Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 528 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11
 • Pako Şalter Çeşitleri ve Fiyatları

  • Otomasyon ve kontrol sistemleri içerisinde yer alan birçok ürün modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri de pako şalter ürünüdür. Genel olarak mekanik bir elektrik anahtarı modelidir. Kumanda mandallarının el kullanılarak çevrilmesi ile çalışırlar. Elektrik sistemleri içerisinde güç devreleri bulunmakta olup kumanda açma ve kapama çalışmalarını sağlanır. Aynı zamanda kutup değiştirme, komütatör ve yıldız üçgen yol verme gibi işlemlerde de çok amaçlı olarak kullanılırlar. Bir eksen doğrultusunda döndürülen be birden fazla kontak yuvalarının mil üzerinden arka arkaya sıralanması ile meydana gelen işlemler olur. Bu işlemler motor bağlantı işlemlerinde, kontrol, ölçü aletleri komütatörler ve dağıtım tablolarında tercih edilen el ile kumandalı şalter çeşitlerine paket şalter ya da pako şalter adı verilir. Büyük ve orta güçlü motorları olan kontaktör ve röleler sayesinde otomatik kumanda kullanarak müdahale edilmektedir.
 • Pako Şalter Nedir?

  • Pako şalter çeşitleri aynı zamanda voltmetre komütatörü olarak da bilinmektedir. Elektrik sistemlerinde kullanılan ürün modelleridir. Bir eksen etrafında döndürülerek, birden fazla kontak yuvaları üzerinde bir mil arka arkaya sıralanmaktadır. Bu sayede motor bağlantı işlemleri, kontrol, ölçü aletleri komütatörleri ve dağıtım tablalarında el ile kullanılan kumandalı şalterlere pako şalter denmektedir. Pako şalter üretimleri sırasından üstün kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmışlardır. Bu şekilde elektrik sistemlerinde en iyi ve güvenli kullanımı sağlayabilirsiniz. Bu ürünlere en kolay ve hızlı şekilde elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Emas, Legrand, Schneider ve Siemens gibi kaliteli markaların ürün seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. En ucuz pako şalter fiyatları ile satın alarak yüksek performanslı kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Pako Şalter Çalışma Prensibi Nedir?

  • Çalışma şekilleri bakımından pako şalter üzerinde bulunan kolun çevrilmesi ile devreye girmektedir. Kolu çevirme işlemi ile bakalit dilimler dönmeye başlamaktadır. Bu sayede de üzerinde bulunan kontaklar konum değiştirmektedir. Pako şalter çeşitleri arka arkaya sıralanmış veya birden fazla kontağa sahiptir. Bu kontaklar ile ana mil üzerinde montaj yapılabilmektedir. Eksantrik kamların mil ile birlikte döndürülmesi ile açılıp kapanırlar. Ana mil mandala bağlanarak, ana milin mandalı el ile çevrilmesi sayesinde dönmektedir. Pako şalterin mili üzerine yerleştirilmiş olan kamların farklı açıları ile yerleştirilmesi, farklı geometrilerde olmaları, kontak sayısının arttırılmasında ve kutupların köprülenmesinde çeşitli kombinasyonlar sağlanmaktadır. Bu durumda da pako şalterler açma ve kapama işlemleri dışında birçok görevleri bulunmaktadır. Yapıları ile oldukça kullanışlı ürünler olmaları ile rahatlık sunarlar. Sürekli kullanımları ile birçok elektrik tesisatı içerisinde bu ürünleri görebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden de en ucuz pako şalter fiyatları ile de satın alarak kullanımlarını sağlayın.
 • Pako Şalter Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanımları bakımından örnek olarak birçok alan söyleyebiliriz. Pako şalter ya da paket şalterler sık açma ve kapama gerektiren ana ya da yardımcı devrelerde kullanılmaktadır. Bir ve üç fazla olarak elektrik motorlarının besleme devresini açıp kapama, yol verme ve durdurma gibi çalışmalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler motorlar için yıldız ve üçgen şalterleri ile sağ sol kumanda olarak da tercih edilir. Kutup değiştirme şalterleri için de kullanımları sağlanabilmektedir. Yardımcı devrelerde kullanımları şalt programlarına göre kumanda sinyallerini ölçmektedir. Kaynak makinesi ve transformatör açma kapama selektör çalışmalarında kullanılırlar. Kademe değiştirme işlemleri için kullanımları sağlanan pako şalter modellerine elektromarketim.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Pako Şalter Nasıl Seçilir?

  • Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Voltmetre komütatörü, genel olarak bu ürünler kaliteli yapıları ile teknik özellikleri ve ölçüleri doğrultusunda birbirlerinden ayrılılar. Tüm ürünler aynı amaç için üretilmiş olsalar da teknik özellikleri ile yapılarına göre değişiklikleri bulunmaktadır. Farklı tasarımları olması ile kullanımı sağlanacak olan alanın ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz. Uygulama alanlarında teknik özellikleri ve ölçüleri bakımından değişiklikleri sağlanabilmektedirler. Sürekli kullanıma uygun olan ürün modellerine elektromarketim.com üzerinden kolayca ulaşarak satın alabilirsiniz. En ucuz pako şalter fiyatları ile de satın alarak kaliteli kullanım sağlayabilirsiniz. Güvenli ödeme seçeneklerimizden yararlanarak satın alabilir, hızlı teslimat yollarımız sayesinde de hemen sahip olabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak en iyi pako şalter kullanımı sağlayın ve ekonomik bir alışverişin tadını çıkarın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.