Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
 • Karot Çeşitleri ve Fiyatları

  • Karot, beton ve buna benzer dert zeminlerin delinmesi işlemleridir. Betonun sağlamlığının kontrol edilmesi için numune alma ya da tadilat işlerinde tesisat döşeme amacıyla betonu belli alanlardan kırma işlerinde kullanım sağlanır. Karot uygulaması için karot makinesi ve makine kullanımı için de belirli makine aksesuarları gerekmektedir. Piyasada karot delme ya da kesme işlerinde kullanılan farklı teknik özelliklere sahip çeşitli karot makineleri ve aksesuarları vardır. Bu ürünler teknik özellikleri ve tasarımları ile birbirinden ayrılır ve fiyatları da bu özelliklerine göre belirlenmektedir. Elektromarketim.com web sitemizi ziyaret ederek beton, güçlendirilmiş beton ve doğal taş delme işlemlerinde kullanılan karot çeşitleri ve fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri en ucuz fiyatlar ile satın alabilirsiniz.
 • Karot Nedir?

  • Karot işlemi, bir makine yardımı ile beton ve benzeri sertlikteki zemin üzerinde karotçular tarafından yapılan işlemdir. Betonu silindir şekilde delerek ya da keserek çalışan karot makineleri ile betondan parça çıkarılmasıdır. Karot makineleri ile istenilen derinlikten istenilen büyüklükte ve kalınlıkta beton çıkarmak mümkündür. Bu işlem betonun dayanıklılığını ölçmek amacıyla numune almak için yapılabilir. Karot yöntemi ile betona zarar vermeden işlem yapılabilir. Karot makineleri çatlak ya da kırık oluşumuna neden olmaz. Karot kesim ayrıca tesisat işlerinde, asansör ve merdiven boşluğu açma, gider açma, baca deliği açma, kablo ve altyapı döşeme işleri gibi betonarme yapıda uygulanmak istenen tadilatlarda kullanılmaktadır. Karot delme makineleri sayesinde bu işlemler artık çok kısa bir süre içerisinde hızlı bir şekilde güvenle gerçekleştirilmektedir.
 • Karot Nasıl Kullanılır?

  • Karot makineleri betonu zedelemeden, kayma ve titreşime neden olmadan delme ve kesme imkanı sunar. Kullanımının karot işlerinde uzman olan karotçular tarafından yapılması önerilir. İşlem sırasında koruyucu gözlük, eldiven gibi güvenlik ekipmanlarının kullanılması gerekir. Betondan numune alınacaksa taşıyıcı elemanlara zarar verilmemesi önemlidir. Bu noktada beton test cihazları kullanılabilir. Karot makinelerinin içlerinde suyla soğuma sağlayan bir mekanizmaları vardır. Bu mekanizma, çalışma esnasında makinenin aşırı ısınmasına engel olmaktadır. Karot işleminde makinaya yapılacak işleme uygun karot ucu takılmalıdır. Betonda delinecek alan önceden işaretlenerek karot ucu işaretlenen alanın çapına uygun şekilde yerleştirilir. Makine sabitleme tablasından sabitlenir. Elektrik ve su bağlantısı da tamamlandıktan sonra kullanım sağlanabilir. El karotu modellerinde de önceden işaretlenen alana uygun şekilde alet yerleştirilir ve dikkatli şekilde sabit tutarak güvenli çalışma sağlanabilir.
 • Karot Neden Alınır?

  • Karot genellikle betonun sağlamlık durumunun kontrol edilmesi amacı ile alınır. Karot işlemi ile binadan alınan numune, binanın depreme dayanıklılığını ölçer ve gerekli önlemlerin alınmasının önünü açabilir. Karot yalnızca beton durumunun analizi için alınmaz. Bunun yanında tadilat işlerinde de karot kesim yapılması gerekebilir. Altyapı ve kablo döşeme işleri, gider açma, baca açma, pencere boşluğu, asansör ve merdiven boşluğu açma, doğalgaz, elektrik ve su tesisatı döşeme işleri gibi betonun kesilmesi gereken uygulamalarda da karot alınır. Karot makineleri ile beton üzerinde rahat ve kolay çalışma sağlanabilir. Karot işlemi karotçular tarafından dikkatlice yapıldığında betonda kırık ve çatlak gibi etkilere neden olmaz. İşlerin betona zarar vermeden yapılmasını sağlar. Çok güçlü olan bu makineler ile betonun delinmesi ve kırılması oldukça zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.