. Bu işlemlerde en hızlı ve başarılı çözümler için ise ihtiyacınız olan ürün, bant zımpara makinesi modelleridir. Üzerindeki kumun yapısı, yapıştırılma şekilleri, ölçüleri ve tasarımları bakımından pek çok çeşidi bulunan bant zımpara makineleri ile detaylı pürüzsüzlük sağlayabilirsiniz. İster geniş ister dar yüzeylerde çalışabilir, kaba ve ince işlerde kısa sürede başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Bant Zımpara Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Bant zımpara makineleri, farklı tipteki iş malzemelerinde kullanım için çeşitli kum yapısında, farklı ölçülerde ve makine tasarımlarında üretilmiştir. Bu sayede birçok iş malzemesi üzerinde kaba ya da ince zımparalama uygulamalarında kullanımı mümkün olan ürünlerdir. Bunlar içerisinde tezgah bant zımpara makinası, yatay zımpara makinası, rulo zımpara makinası, bıçak bant zımpara makinası, mini bant zımpara makinası, bant ve disk zımpara makinası gibi pek çok ürün çeşidi yer alır. Bu ürünlerin hepsi zımparalama uygulamalarında kullanılsa da uygulama yüzeyleri ve çalışma şekilleri bakımından birbirlerinden ayrılır.
  • Uygulama alanlarının belirlenmesinde en önemli etken bant zımpara makinası üzerindeki kumun yapısıdır. Seramik, Compactgrain, zirkonyum, alüminyum oksit ve silisyum karbür bant zımparalar genellikle metal, masif, inox ve cilalı ahşap malzemeler üzerinde kullanım sağlanan bant zımpara çeşitlerindendir.
  • Hem profesyonel hem de amatör hobi uygulamalarında kullanıma uygun modelleri ile bant zımpara makineleri, yapılan işlemlerin yüksek çalışma performansı ile kısa sürede tamamlanabilmesini destekler.
  • Profesyonel Bant Zımpara Makinası

  • Profesyonel bant zımpara makinası modelleri, mobilyacılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Aynı zamanda otomotiv sektöründe de kullanımı bulunan bu ürünler ile kısa sürede temiz bitişler elde edilebilir. Genellikle çok fonksiyonlu makineleri içerisinde barındıran profesyonel zımpara makineleri zorlu uygulamalarda kullanıma uygun olup, zımparalama işlemlerinin kısa sürede tamamlanabilmesini mümkün kılar.
  • Profesyonel kullanıma uygun olan bant zımpara makinası modellerine Scheppach OSM600 450W Salınımlı Bant ve Silindir Zımpara Makinesi ürününü örnek olarak gösterebiliriz. 410x425 mm ölçülerindeki geniş tablası ve 450W güçlü motora sahip olan bu ürünün yüksek çalışma performansı sayesinde kullanıcı, daha hızlı ve iyi sonuçlar elde edebilir.
  • Küçük Bant Zımpara Makinası

  • Küçük yüzeylerde ya da basit zımparalama uygulamalarında genellikle küçük bant zımpara makinası modelleri tercih edilir. Tasarımları bakımından küçük ve kompakt yapıları ile el tipi manuel kullanıma uygun olan bu ürün modelleri dar ve küçük yüzeylerde yapılacak çalışmalarda kullanılır. Büyük zımpara makineleri her ne kadar gelişmiş ve pek çok fonksiyona sahip olsa da küçük işlemlerde bu ürünlere ihtiyaç duyulmaz. Bunun sebebi küçük zımpara makineleri ile işlemlerin çok daha rahat ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesi, büyük makinelerin ise küçük zımparalama işlemleri için yeterli ergonomiyi sağlayamaması olarak açıklanabilir.
  • Rulo Zımpara Makinası

  • Rulo zımpara makinaları, bant zımparalar içerisinde yer alan ürün çeşitlerinden biridir. Her türlü zımparalama uygulamasında kullanım sağlanabilen bu ürün modelleri, ismini rulo şeklinde tasarlanmış olan bant zımparasından alır. Ürünün uygulama alanları, üzerinde yer alan kumun yapısına göre belirlenir ve diğer bant zımpara modellerinde de olduğu gibi talaş kaldırma ve yüzeyi pütürlerden arındırma işlemlerinde güvenle kullanılır. Farklı ölçülerde ve kum yapısında üretilmiş olan rulo zımpara makinaları hem profesyonel hem de hobi alanlarında tercih edebilir.
 • En İyi Bant Zımpara Makinesi Hangisidir?

  • Bant zımpara makineleri, çeşitli iş malzemelerini boyama ya da işleme adımı için hazır hale getirilmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Zımpara kağıtlarının yetersiz kalması ve yüzeyi gerektiği gibi temizleyememesi durumlarında devreye giren bu ürünler sayesinde malzeme, sonrasında yapılacak olan işlemi güzel bir şekilde taşır ve kusursuz bir görünüme ulaşır. Ancak her band zımpara makinesi, tüm uygulamalarda kullanıcıya aynı verimi sunamaz. Bunun için bant zımparanın kum yapısı ve ölçüsü, makinanın sahip olduğu özellikler, yapılacak işlem ve uygulama yüzeyi gibi önemli etkenler göz önünde bulundurulmalı, işlem için en uygun ürün tercih edilmelidir. Bu bağlamda en iyi ürün olarak tek bir makineden bahsetmek doğru olmaz. Ancak marka bazlı olarak Scheppach bant zımpara makinası modellerini önerebiliriz.
  • Her bütçeye uygun en ucuz bant zımpara makinası modelleri Elektromarketim.com’da. Scheppach, Max Extra ve daha pek çok markaya ait zımpara makinası modelleri arasından sizin için en uygun ürünlere avantajlı fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.
  • Scheppach Bant Zımpara Makinesi

  • Geniş ürün yelpazesine sahip olan Scheppach markası, üretmiş olduğu zımpara makinası modelleri ile dikkat çeker. Kullanıcılara sunduğu hem kaliteli hem de güçlü ürünler ile yüksek performansta verimli çalışmalar gerçekleştirebilmeyi mümkün kılar. Çok fonksiyonlu bant zımparalarıyla profesyonel ve hobi uygulamalarına başarılı çözümler getirir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan şerit bant zımpara makinası modelleri ile en iyi kullanıcı deneyimini sunarken, en verimli kullanımı da mümkün kılar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.