Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
 • Basınç Şalteri Nedir?

  • Basınç şalterleri, birçok elektrik ve otomasyon alanın tercih edilen şartel çeşitleri içerisinde yer alan basınç kontrolünü sağlayan ürün çeşididir. Şartel çeşitleri kendi aralarında özelliklere göre ayrılmaktadır. Basınç şalteri de bunlar içerisinde yer alır. Çalışma esnasında meydana gelen basınç farklılıklarında devreye girerek elektrik kontağının oluşumunu sağlar. Basınç arttığında veya azaldığında otomatik olarak sahip olduğu yaylı mekanizmayı devreye sokar ve kontrolü ele alarak kontak değiştirir. Bunun sonucunda panoda bulunan pompa sistemini devreye sokar. Kullanım alanlarına örnek verecek olursak birçok sektör ve alanda tercih edilmektedir. Fabrikaların ölçüm ihtiyacı olan makine ve aletlerde yüksek performanslı yapıları sayesinde sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra gıda sektöründe, gemilerde, petrokimya ve ısıtma soğutma sistemlerinde de basınç şarteli sıklıkla tercih edilen bir ürün grubudur.
 • Basınç Şalteri Ne İşe Yarar?

  • Basınç şalterleri kendi içerisinde birden fazla modele sahiptir. Bunlara örnek verecek olursak hava kompresörü basınç şalteri, dijital basınç şalteri, hidrofor basınç şalteri, su basınç şalteri, elektronik basınç şalteri, trifaze veya monofaze basınç şalteri gibi modelleri vardır. Fakat tüm basınç şalterleri aynı amaca hizmet ettikleri için uygun oldukları ortam doğrultusunda basınç kontrolünü sağlayarak elektrik kontağı oluşturma görevini üstlenirler. Devreye girerek aksi bir basınç durumunda tekrardan basınç seviyesinin normale inmesini bekleyerek çalışmaya devam eder ve tamamen düzene girdiği zaman sıfırlanır. Böylece güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için tasarlanmış olan basinc sarteli sıklıkla tercih edilen bir üründür.
 • Basınç Şalteri Ayarı Nasıl Yapılır?

  • Basınç şalterleri için yapılacak tüm ayarlamalar önceden yapılmalı ve kontrollü bir şekilde ilerlemesi sağlanmalıdır. Genellikle bar değerleri arasında yapılan düzenlemeler sahip olduğu modele göre üzerinde bulunan anahtar düğme veya ekranlar sayesinde ayarlanmalıdır. Yapılan düzenlemeler ve ayarların sonucunda gerekli kontroller sağlanmalı ve istenilen basınç ayarlarının doğruluğunu elde etmek için test edilmesi ve kesinlikle bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olan kişiler tarafından kontrol edilmelidir.
 • Basınç Şalteri Çalışma Prensibi Nedir?

  • Güvenlik açısından önemli olan basınç şalterleri önceden ayarlanması gerekmektedir. Ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında bağlı olduğu ve kontrolünü sağlaması gerek cihaz, makine gibi ekipmanların gerekse insan sağlığı etkileyecek durumların önüne geçebilmeyi hedefler ve bunu çalıma prensibi olarak üstlenir.
 • En İyi Basınç Şalteri Hangisidir?

  • En iyi basınç şalteri hakkında kesin bir sonuca varmak çok doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı ve kullanım alanına uygunluk için basınç kontrolü ve seviyesi değerlendirilmelidir. Bunun sonucunda en uygun model ve ürün için karar vermek daha doğru bir adım olacaktır.
  • Schneider Basınç Şalterleri

  • Basınç şalteri ürün grubu için Schneider markası kaliteli yapıları sayesinde sıklıkla tercih edilen bir markadır. Teknolojiye uygunluk ve insan gücüne verilen değer ile beraber üretilmiş olan ürünleri sayesinde çeşitliliği oldukça fazla seçenek imkânı sunmaktadır.
  • Tüm basınç şalterleri çeşitleri için elektromarketim.com ’a gelerek ihtiyacınız olan hava basınç şarteli, su pompası basınç şalteri, hidrofor basınç şalteri fiyatlarını veya çok daha fazla ürün çeşidi  hakkında bilgi sahibi olabilir, en uygun basınç şalterleri fiyatlarını inceleyebilirsiniz. En uygun basınç şalteri fiyatları ile satın alarak hem tasarruflu hem de güvenilir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.