Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 177 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
  • Kontak Çeşitleri ve Fiyatları

    • Elektrik kontakları birçok alanda kullanılan devre elemanlarından biridir. Genel olarak elektrik anahtarlarında, şalterlerde ve rölelerde bulunan bir üründür. Devre üzerinde açma kapama işlemlerini yapması için kullanımı sağlanan elektrik devresi bileşenine kontak adı verilir. Yapıları bakımından iki eş iletken metalden oluşmaktadırlar. Aralarında bulunan boşluk kapandığında elektrik akımını iletmektedir. Boşluk açıldığında da iletim işlemlerini yapamaz. Boşluk, vakum, hava gibi elektriksel yalıtım akışkanı olması gerekmektedir. Kontak modelleri anahtar ve buton ile manuel olarak çalıştırılabilir. Mekanik cihazlar ya da sensörler vasıtası ile basınç ve röle elektromekaniksel açılıp kapanabilir. Kontak malzemesi genel olarak gümüş ve altın gibi süper iletkenlerden imal edilerek tasarlanmıştır. Elektrik kontağı çeşitleri için elektromarketim.com ‘a gelebilir, tüm kontak modellerine en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Hepsi size kaliteli çalışma imkanı sunarak, güvenli bir elektrik sistemi sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Elektrik Kontağı Nedir?

    • Tasarımları bakımından kontak modelleri elektrik devrelerinde açma kapama işlemini yapmak üzere üretilmiştir. Elektrik anahtarlama çalışmaları için kontak çeşitleri tercih edilir. Röle ve şalter gibi elektrik devrelerinde bulunan devreyi açma ve kapama çalışmalarında karşımıza çıkarlar. Fiziksel yapısı bakımından iki eş iletken metale sahiptirler. Metal dışında da gümüş, süper iletken ve altın gibi malzemeler de yer almaktadır. İletkenler elektrik akımının iletilmesini sağlamak için kullanılır. Kontakların açık olma durumunda ise iletkenler birbirlerine temas etmemektedir. Bu şekilde de iletişim işlemi sağlanamaz. Kontakların kapalı olma durumunda ise iletkenler temas halinde olmaları ile akım geçişini rahatlıkla sağlarlar. İletken kalitesi bir kontak için oldukça önemli bir noktadır. Kalitesi bir iletken madde kullanımında verimli bir kontrol işlemi oluşmaz.
  • Kontaklar Nerelerde Kullanılır?

    • Başta da bahsettiğimiz gibi kontak modelleri şalter ve röle gibi elektrik devreleri içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Genel yapıları bakımından Röleler kendi içlerinde NK, NA veya NA-NK kontak modellerini içermektedir. Röle kontak modelleri çok yüksek akım ve gerilime karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Kontakların kapalı ya da açık olma durumları çalışabileceği maksimum akım değeri gibi özellikler ile kontağın üzerinde belirtilmektedir. Kontaktörlerde de kontak kullanımı sağlanabilmektedir. Genel olarak anahtarlama gerektiren tüm elektrik sistemlerinde karşımıza çıkarlar. Elektromarketim.com üzerinden tüm kontak çeşitlerini görebilir, en uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz.
  • En İyi Kontak Hangisidir?

    • Genel olarak en iyi kontak budur demek doğru bir seçenek olmayacaktır. Elektrik devrelerinin özelliklerine bağlı olarak seçim yaparsanız en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Teknik olarak uyumlu olmadıklarından size en iyi sonucu vermezler. Bu sebeple seçim aşamasında kullanım sağlanacak olan elektrik devresine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Elektromarketim.com üzerinden tüm kontak çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleri ve hızlı teslimat yolları ile de kısa sürede sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.